REKLAMA

REKLAMA

Czyn dla powiatu nagrodzony po raz dziesiąty

Autor: Admin Admin

Powiat | Poniedziałek, 06 lut 2017 21:06

Stowarzyszenie "Szkoła z Tradycjami" z Jackowa Górnego, firma Bossberry z Długosiodła, ZPiT "Oberek" i kolarz Łukasz Góralewski to tegoroczni laureaci nagrody starosty "Za Czyn". 

Gala wręczenia dorocznej nagrody starosty powiatu wyszkowskiego odbyła się 6 lutego w WOK "Hutnik". W tym roku nagroda została wręczona już po raz dziesiąty. Wyjątkowo dużo było także wniosków o jej przyznanie. Kapituła konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty Adam Mroza wybierala laureatów spośród dwudziestu kandydatur. Nagrody wręczono w czterech kategoriach:

Pomoc społeczna 

Nagroda trafiła do Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego "Szkoła z Tradycjami" z Jackowa Górnego. Stowarzyszenie  działa od 2010 roku a od 2012 roku prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole w Jackowie Górnym. Obydwie placówki mogą stanowić wzór dla innych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła, zdaniem kapituły, działalność na rzecz rozwoju kultury, integracji środowiska lokalnego. Oparta na pracy wolontariuszy i członków Stowarzyszenia organizacja bali andrzejkowych, bożonarodzeniowych, przeglądów kolęd i pastorałek, Orszaku Trzech Króli, koncertów Zespołu Ludowego „Przepióreczka” - wykracza poza działania stricte oświatowe i pozwala na objęcie programem działania wszystkich dzieci i młodzież z terenu miejscowości. Bardzo skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych umożliwia realizację kosztownych przedsięwzięć jak wyjazdy na basen do Wyszkowa czy Pułtuska wraz z opieką instruktora, na szczodre upominki świąteczne oraz na pomoc rzeczową dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Otwartość na nowe inicjatywy oraz umiejętność współpracy ze środowiskiem lokalnym zdaniem kapituły zasługuje na uhonorowanie Nagrodą Starosty Powiatu Wyszkowskiego ZA CZYN. 

Nominowani w tej kategorii byli także: Monika Elimer i Urszula Mikołajczyk.

 

Innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu

Nagrodę otrzymała Firma Bossberry Piotra Sepkowskiego - za stworzenie i prowadzenie unikatowej uprawy borówki amerykańskiej na powierzchni 20 ha w miejscowości Suski Stare gm. Długosiodło. Owoce trafiają na rynek Polski i zagranicę. Uprawa odbywa się w warunkach ekologicznych. W 2016 roku firma otrzymała Certyfikat Dobrej Praktyki Rolniczej. Gospodarstwo zatrudnia sezonow około 50 osób. Aby czerpać z bogactwa owoców także w okresie zimowym, utworzono "Zieloną tłocznię", w której produkuje się naturalne soki. 

Nominowany był także: Urząd Miejski w Wyszkowie za organizację I Targów Budowlanych.

 

Kultura

Nagrodę otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", który działa od 2008 r. w WOK "Hutnik" pod kierunkiem Danuty Deptuły i kapeli Stanisława Kadłubowskiego. Zespół liczy 30 osób - seniorów z terenu miasta. Zespół koncertuje w Wyszkowie i poza jego granicami, uczestniczy i wygrywa liczne przeglądy. Obecnie realizuje program edukacyjny dla przedszkolaków "Moja mała ojczyzna", przybliżający tradycje i kulturę Puszczy Bialej. A w planach na najbliższy rok ma przygotowanie widowiska "A to Polska właśnie". 

Nominowani byli również: Andrzej Rębowski, Mieczysław Joniuk, Jacek Szymanik, Fundacja Wyszkowski Teatr Tańca.  

 

Kultura fizyczna i sport

Nagrodę otrzymał Łukasz Góralewski - utytułowany kolarz, prezes Klubu Catena Wyszków. Swoją przygodę z kolarstwem zaczynał w 1992 roku. Znaczące sukcesy zaczął odnosić w kategorii młodzieżowej U23. Startował w kraju i zagranicą, m.in. miał kontrakt z włoską drużyną Amore Vita. Po 16 latach zakończył przygodę z kolarstwem szosowym, a w 2012 roku powrócił do ścigania się ale na rowerze górskim. Założył własny klub TRW Cloudware Team, z którym sięgnął po drużynowe Mistrzostwo Polski. Ma na koncie długą listę sukcesów indywidualnych. 

Nominowani byli również: Kacper Terlikowski, UKS Loczki, UKS Jedynka. 

- Bez pracy nie ma kołaczy i my teraz właśnie te kołacze zbieramy za naszą ciężką pracę - mówiła w imieniu nagrodzonych Danuta Deptuła. Dziękowała zespołowi za wspólny sukces. Podobnie swoim współracownikom dziękował laureat nagrody za innowacyjność.

- To, co osiągnęliśmy, nie było możliwe gdyby nie ludzie, którzy nam pomagają; wykonują pracę, której sami byśmy nie dali rady zrobić. To ich sukces - mówił przedstawiciel firmy Bossberry.

Firmę do tej nagrody, podobnie jak Łukasza Góralewskiego w kategorii sport, zgłosił Stanisław Jastrzębski - wójt Długosiodła. Za nominację i wiarę w wygraną dziękował mu właśnie nagrodzony Łukasz Góralewski. Każdy z laureatów otrzyma równowartość tysiąca euro.

- Te pieniądze na pewno zostaną dobrze wydane - mówił przedstawiciel Stowarzyszenia "Szkoła z tradycjami".   

Podczas gali wręczono także jeszcze jedną nagrodę. Starosta uhonorował Edytę Prus, która wygrała w plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2016 roku.  

- To dla mnie motywacja, żeby jeszcze lepiej pracować w służbie społeczeństwu i ku chwale ojczyzny - powiedziała nagroda. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

Polecane firmy.

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA