REKLAMA

REKLAMA

25 lat samorządu

Autor: Admin Admin

Miasto | Czwartek, 28 maj 2015 08:10

27 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury Hutnik, samorządowcy świętowali 25 – lecie samorządu gminnego. Na uroczystościach pojawili się byli oraz obecni samorządowcy, w tym m.in. Edward Groniecki radny pierwszej kadencji. 

REKLAMA

Uroczystość odbywała się w dwóch częściach: oficjalnej i artystycznej. Podczas pierwszej, mieliśmy okazję usłyszeć przemówienia m.in. Grzegorza Nowosielskiego, Anety Kowalewskiej, Elżbiety Piórkowskiej, Edwarda Gronieckiego czy Elżbiety Szczuki. Ta ostatnia przedstawiła zgromadzonym niezwykle ciekawy rys historyczny wyszkowskiego samorządu. Pani Elżbieta opowiadała o składach pierwszej rady, o sposobie wybierania burmistrza, oraz o wysokości diet radnych, które na początku wyniosły zaledwie 5 zł.

Kolejną dawkę historycznych opowieści dostarczył radny pierwszej kadencji wyszkowskiego samorządu Pan Edward Groniecki. Radny opowiadał m.in. o tym, że kiedyś działalność dla miasta odbywała się społecznie, a zaangażowanych w życie Wyszkowa wyróżniała ogromna chęć do pracy i troska o dobro naszego miasta. Pan Edward mówił też o tym, że oszałamiające wynagrodzenie (wspomniane wcześniej 5 zł)  nie było w ogóle ważne, część radnych w ogóle go wtedy nie odbierała. Radny wspominał też o tym, że w pierwszej kadencji cała rada działała na rzecz Wyszkowa wspólnie. –„Nie istniało wtedy słowo opozycja. Zresztą, ja po dziś dzień nie rozumiem co to oznacza. W działaniach na rzecz dobra wspólnego, nie powinno się być w opozycji. Przez to też zrezygnowałem po drugiej kadencji i nie ubiegałem się dalej o mandat radnego” wspomina Pan Edward Groniecki.

W trakcie uroczystości, pamiątkowych herbem Wyszkowa wykonanym przez seniorów z Dziennego Domu Pobytu „Senior” uhonorowano radnych 4 i 5 kadencji. Byli to: Sławomir Wróbel, Grzegorz Wyszyński, Jan Abramczyk, Jan Dziubłowski, Władysław Dudzik, Jan Malinowski i Bogdan Szymański. Tylko czterech z nich, odebrało nagrody osobiście. Upominki wręczył Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wyszkowie Elżbieta Piórkowska.

Podczas wystąpień zaproszonych gości, na projektorze wyświetlane były zdjęcia Wyszkowa, zarówno obecne, jak i z lat ubiegłych. Zgromadzonym zaprezentowano również dwa filmy, jednym z nich był HAPPY WYSZKÓW, film autorstwa naszej redakcji. Wywołał on uśmiechy na buziach zgromadzonych – taki w końcu był zamysł naszej produkcji.Po oficjalnej części, na scenie „Hutnika” zaprezentowali się utalentowani mieszkańcy Wyszkowa – słuchacze studia piosenki, finaliści wielu konkursów zarówno krajowych jak i międzynarodowych. „Grupa I” zaprezentowała piosenkę o Wyszkowie. 

Uroczystość poprowadziła Pani Małgorzata Wyszyńska. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA