REKLAMA

REKLAMA

Nagrody "Za Czyn 2014" zostały rozdane

Autor: Admin Admin

Powiat | Środa, 18 lut 2015 07:53

Nagrody Starosty "Za Czyn" jak co roku zostały wręczone w Tłusty Czwartek, tj. 12 lutego br., w klubie MOZI. Nagroda ta przyznawana jest corocznie, wyróżniającym się osobom i organizacjom za szczególne dokonania.

Powiat

REKLAMA


Wnioski do Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ ZA CZYN” 2014 można było składać do 31 stycznia 2015r. w następujących dziedzinach:
• działalności promocyjnej
• dziedzinie sportu
• dziedzinie kultury
• działalności innowacyjnej w gospodarce
• działalności społecznej

W tym roku wpłynęło 12 wniosków.

Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone przez Kapitułę powołaną przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego na okres kadencji Rady Powiatu w składzie:

1. Adam Mróz – Wicestarosta Powiatu, Przewodniczący Kapituły
2. Paweł Deluga – Radny Powiatu
3. Józef Bieganowski – Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej
4. Agnieszka Powierża – Kierownik MODR w Wyszkowie
5. Paweł Trzciński – Przedsiębiorca
6. Piotr Nida – nauczyciel w- f
7. Maria Gajewska – Dyrektor POKiS, Sekretarz Kapituły

W dziedzinie promocji Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” przyznano:


Pani Ewie Kaczyńskiej 

Ewa Kaczyńska jako pracownik Nadleśnictwa Wyszków i mieszkanka Powiatu Wyszkowskiego. Od wielu lat gromadzi materiały dotyczące historii lasów i leśników na ziemiach powiatu wyszkowskiego. Praca ta wymaga od niej wiele zaangażowania, poświęcenia cennego czasu, często spędzanego w odległych archiwach nad zgromadzonymi tam dokumentami.
W 2014 roku z materiałów zgromadzonych przez Ewę Kaczyńską Nadleśnictwo Wyszków wydało obszerną publikację „Dwie długości życia sosny. Nadleśnictwo Wyszków wczoraj i dziś 1794-2014”. Dotyczy ona historii lasów terenu powiatu wyszkowskiego. Zebrane w niej informacje i liczne zdjęcia lasów oraz ludzi w nich pracujących są niezwykłą pamiątką minionych czasów. 
W 2014 roku Lasy Państwowe obchodziły 90-lecie istnienia, wydanie publikacji przygotowanej przez Ewę Kaczyńską było wspaniałym ukoronowaniem obchodów tego jublieuszu. Dzięki tej publikacji informacje o historii terenów powiatu wyszkowskiego oraz o pięknie jego przyrody zostaną zachowane oraz udostępnione wielu osobom w przystępnej formie. 
Publikacja została udostępniona szkołom oraz bibliotekom z terenu powiatu wyszkowskiego, przekazywana jest także wszystkim zainteresowanym osobom – ostatnio jeden z jej egzemplarzy zawędrował aż do USA. 
Jest niezwykle odpowiedzialnym i sumiennym pracownikiem Nadleśnictwa Wyszków.
W 2012 roku odznaczona Kordelasem Leśnika Polskiego – najwyższym odznaczeniem w Lasach Państwowych. Przyznawany jest osobom, które swoją wieloletnią pracą oddali szczególne zasługi dla rozwoju polskich lasów. 


W dziedzinie sportu Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” przyznano:

Piotrowi Trześniewskiemu – Tryc 

Wyniki sportowe w roku 2014 w dyscyplinach kicboxing/K-1/Boks:
1. v-ce Mistrz Świata K-1 Global / Londyn/, 13-14.09.2014
2. zdobywca Pucharu Świata Austrian Classics / Innsbruck/, 11-13.04.2014
3. uczestnik Gali Bushido Heros na Litwie, Piotr wystąpił na galiKOK przy 11-tysięcznej publiczności, impreza była transmitowana w telewizji / Wilno/, 15.11.2014
4. brązowy medalista Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Czech K-1 WAKO / Praga/, 08.10.2014
5. brązowy medalista Mistrzostw Polski K-1 Rules / Wrocław/, 12-14.06.2014
6. zdobywca Pucharu Polski w kickboxingu / Kobyłka/, 24.02.2014
7. zawodnik Kadry Narodowej K-1 Rules i low-kick
8. zwycięzca walk na II i V edycji Kurpiowskiej Kuźni Mistrzostw, 27.04.2014 / K-1/ oraz 30.11.2014 / boks/

W dziedzinie kultura Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” przyznano: 


Kołu Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu 

W roku 2014 Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia wykazywało się dużą aktywnością w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowania tradycji regionalnych.
Wystąpiły podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek powiatu wołomińskiego w Strachówce. Impreza ta odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
15 maja 2014r. Koło Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia obchodziło jubileusz 45 -lecia działalności. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi kołami gospodyń ( z Głuch, Dąbrówki, Miąsego) przygotowały bogaty program artystyczny.
Wśród zaproszonych gości była m.in. Pani Zofia Kaczor- Jędrzycka- Honorowy Prezes Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych. 
Trzy dni później TVP Regionalna wyemitowała audycję telewizyjną o pracy Koła w Magazynie ,,Pożyteczni .pl”
15 czerwca podczas Dni Tłuszcza, członkinie zespołu ,,Sława” wzięły udział w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych KGW. 
22 czerwca, podczas Dni Wyszkowa, a także 3 sierpnia w czasie trwania III Festiwalu Miodu i Chleba w Kamieńczyku, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia dały koncerty ukazujące piękno ziemi wyszkowskiej. 
Wykonały przepiękny wieniec dożynkowy , który zaprezentowały 31 sierpnia podczas Powiatowych Dożynek Gminnych w Zabrodziu. Wieńcem tym reprezentowały powiat wyszkowski na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Starożebrach 7 sierpnia.
Koło Gospodyń corocznie reprezentuje powiat wyszkowski oraz gminę Zabrodzie na dożynkach wojewódzkich.

W działalności społecznej NagrodE Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” Kapituła przyznała:


Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulczewie

Jednostka OSP w Gulczewie powstała w grudniu 2011 i jest jedną z najmłodszych jednostek OSP w Polsce. Decyzję o stworzeniu nowej jednostki wyspecjalizowanej w ratownictwie wodnym podjęli młodzi ludzie, dla których ważne było dobro i bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Działalność OSP w Gulczewie opiera się na pracy społecznej jej członków. 
Stowarzyszenie OSP jest członkiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulczewie była ochrona przeciwpowodziowa. Zagrożenie to wynikało z położenia miejscowości nad nieuregulowaną rzeką Bug. 
Dzięki ogromnej motywacji, dotacjom i wsparciu instytucji i osób prywatnych jednostka wyposażona jest w specjalistyczny niezbędny sprzęt do prowadzenie działań w czasie powodzi, pożarów jak i innych miejscowych zagrożeń. Za uzyskane pieniądze ze składek członkowskich, jak i działalności społecznej jednostka zakupiła samochód specjalny – Nissan Terrano. W związku z powyższym OSP w Gulczewie jest jedyną jednostką, która zakupiła za własne pieniądze samochód ratowniczy, który służy mieszkańcom lokalnej społeczności. 
W roku 2014 powstał projekt rozbudowy remizy o miejsca garażowe uwzględniający specyfikę działania jednostki operacyjno – technicznej. Projekt jest wynikiem pozyskania przez OSP Gulczewo pierwszego specjalistycznego samochodu ratowniczo – gaśniczego Mercedesa ATEGO 1329 z napędem 4x4, którego jako jedyny w Polsce zoskał pozyskany nieodpłatnie z innego województwa. W dniu 18 marca 2014 r. Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP nadał sztandar OSP w Gulczewie jako symbol ofiarnego działania w ochronie przeciwpożarowej na rzecz ratowania życia, zdrowia i mienia. Członkowie OSP sami zainicjowali i zrealizowali zakup sztandaru dla jednostki, który jest symbolem charakteryzującym godność jednoczącą ludzi we wspólnym działaniu dla ogólnego dobra. 
Corocznie OSP w Gulczewie jest współorganizatorem imprez o charakterze sportowo - rekreacyjnym, które odbywają się na terenie siedziby OSP w Gulczewie, np. 
z okazji Dnia Konia, Gminne Dożynki, Dzień Dziecka, pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 
OSP w Gulczewie ściśle współpracuje Stowarzyszeniami TOR oraz NSPG - udostępnia pomieszczeń w siedzibie OSP na zajęcia edukacyjne. 
W roku 2014 Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie wzięła udział i otrzymała wyróżnienie w Konkursie „O Wawrzyn – najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko – ostrołęckiego”.

Kapituła przyznała także jedno wyróżnienie dla:


Karoliny Nadaj

17 letnia uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, mieszka w Gaju gmina Zabrodzie. Jest wzorową uczennicą , a także sportsmenką.
18 stycznia 2014r. Karolina idąc drogą z Gaju do Zabrodzia na zajęcia sportowe, usłyszała rozpaczliwe wołanie o pomoc mężczyzny znajdującego się w wodzie pobliskiej rzeki. Dziewczyna pomogła mu wydostać się zwody, ubrała go w swoją bluzę i płaszcz. Sama w podkoszulku pobiegła do domu po koc wcześniej wzywając pomoc pogotowie ratunkowe. Dzięki tej pomocy uratowała życie człowiekowi niewidomemu i schorowanemu. Karolina stanowi wzór do naśladowania, czyni ten świat lepszym.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert w wykonaniu artystów scen warszawskich, podczas którego zaprezentowali się: Agnieszka Piass – sopran, Tomasz Garbarczyk – tenor, Włodzimierz Trzeciak - fortepian.

Źródło tekstu oraz zdjęć: Starostwo Powiatowe

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA