STYCZEŃ to najlepszy okres na realizację planów. To właśnie w tym miesiącu rozpoczęły się, towarzyszące Wyszkowowi przez cały rok Obchody 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Ten jubileusz niósł za sobą wiele spotkań, wernisaży, koncertów, rozgrywek sportowych…a zakończył się we wrześniu uroczystym balem studniówkowym z udziałem wszystkich absolwentów szkoły.
Od stycznia w krajowych telewizjach coraz częściej pojawiały epizody związane z naszym miastem. Otóż Orange Sport rozpoczęło transmisję meczy KS Camper, a jeden z zawodników wyszkowskiego klubu - Waldemar Świrydowicz wspólnie z rodziną wziął udział w programie "Bitwa o Dom" emitowanym przez stację TVN.
Pozostając w tematyce sportowej, Hussars Poland zawalczył o zwycięstwo w pojedynku z broniącymi tytułu Astana Arlans Kazahstan. Transmisję na żywo przeprowadził TVP Sport.
W LUTYM ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego na rzece Bug, gdyż stan wody osiągnął aż 419 cm!
Smaczny incydent pojawił się w Zespole Szkół nr 1, gdzie zorganizowano konkurs „Drób na Polskim Stole”. Wzięli w nim udział uczniowie mazowieckich szkół, jednak wyszkowianie przyrządzili najlepsze drobiowe potrawy i tym samym zajęli pierwsze miejsce.
Aby nie odbiegać zbyt daleko od STYCZNIA, pojawił się kolejny chętny wyszkowianin na udział w programie telewizyjnym. Tym razem był to „Nasz Nowy Dom” nadawany przez Polsat, w którym wspólnie z rodziną wziął udział Pan Zbigniew Polak.
MARZEC rozpoczął się od smutnej wieści dla wyszkowian, gdyż 1 marca odbyła się ostatnia impreza w ODYSEY CLUB. Stali klubowicze z niedowierzaniem i łezką w oku pożegnali miejsce stanowiące ich często główny plan na weekend.
Dla Wyszkowskiej Młodzieży Wszechpolskiej ten dzień był wyjątkowy, bowiem odbył się pierwszy Marsz Żołnierzy Wyklętych, który przeszedł ulicami naszego miasta.
W kwestii sportu pojawiło się też wiele nowinek:
- po pierwsze Bug Wyszków zremisował 1:1 z Polonią Warszawa w pierwszym meczu rundy wiosennej o mistrzostwo IV ligi rozgrywanym na murawie wyszkowskiego stadionu;
- po drugie Miłosz Grzybowski, Mikołaj Misztal, Klaudia Zdunek oraz Franciszek Prus reprezentowali Gminę Wyszków w Finałach Mistrzostw Polski w pływaniu;
- po trzecie na Stadionie WOSiR odbył się pokazowy mecz sparingowy - Polska Liga Futbolu Amerykańskiego CRUSADERS WARSZAWA zmierzyła się z MUSTANGS PŁOCK.
Zadbano również o rozwój kultury również. Na deskach WOK „Hutnik” wystąpiła m.in. najlepsza orkiestra dęta w Polsce - Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Solistami oraz gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej.
W KWIETNIU miał miejsce pierwszy wyszkowski kiermasz „Babiniec”.
3 kwietnia w programie „Pytanie na śniadanie” mieliśmy okazję obejrzeć uczennicę Wyszkowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Wiktorię Szulkowską.
Ogromne sukcesy odnieśli zawodnicy klubu Gimnazjon Apin Wyszków: Piotr Trześniewski-Tryc zdobył Puchar Świata w kickbokserskiej formule K-1, a Marcin Borecki został mistrzem Polski juniorów w kickboxingu!
Stypendystka Gminy Wyszków, Patrycja Skoczeń, zagrała w I lidze kobiet w barwach AZS AWF Warszawa w meczu piłki ręcznej z KPR Kobierzyce.
Jak MAJ to i największy sukces w historii klubu CAMPER Wyszków. 7 maja przeszedł do historii wyszkowskiego sportu, bowiem zespół został mistrzem I ligi.
Kościół pw. Świętego Idziego został urozmaicony o pierwszą biało – czerwoną iluminację, co nawiązywało do akcji „Majówka z Polską”. Jednak większym zainteresowaniem cieszyły się rekiny na terenie naszego miasta! Mobilne akwarium w Europie zagościło przy CH Galeo.
W tym miesiącu powstał również największy wyszkowski obraz stworzony z okazji 100-lecia LO, który widnieje przy ul. Kościuszki.
Niestety nie obyło się bez tragedii, w maju doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których zginął 43- i 19-latek.
W CZERWCU jednogłośnie radni udzielili absolutorium burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, uhonorowując jego pracę.
W „Hutniku” odbył się pierwszy wspólny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Chóru Przyjacielskiego Leśno-Nauczycielskiego.
Piłkarki nożne z Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym zwyciężyły na Igrzyskach Mazowsza w Radomiu oraz wygrały prestiżowy turniej o "Złotą Piłkę" na Pepsi Arenie (stadionie Legii Warszawa).
LIPIEC to początek wakacyjnych rozrywek: impreza na basenie w Długosiodle, kino plenerowe oraz klasyka i jazz w wykonaniu kwartetu „Cup of Time” w Parku Miejskim. W tym miesiącu rozpoczął się także szereg prac budowlanych, towarzyszący do końca roku 2014.
Ważną informacją jest sukces pływaka Dawida Głowackiego, który został Mistrzem Polski w stylu klasycznym na dystansie 50 m.
Jednak najwięcej zawirowań wzbudził grasujący mężczyzna na 1 Maja zaczepiający małe dziewczynki. Czyżby nagłośnienie tej sprawy przez nasz portal spłoszyło pedofila?
W SIERPIENIU powstała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sowińskiego/Prosta – na to wyszkowianie czekali od lat. Pojawił się też nowy wymóg – kamizelki odblaskowe dla każdego, co niestety już nie przypadło każdemu do gustu.
Nie zabrakło wyszkowskiego akcentu na skalę krajową. Wyszkowianin Konrad Dąbkowski, kolarz z grupy ActiveJet zadebiutował w Tour de Pologne. Nie zwalniając tempa, 2 tygodnie później wygrał Puchar Ministra Obrony Narodowej.
WRZESIEŃ: Oliwia Piórkowska na pytanie „Kto poślubi mojego syna?” nie mogła odpowiedzieć, jednak była jedną z uczestniczek, które wzięły udział w programie TVN-u. Niestety nie udało jej się zmienić swojego stanu cywilnego.
We wrześniu na dobre rozpoczęła się kampania wyborcza, która miała być „z klasą”. Jednak jedni tylko krytykowali, inni zawzięcie walczyli o stadion, a ci, co „razem byli najlepsi” najlepszymi pozostali – rzecz jasna w oczach wyborców.
Nie zapominajmy, że we wrześniu odbył się I Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Wyszkowa. W tym miesiącu też ukraiński „Barvinok” dał widowiskowy koncert razem z Rewią „Sylaba”. Zyskaliśmy także kolejne święte miejsce, Kościół św. Idziego został podniesiony do rangi Sanktuarium.
W PAŹDZIERNIKU ujrzał światło dzienne projekt Tuby Wyszkowa – HAPPY WYSZKÓW. Zgłębiliśmy też tajniki Halloween.
Miłą niespodzianką było pojawienie się nosorożców na wyszkowskiej murawie stadionu WOSiR. Chyba dobrze im u nas, bo postanowili pozostać na zawsze - Rhinos Wyszków, bo o nich mowa, to pierwsza wyszkowska drużyna futbolu amerykańskiego, która działa już od 2 miesięcy.
Wyszkowianie w październiku pokazali jacy są „Dumni z miasta” i podkreślili też „Jaki piękny mamy park”. Postanowili również „Nie zabijać”, biorąc udział w akcji przeciwko nietrzeźwym kierowcom…choć i tak nie obyło się bez wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
LISTOPAD - wybory i to podwójne. W drugiej turze znalazł się Grzegorz Nowosielski i Justyna Garbarczyk. Finał raczej nie zaskoczył mieszkańców. Frekwencja wyborcza nie należała do najgorszych, prawdopodobnie dzięki konkursowi, w którym najlepsze sołectwo mogło wygrać 5 000 tys. zł. Co ważne, w sejmiku wojewódzkim naszym reprezentantem została Cecylia Domżała – dyrektor wyszkowskiego szpitala.
Nie obyło się bez telewizji, tym razem jedną z mieszkanek Wyszkowa odwiedziła „Perfekcyjna Pani Domu”.
GRUDZIEŃ, jak zawsze świąteczny. We wszystkich placówkach, klubach sportowych, firmach i spółkach odbywały się wigilie. U nas, dzięki Wam też było świątecznie, co widać TUTAJ. W Somiance zaś, powstał świąteczny łańcuch o rekordowej długości, mierzył aż 87 metrów!
Burmistrz ogłosił też swoją prawą rękę. To były pracownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim - Aneta Kowalewska.
Niestety, na koniec roku nie uniknęliśmy kilku tragedii: śmiertelny wypadek, znęcający się mężczyzna nad swoją rodziną, trzy pobite kobiety znalazły się w szpitalu oraz znaleziono ciało zaginionego mężczyzny.
Niech przyszły rok będzie jeszcze lepszy niż ten, który mamy za sobą!