REKLAMA

REKLAMA

Aktywny relaks w sercu Puszczy Białej

Autor: Monika Grzelecka

Sport | Poniedziałek, 07 kwi 2025 21:35

Wycieczka biegowa "Aż zajęczy" to wspólne, towarzyskie i efektywne spędzenie czasu - dla każdego, po leśnych ścieżkach Nadleśnictwa Wyszków.

REKLAMA

Mimo zimowej aury, miłośnicy biegania nie zawiedli i stawili się na starcie kolejnej edycji wycieczki biegowej pn. "Aż zajęczy". Wydarzenie zainaugurował zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków Łukasz Łopiński:

- Jestem pod wielkim wrażeniem tego miasteczka, które tu powstało. Gratuluję serdecznie Justynie i Danielowi Sobczakom i Tomkowi  Bralewskiemu tego wydarzenia, że jest w nich tyle energii, żeby to zorganizować. Życzę udanego biegu. Czeka na was wiele przyrodniczych widoków, można się nimi delektować w czasie trasy. Jesteśmy teraz na terenie Puszczy Białej i to jest region oczywiście taki historyczny i też jest obszar Natura 2000, jest też Bagno Pulwy - mówił.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 uczestników, którzy do wyboru mieli cztery dystanse: bieg na 5 km lub 25 km, Nordic Walking na 10 km i Canicross na 6 km. Tempo na wszystkich dystansach było dowolne. Trasy można było pokonać rekreacyjnie, konwersacyjnie lub ambitnie. Wydarzenie miało charakter towarzyski, nie było pomiaru czasu, ani klasyfikacji open, czy wiekowych. Przybyli biegacze z różnych klubów: Lipnik, Skuszewa, Leszczydołu - Nowiny, Lucynowa Dużego, Ostrówka, Marek, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Wołomina, Pułtuska i Warszawy. 

- Trasa na 25 kilometrów trudna. Zimno i bardzo wietrznie. Podczas biegu trzykrotnie padał grad. Błoto lepiło się do  butów i buty były trzy razy cięższe. Pod duże górki wbiegnąć się nie dało, a tym bardziej zbiegnąć - za duże ryzyko. Miejscami trasa mocno zryta przez traktory - tak opisują swoje zmagania wytrwali uczestnicy biegu.

Mimo, że momentami nie było łatwo, wszyscy biegli po dobrą zabawę i każdy dotarł na metę z uśmiechem na twarzy. Atmosfera była naprawdę gorąca, a humory dopisywały uczestnikom. Dla strudzonych biegaczy w miasteczku biegowym przygotowane były masaże i sauna oraz basen z zimną wodą. Organizatorzy zaprosili również na ognisko w wiacie Nadleśnictwa Wyszków oraz posiłek regeneracyjny. Swoimi smakołykami częstowały także panie z KGW Nowinianki. Uatrakcyjnieniem wydarzenia był występ Zespołu Pieśni i Tańca Wyszków z Leszczydołu-Nowin pod kierunkiem Bartosza Wójcika.

Natomiast Nadleśnictwo Wyszków zaprosiło na warsztaty fotografii przyrodniczej, które poprowadził Rafał Wyszyński. Uczestnicy udali się w fotograficzną podróż do pobliskiego lasu Puszczy Białej, by pod czujnym okiem leśniczego fotografować i miło spędzić czas. W namiocie Porębskiej Kropelki, która promuję ideę honorowego krwiodawstwa, była także możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego, by wesprzeć Fundację DKMS. Dla najmłodszych przygotowano stoiska edukacyjne, gry i zabawy. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał wodzirej Wyszyński.

Wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna na rzecz trzyletniego Natana Mrugacza, przed którym życie postawiło spore wyzwanie - Trisomię 21. Chłopiec ma już za sobą operację serca, a teraz razem z mamą często jeździ do specjalistów, lekarzy i fizjoterapeutów. Zbiera fundusze na turnusy rehabilitacyjne, które są niezwykle kosztowne.
 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA