REKLAMA

REKLAMA

Szkoły rekrutują uczniów, gmina planuje zmiany obwodów

Autor: Elwira Czechowska

Nauka | Czwartek, 13 mar 2025 08:30

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół podstawowych w gminie Wyszków na rok szkolny 2025/26. Najwięcej chętnych zgłosiło się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, najmniej - do szkoły w Leszczydole Starym. To być może ostatni rok obowiązywania dotychczasowej sieci szkół.

Nauka

REKLAMA

Kandydaci do klas I szkół podstawowych na nowy rok szkolny 2025/26 mogli zgłaszać się do 7 marca. W wyznaczonym terminie do poszczególnych szkół zapisała się następująca liczba chętnych: 

- Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie - 63 kandydatów

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie - 44 kandydatów

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Wyszkowie - Rybienku Leśnym - 24 kandydatów

- Szkoła Podstawowa nr 4 w Wyszkowie - 81 kandydatów

- Szkoła Podstawowa nr 5 w Wyszkowie - 143 kandydatów

- Szkoła Podstawowa w Lucynowie - 33 kandydatów

- Szkoła Podstawowa w Rybnie - 23 kandydatów

- Szkoła Podstawowa w Leszczydole - Nowinach - 33 kandydatów

- Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym - 16 kandydatów.

Ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły nastąpi 14 marca. Potem do 20 marca rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisania dziecka do wybranej placówki. Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów nastąpi 21 marca. Natomiast 1 kwietnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Na każdym etapie szkoły mają obowiązek przyjąć dzieci z własnego obwodu.

Sieć szkół po nowemu

W roku szkolnym 2025/26 nadal obowiązywać będzie uchwalona w 2019 roku sieć publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Wyszków, która określa granice obwodów tych szkół. Gmina od kilku miesięcy pracuje nad zmianą sieci szkół. Nowelizacja miałaby służyć "odciążeniu" obwodu SP nr 5 na rzecz szkół w centrum Wyszkowa, głównie SP nr 1 i SP nr 2, gdzie od kilku lat nabory są mniejsze. Część obwodu "Piątki" miałaby zostać przesunięta do obwodu SP nr 1, część obwodu SP nr 1 - do SP nr 4, a część obwodu "Czwórki" - do SP nr 2.

Zespół powołany w tym celu przez burmistrza spotykał się trzykrotnie i wypracował proponowane zmiany w granicach szkolnych obwodów. 18 listopada ubiegłego roku wersja robocza nowego planu sieci szkół trafiła do zapoznania się przez dyrektorów SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4  i SP nr 5. Od tamtej pory w fazie opracowywania jest projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie, bowiem to radni decydują o kształcie sieci szkół i ich obwodach. Projekt dotychczas nie został przesłany do obowiązkowego zaopiniowania przez Kuratorium Oświaty, gdyż prace nad nim nie zostały zakończone.

Co formalnie stało na przeszkodzie, aby od 18 listopada przygotować projekt uchwały tak, by radni zdążyli dokonać planowanej zmiany sieci obwodów przed rozpoczęciem rekrutacji na rok szkolny 2025/26? Tego nie udało nam się dotychczas dowiedzieć w Urzędzie Miejskim. Urzędnicy powołują się na trwające konsultacje społeczne, które zostały ogłoszone 26 lutego - po rozpoczęciu rekrutacji do klas I. Uwagi do projektu nowej sieci szkół można składać do 21 marca. Burmistrz zaprasza do wyrażenia opinii organizacje pozarządowe. Dlaczego tylko organizacje?

- Uchwała nr LVI/428/2010 Rady Miejskiej w Wyszkowie z dnia 30 września 2010r. w sprawie sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wskazuje konieczność konsultacji projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji. Zależy nam także na opiniach innych zainteresowanych podmiotów, w czym pomocne jest zamieszczenie na FB gminy zaproszenia do wyrażenia opinii do projektu sieci szkół - odpowiada Marta Wildangier - Ciuraj, naczelnik Wydziału Edukacji. 

Do konsultowanego internetowo projektu uchwały niestety nie załączono dotychczas obowiązującego wykazu obwodów. Przedstawiamy je poniżej wraz z propozycją zmian w sieci szkół.  

Co się zmieni w sieci?

Zgodnie z proponowanym projektem, nowe granice Szkoły Podstawowej nr 1 miałyby obejmować:

1)  Miasto Wyszków w granicach: 

- od strony północnej: osią ul. Serockiej (południowa strona) od granic miasta do Alei Marszałka J. Piłsudskiego, a następnie osią Alei Marszałka J. Piłsudskiego do ronda ppłk. Witolda Szaniawskiego i dalej do ronda im. Wyszkowskich Hutników, następnie osią ul. Henryka Sienkiewicza do trakcji kolejowej i dalej trakcją kolejową do ul. Pułtuskiej i osią ul. Pułtuskiej (południowa strona) do ronda Kardynała Stefana Wyszyńskiego - od strony wschodniej: osią ul. Gen J. Sowińskiego (zachodnia strona) do ronda im. ks. Stanisława Szulca, dalej osią ul. T. Kościuszki (południowa strona) do ronda im. ks. Wiktora Mieczkowskiego, następnie ul. Warszawską do mostu I Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego.

- od strony południowej: biegiem rzeki Bug na odcinku od ul. Warszawskiej do granic miasta ze wsią Rybienko Stare,

- od strony zachodniej: granicą administracyjną miasta na odcinku od rzeki Bug do ul. Serockiej, ulice: Aleja Róż, Bulwar im. ppor. Mar. Kazimierza Deptuły, Berka Joselewicza, Kasztanowa, Hugona Kołłątaja, Komisji Edukacji Narodowej, Konika Polnego, Tadeusza Kościuszki (od ronda im. im. Generała Dywizji Stanisława Nałęcz-Komornickiego do ronda im. ks. Stanisława Szulca, następnie od ronda im. ks. Stanisława Szulca do ronda im. ks. Wiktora Mieczkowskiego + południowa strona), Lipowa, 11 Listopada (od ul. Kościuszki do ul. Pułtuskiej), 3 Maja, Makowa, Medyczna, Ireneusza Składanowskiego, Stefana Okrzei (od ul. 3 Maja do ul. Pułtuskiej), Pałacowa, Pułtuska (od ronda W. Szaniawskiego do ronda Kard. St. Wyszyńskiego), Alei Marszałka J. Piłsudskiego (wschodnia strona), Ratuszowa, Serocka - strona południowa, Słonecznikowa, Generała Józefa Sowińskiego (od ul. T. Kościuszki do ul. Pułtuskiej - zachodnia strona), Strażacka, Szlachecka, Szpitalna, Sybiraków, Wincentego Witosa, Wspólna, Złotych Kłosów, Żelazna.

2) cześć wsi Rybienko Nowe, położona na południe od osi ul. Serockiej.

3) część wsi Rybienko Stare, położona na południe od osi ul. Serockiej.

Obecnie do obwodu SP nr 1 zaliczają się:

1) Miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: osią ulicy Serockiej od granic miasta do trakcji kolejowej, a następnie trakcją kolejową do ul. Pułtuskiej i osią ul. Pułtuskiej (południowa strona) od ul. Zakolejowej do ul. Świętojańskiej), - od strony wschodniej: osią ul. Ignacego Daszyńskiego do rzeki Bug

- od strony południowej: biegiem rzeki Bug na odcinku od ul. Ignacego Daszyńskiego do granic miasta ze wsią Rybienko Stare,

- od strony zachodniej: granicą administracyjną miasta na odcinku od rzeki Bug do ul. Serockiej, obejmujących ulice: Aleja Róż, Bankowa, Gen. Józefa Bema, Bulwar im. ppor. Mar. Kazimierza Deptuły, Fryderyka Chopina, Ignacego Daszyńskiego, Berka Joselewicza, Hugona Kołłątaja, Komisji Edukacji Narodowej, Tadeusza Kościuszki, 11 Listopada (od ul. Kościuszki do ul. Pułtuskiej), 3 Maja, Makowa, Medyczna, Stefana Okrzei (od ul. Kościuszki do ul. Pułtuskiej), Pałacowa, Pułtuska - strona południowa (od Świętojańskiej do ul. Zakolejowej), Ratuszowa, Serocka – strona południowa, Słonecznikowa, Generała Józefa Sowińskiego (od ul. Kościuszki do ul. Pułtuskiej), Strażacka, Szkolna, Szlachecka, Szpitalna, Wąska, Wincentego Witosa, Złotych Kłosów.

2) cześć wsi Rybienko Nowe, położona na południe od osi ul. Serockiej, obejmująca ulice: Bukowa, Dębowa, Kasztanowa, Klonowa, Kryształowa, 3 Maja, Magnoliowa, Orzechowa, Platynowa, Serocka - strona południowa

3) część wsi Rybienko Stare, położona na południe od ul. Serockiej.

***

Zgodnie z proponowanym projektem, nowe granice Szkoły Podstawowej nr 2 miałyby obejmować:

1) miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: granicą administracyjną miasta Wyszków ze wsią Leszczydół-Nowiny,

- od strony wschodniej: granicą administracyjną miasta Wyszków ze wsią Natalin i z Gminą Brańszczyk do rzeki Bug,

- od strony południowej: biegiem rzeki Bug na odcinku od granic miasta z Gminą Brańszczyk do ul. Warszawskiej do mostu I Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego.

- od strony zachodniej: od rzeki Bug osią ul. Warszawskiej do ronda im. ks. Wiktora Mieczkowskiego, następnie ul. T. Kościuszki (północna strona) do ul. Wąskiej, następnie osią ul. Wąskiej (wschodnia strona) i dalej osią ul. 1 Maja (wschodnia strona) do ul. Prostej, a następnie osią ul. Prostej (północna strona) do ul. St. Okrzei, następnie osią ul. St. Okrzei wzdłuż trakcji kolejowej do ul. H. Sienkiewicza do ronda im. Wyszkowskich Hutników, osią ul. Leśnej (północna strona) do ul. Graficznej, następnie ponownie osią ul. Leśnej do granicy administracyjnej miasta Wyszków ze wsią Leszczydół Stary, ulice: Agrestowa, Św. Anny, Świętojańska, Białostocka, Bławatkowa, Bohaterów Armii Krajowej, Boj. o Wolność i Demokrację, Borówkowa, Browarna, Brzozowa, Chabrowa, Józefa Chełmońskiego, Chmielna, Ciepła, Henryka Drzewieckiego, Dworcowa, Św. Idziego, Jagodowa, Jaśminowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jordanowska, Kalinowa, Kameralna, Klonowa, Komunalna, T. Kościuszki (od im. ks. Wiktora Mieczkowskiego do ul. Wąskiej - północna strona), Mikołaja Kopernika, Kościelna, Ignacego Krasickiego, Krótka, Kwiatowa, Lawendowa, Leszczynowa, Leśna, Letnia, Łabędzia, Łączna, Majowa, Malinowa, Jana Matejki, Plac Jana Matejki, Mazowiecka, Miedziana, Modra, Modrzewiowa, Stanisława Moniuszki, Na Skarpie, Nadgórska, Nadgórze, Obwodowa, Ogródkowa, St. Okrzei (od ul. Prostej do ul. H. Sienkiewicza), Ignacego Jana Paderewskiego, Partyzantów, Plażowa, Polna (od Alei Marszałka J. Piłsudskiego do Zakolejowej), Porannej Rosy, Porzeczkowa, Poziomkowa, Prosta (północna strona, od ul. 1 Maja do Świętojańskiej obie strony), Przechodnia, Przemysłowa, Przyjazdna, Generała Kazimierza Pułaskiego, Pułtuska (od skrzyżowania z ul. Wąską i 1 Maja do ul. I. Daszyńskiego), Robotnicza, Ruczajowa, Rumiankowa, Sasankowa, Henryka Sienkiewicza, Sosnowa, Generała Józefa Sowińskiego (od ul. Prostej do ul. Henryka Sienkiewicza), Spokojna, Stawowa, Stolarska, Strumykowa, Tadeusza Strusia, Świerkowa, Świętojańska, Truskawkowa, Wąska - strona wschodnia), Wierzbowa, Wiklinowa, Wiśniowa, Gen. Wincentego Kowalskiego, Wolności, Wrzosowa, Zakolejowa, Zakręzie, Zielona, Stefana Żeromskiego, Żurawia, Marii Żywirskiej.

2) Natalin - wieś.

Obecnie do obwodu SP nr 2 zaliczają się:

1) miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: granicą administracyjną miasta Wyszków ze wsią Leszczydół-Nowiny,

- od strony wschodniej: granicą administracyjną miasta Wyszków ze wsią Natalin i z Gminą Brańszczyk do rzeki Bug,

- od strony południowej: biegiem rzeki Bug na odcinku od granic miasta z Gminą Brańszczyk do ul. Ignacego Daszyńskiego,

- od strony zachodniej: osią ul. Ignacego Daszyńskiego od rzeki Bug do ul. Pułtuskiej, a następnie osią ul. Świętojańskiej, (strona wschodnia od ul. Pułtuskiej do ul. Dworcowej), osią ul. Dworcowej (domy prywatne) do ul. Stefana Okrzei, osią ul. Stefana Okrzei do ul. Leśnej i osią ul. Leśnej od trakcji kolejowej do granic miasta, obejmujących następujące ulice: Agrestowa, Św. Anny, Świętojańska (strona wschodnia od ul. Pułtuskiej do ul. Dworcowej), Białostocka, Bławatkowa, Bohaterów Armii Krajowej, Boj. o Wolność i Demokrację, Borówkowa, Browarna, Brzozowa, Chabrowa, Józefa Chełmońskiego, Chmielna, Ciepła, Henryka Drzewieckiego, Dworcowa - domy prywatne, Św. Idziego, Jagodowa, Jaśminowa, Jarzębinowa, Jeżynowa, Jordanowska, Kalinowa, Kameralna, Klonowa, Komunalna, Mikołaja Kopernika, Kościelna, Ignacego Krasickiego, Krótka, Kwiatowa, Lawendowa, Leszczynowa, Leśna,
Letnia, Łabędzia, Łączna, Malinowa, Jana Matejki, Plac Jana Matejki, Mazowiecka, Miętowa, Modra, Modrzewiowa, Stanisława Moniuszki, Na Skarpie, Nadgórska, Nadgórze, Obwodowa, Ogródkowa, Ignacego Jana Paderewskiego, Partyzantów, Plażowa, Porannej Rosy, Poziomkowa, Prosta (bloki nr 8, 8b, 10, 12), Przechodnia, Przemysłowa, Przyjazna, Generała Kazimierza Pułaskiego, Robotnicza, Ruczajowa, Rumiankowa, Sasankowa, Henryka Sienkiewicza, Sosnowa, Generała Józefa Sowińskiego (od Dworcowej do ul. Henryka Sienkiewicza oraz bloki nr: 33, 33a, 33b, 25, 27, 29), Spokojna, Stawowa, Stolarska, Strumykowa, Tadeusza Strusia, Świerkowa, Truskawkowa, Wierzbowa, Wiklinowa, Wiśniowa, Wolności, Wrzosowa, Zakręzie, Zielona, Stefana Żeromskiego, Żurawia.

2) Natalin - wieś.

***

Zgodnie z proponowanym projektem, nowe granice Szkoły Podstawowej nr 4 miałyby obejmować:

1)  miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: osią ul. Prostej (południowa strona) od ul. Stefana Okrzei do ul. 1 Maja, 

- od strony wschodniej: osią ul. 1 Maja (zachodnia część), dalej osią ul. Wąskiej (zachodnia część) aż do ul. T. Kościuszki,

- od strony południowej: osią ul. T. Kościuszki (północna strona) do ronda im. ks. Stanisława Szulca,

- od strony zachodniej: osią ul. Gen. J. Sowińskiego (wschodnia strona) od ul. T. Kościuszki do ronda im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, następnie osią ul. Pułtuskiej (północna strona) do trakcji z linia kolejową i dalej osią ul. St. Okrzei do ul. Prostej.

Ulice: Bankowa, Fryderyka Chopina, Gen. Józefa Bema, 11 Listopada (od ul. Pułtuskiej do ul. Prostej), 1 Maja (zachodnia strona), Harcerska, T. Kościuszki (od ronda im. ks. Stanisława Szulca do ul. Wąskiej - północna strona), Pułtuska (od ul. Wąskiej do Gen. J. Sowińskiego obie strony, następnie od. ul. Gen. J. Sowińskiego do ul. Stefana Okrzei - północna strona), Stefana Okrzei (od. ul. Pułtuskiej do ul. Prostej), Prosta (południowa strona), Generała Józefa Sowińskiego (od ul. T. Kościuszki do Pułtuskiej wschodnia strona, następnie od ul. Pułtuskiej do ul. Prostej obydwie strony), Szkolna, Wąska (strona zachodnia).

Obecnie do obwodu SP nr 4 zaliczają się:

1) miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: osią ul. Dworcowej - bloki (od ul. Stefana Okrzei do ul. Świętojańskiej),

- od strony wschodniej: osią ul. Świętojańskiej (od ul. Dworcowej do ul. Pułtuskiej)

- od strony południowej: osią ul. Pułtuskiej (od Świętojańskiej do ul. Stefana Okrzei),

- od strony zachodniej: osią ul. Stefana Okrzei (od. ul. Pułtuskiej do ul. Dworcowej),

Obejmujące ulice: Świętojańska - strona zachodnia (od ul. Prostej do ul. Pułtuskiej), Dworcowa - bloki, Gen. Wincentego Kowalskiego, 11 Listopada (od ul. Pułtuskiej do ul. Prostej), 1 Maja, osią ul. Pułtuskiej (od Świętojańskiej do ul. Stefana Okrzei),Stefana Okrzei (od. ul. Pułtuskiej do ul. Dworcowej), Prosta (z wyłączeniem nr 8, 8b, 10, 12), Pułtuska - strona północna (od Świętojańskiej do ul. Stefana Okrzei), Generała Józefa Sowińskiego (od ul. Pułtuskiej do ul. Dworcowej z wyłączeniem nr 25, 27, 29, 33, 33a, 33b), Marii Żywirskiej.

***

Zgodnie z proponowanym projektem, nowe granice Szkoły Podstawowej nr 5 miałyby obejmować:

1) miasto Wyszków w granicach:

-  od strony północnej: od ul. Graficznej osią ul. Leśnej (południowa strona) do ronda im. Wyszkowskich Hutników 

- od strony wschodniej: od ronda im. Wyszkowskich Hutników osią Alei Marszałka J. Piłsudskiego (zachodnia strona) do ppłk. Ronda Witolda Szaniawskiego i dalej do ronda im. Generała Dywizji Stanisława Nałęcz-Komornickiego do ulicy Serockiej,

- od strony południowej: osią ulicy Serockiej (strona północna) do granicy miasta Wyszków,

-  od strony zachodniej: granicą administracyjną miasta na odcinku od ul. Serockiej do ul. Pułtuskiej i dalej osią ul. Pułtuskiej (południowa strona) do skrzyżowania ulic Graficznej, Gen. Wł. Sikorskiego, dalej osią ul. Graficznej (wschodnia strona) do ul. Leśnej, 
ulice: Akacjowa, Aleja Marszałka J. Piłsudskiego (zachodnia strona), Baśniowa, Boczna, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Centralna, Cicha, Elizy Orzeszkowej, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, Gen. Władysława Sikorskiego, Fabryczna, Geodetów, Graficzna (wschodnia strona), Gwardii Ludowej, Hanki Sawickiej, Handlowa, Jana Kochanowskiego, Jana Pawła II, Janusza Korczaka, Jutrzenki, Kolorowa, Lazurowa, Mała, Meliorantów, Mikołaja Reja, Miła, Miodowa, Młodzieżowa, Monte Cassino, Odnowy, Orla, Osiedlowa, Perłowa, Piękna, Pogodna, Polna (od ul. Zapole do Alei Marszałka J. Piłsudskiego), ks. Jerzego Popiełuszki, Przytulna, Pszeniczna, Pułtuska – od granic miasta do skrzyżowania z ul. Graficzną strona południowa, następnie do ronda im. W. Szaniawskiego obie strony), Radosna, Księdza Robaka, Jacka Soplicy, Romualda Traugutta, Różana, Serocka - strona północna, Słowicza, Spacerowa, Świętego Krzysztofa, Świętego Jana, Świętej Rodziny, Pana Tadeusza, Telimeny, Towarowa, Wesoła, Willowa, Wiosenna, Włościańska (na południe od ul. Pułtuskiej), Zapole, Zuchów, Żytnia (od. Al. J. Piłsudskiego do granic miasta Wyszkowa).

2) cześć wsi Rybienko Nowe, położona na północ od osi ul. Serockiej.

3) część wsi Rybienko Stare, położona na północ od osi ul. Serockiej.

Obecnie do obwodu SP nr 5 zaliczają się:

1) miasto Wyszków w granicach:

- od strony północnej: osią ulicy Leśnej,

- od strony wschodniej: trakcją kolejową Warszawa-Ostrołęka na odcinku od ul. Leśnej do ulicy Serockiej,

- od strony południowej: osią ulicy Serockiej,

- od strony zachodniej: granicą administracyjną miasta na odcinku od ul. Serockiej do ul. Leśnej, obejmujących następujące ulice: Akacjowa, Aleja Marszałka J. Piłsudskiego, Baśniowa, Boczna, Bolesława Prusa, Bursztynowa, Centralna, Cicha, Elizy Orzeszkowej, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, Gen. Władysława Sikorskiego, Fabryczna, Geodetów, Graficzna, Handlowa, Ireneusza Składanowskiego, Jacka Soplicy, Jana Kochanowskiego, Jana Pawła II, Janusza Korczaka, Jutrzenki, Kolorowa, Księdza Robaka, Lazurowa, Lipowa, Mała, Meliorantów, Mikołaja Reja, Miła, Miodowa, Młodzieżowa, Monte Cassino, Odnowy, Orla, Osiedlowa, Pana Tadeusza, Perłowa, Piękna, Pogodna, Polna, ks. Jerzego Popiełuszki, Przytulna, Pszeniczna, Pułtuska - od ul. Zakolejowej do granic miasta, Radosna, Romualda Traugutta, Różana, Serocka - strona północna, Słowicza, Spacerowa, Sybiraków, Świętego Jana, Świętego Krzysztofa, Świętej Rodziny, Telimeny, Wesoła, Willowa, Wiosenna, Włościańska, Wspólna,
Zakolejowa, Zapole, Zuchów, Żelazna, Żytnia - od nr 1 do 63.

2) Kręgi Nowe - wieś,

3) cześć wsi Rybienko Nowe, położona na północ od osi ul. Serockiej,

4) część wsi Rybienko Stare, położona na północ od osi ul. Serockiej

***

Zgodnie z proponowanym projektem, nowe granice Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym miałyby obejmować:

1) od strony wschodniej: miasto Wyszków osią ul. Pułtuskiej (strona północna) od granic Leszczydołu Starego do skrzyżowania ulic Graficznej, Gen. Wł. Sikorskiego, dalej osią ul. Graficznej (zachodnia strona) do ul. Leśnej, ulice: Graficzna (zachodnia strona), Firmowa, Włościańska (na północ od osi ul. Pułtuskiej), Pułtuska od granicy miasta Wyszków do skrzyżowania z ul. Graficzną (północna strona). 

2)  Leszczydół-Działki - wieś,

3) Leszczydół-Podwielątki - wieś,

4) Leszczydół-Pustki - wieś,

5) Leszczydół Stary - wieś,

6) Łosinno - wieś,

7) Olszanka - wieś,

8) Sitno - wieś.

Obecnie do obwodu SP w Leszczydole Starym zaliczają się:

1) Miasto Wyszków - ul. Żytnia od nr 64 wzwyż,

2) Leszczydół-Działki - wieś,

3) Leszczydół-Podwielątki - wieś,

4) Leszczydół-Pustki - wieś,

5) Leszczydół Stary - wieś,

6) Łosinno - wieś,

7) Olszanka - wieś,

8) Sitno - wieś.

***

Zgodnie z proponowanym projektem zmian, w nowe granice Szkoły Podstawowej w Rybnie włączono Kręgi Nowe, które dotychczas należały do obwodu SP nr 5. Do obwodu Rybna należeć ma także: Rybno, Tulewo, Tulewo Górne, Gulczewo. Natomiast do obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 w Wyszkowie dołączono wieś Loretto. W pozostałych gminnych placówkach nie przewodziano zmian granic obwodów.

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA