Decyzja władz okręgowych PiS dotyczy wykreślenia z listy członków trojga radnych: Iwony Wyszyńskiej (radna Powiatu Wyszkowskiego poprzedniej i obecnej kadencji), Andrzeja Lewandowskiego i Eugeniusza Zaremby (radni Rady Miejskiej w Wyszkowie poprzednich kadencji). Dodatkowo Eugeniusz Zaremba był przez wiele lat szefem Zarządu Gminnego PiS w gminie Wyszków. Decyzje co do ich przyszłości w partii to jeszcze rozliczenia po majowych wyborach samorządowych. Andrzej Lewandowski i Eugeniusz Zaremba wystartowali w nich do Rady Miejskiej z list KWW Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, czyli komitetu konkurencyjnego w stosunku do PiS. Obaj nie zdobyli mandatów. Z kolei Iwona Wyszyńska mandat radnej powiatowej uzyskała, ale kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości, a po wyborach - w zamian za stanowisko przewodniczącej Rady Powiatu - przystąpiła do koalicji z komitetami rywali politycznych: Wspólnotą Samorządową Wyszków Grzegorza Nowosielskiego, PSL, PO, spychając tym samym własne ugrupowanie polityczne do roli opozycji.
Czytaj także: "Czas wrócić do swojego środowiska". Parlamentarzyści PiS o decyzji radnych Dyl i Wyszyńskiej
Czytaj także: "To oszustwo wyborcze. Apelujemy o rezygnację z mandatu". PiS ostro o decyzji Marzeny Dyl i Iwony Wyszyńskiej
Surowe konsekwencje tuż po wyborach zapowiadał Zarząd Powiatowy PiS w Powiecie Wyszkowskim. To na jego wniosek troje wymienionych działaczy musi oddać partyjne legitymacje. Zarząd Okręgowy nie był jednomyślny przy podejmowaniu tej decyzji. Przeciwko usunięciu członków partii był m.in. poseł Arkadiusz Czartoryski. On już wcześniej publicznie chwalił powyborcze decyzje Iwony Wyszyńskiej i Marzeny Dyl (także startowała z listy PiS i zdobyła mandat i także weszła w koalicję z konkurencją, ale nie była formalnie członkiem PiS - red) i udzielał im swojego poparcia.
Czytaj także: Nowa koalicja w powiecie. Grzegorz Nowosielski oddaje starostę Marzenie Dyl z listy PiS
Czytaj także: Nowe władze powiatu wyszkowskiego wybrane