REKLAMA

REKLAMA

Bug 2.0

Autor: Elwira Czechowska

Sport | Poniedziałek, 04 lis 2024 16:59

Dużo zmian w organizacji, ale także w sposobie komunikacji, planuje wdrożyć w najbliższym czasie MZKS Bug Wyszków. Władze klubu przygotowały plan rozwoju pod hasłem BUG 2.0. O swoich pomysłach rozmawiały m.in. z władzami gminy, w której upatrują mocnego partnera.

Sport

Jak informuje w komunikacie prasowym MZKS Bug Wyszków, w pierwszej połowie października w Urzędzie Miejskim Wyszków odbyło się spotkanie z burmistrzami Piotrem Płochockim oraz wiceburmistrrz Alicją Staszkiewicz. Oto relacja Klubu ze spotkania:

"Do spotkania przygotowaliśmy się należycie, tak jak wymaga tego ponad stuletnia historia wyszkowskiej piłki. Przedstawiliśmy fundamenty zmian w całej organizacji, począwszy od działania Akademii i drużyn seniorskich, poprzez kwestie związane z marketingiem, a kończąc na sprawach komunikacyjnych związanych z rodzicami, sponsorami oraz miastem. Kilka godzin przed prezentacją planu otrzymaliśmy informację, że spotkanie zostanie podzielone na dwie części - pierwsza to spotkanie z rodzicami, a druga część miała być poświęcona naszej prezentacji. Byliśmy zaskoczeni, że to na zaproszenie burmistrza pojawiła się wąska reprezentacja rodziców, więc zmiana formuły spotkania została nam niejako narzucona.

W pierwszej części omówiliśmy rozterki rodziców oraz problemy, które przedstawiła zaproszona grupa. Wyjaśniliśmy wszystkie wątpliwości z nimi związane. Ze strony burmistrza Płochockiego padła propozycja, aby dział prawny wyszkowskiej gminy rozstrzygnął te kwestie wspólnie z prawnym przedstawicielem klubu. Z aprobatą podchodzimy do tego pomysłu i czekamy na obiecany kontakt ze strony gminy.

W drugiej części spotkania, na której dodatkowo byli obecni Bartłomiej Adler oraz Mateusz Wyszyński, którzy oprócz pełnienia funkcji radnych, są również rodzicami związanymi z Akademią. Przedstawiliśmy prezentację, której najważniejsze punkty będziemy przedstawiać co tydzień. Pierwsze slajdy dotyczyły struktury organizacyjnej oraz wykresów związanych z finansami klubu. Poprosiliśmy, aby kwestia dotacji sportowych po raz pierwszy w historii naszego miasta stała się przedmiotem merytorycznej oraz konstruktywnej dyskusji pomiędzy stronami zainteresowanymi. Pierwsze spotkanie potraktowaliśmy jako próbę przedstawienia się, jak również przedstawienia pomysłów związanych z relacją na linii Klub -Miasto. Dlatego, póki co nie rozmawialiśmy o sprawach związanych z finansowaniem klubu, który nieodłącznie stanowi historię tego miasta. Spotkanie trwało blisko pięć godzin. Omówiliśmy wiele problemów, z którymi boryka się Akademia, a jednym z nich jest brak odpowiedniej dostępności boisk. Przedstawiliśmy plan "Bug Wyszków 2.0". 

To nie była zwykła prezentacja, a bardziej przedstawienie pewnej wizji - projektu, z którego skorzystają wyszkowskie dzieci. Ten plan jest poparty szeregiem konsultacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Jesteśmy świadomi potrzeb zmian w organizacji i powyższy plan skupia w sobie najważniejsze fundamenty naszej działalności: KLUB, RODZICE, MIASTO, SPONSORZY, ROZWÓJ ORAZ STOWARZYSZENIE. W najbliższych tygodniach będziemy przedstawiać kluczowe informacje związane z każdą z tych dziedzin. Wspólnymi siłami chcemy wprowadzić nową jakość pracy, nową jakość w funkcjonowaniu klubu. Wasze porady, podpowiedzi a także wątpliwości wynikające z dobrej woli są fundamentem tych zmian".

Klub wychodzi z konkretnymi pomysłami i propozycjami do gminy: 

- Chcielibyśmy, aby gmina Wyszków jako sponsor aktywnie uczestniczyła w życiu klubu, na tyle, na ile oczywiście pozwalają chęci, czas oraz zasoby ludzkie. Proponujemy cykliczne spotkania (raz na kwartał, raz na pół roku) między przedstawicielem Bugu, a przedstawicielem miasta. Na spotkaniach omówimy ostatni kwartał (półrocze) oraz przedstawimy plan na kolejne miesiące. Podczas tych spotkań przedstawimy również pomysły związane na marketing na linii Bug Wyszków - gmina Wyszków. Proponujemy rozwój programu socjalnego Bugu Wyszków. Jako klub prowadzimy program socjalny, honorujemy także Wyszkowską Kartę Rodziny. Wierzymy, że każdy może być zawodnikiem Bugu, niezależnie od statusu materialnego. Wreszcie proponujemy powołanie funkcji koordynatora współpracy Bug Wyszków x gmina Wyszków. Docelowo w tej roli widzimy jedną osobę z grona radnych miejskich.

Burmistrz przedstawione na spotkaniu propozycje Klubu ocenia lakonicznym "pozytywnie". 

- Rokują na przyszłość już dużo lepiej niż dotychczasowe ogólne założenia klubu - dodaje Piotr Płochocki. 

Dopytywany o zapowiadany "okrągły stół" w temacie wyszkowskiego sportu, odpowiada:

- Jesteśmy w trakcie tworzenia kompleksowego planu współpracy dla całego wyszkowskiego sportu. 

Nie czekając na to, Bug Wyszków zgodnie z zapowiedziami rozpoczął publiczną prezentację założeń własnego planu. Można się z nimi zapoznać w social mediach Bugu Wyszków. Na pierwszy ogień poszły szczegóły planu, które dotyczą współpracy z rodzicami młodych zawodników.

- Drodzy rodzice! Zmieniamy komunikację z Wami na lepszą. Doceniamy Wasz wkład w życie i rozwój Akademii, jest to dla nas niesamowicie motywujące, dlatego chcielibyśmy rozszerzyć współpracę z Wami. Wśród Was z pewnością są osoby kreatywne, pomysłowe dlatego też chcemy otworzyć się na poważny dialog z Wami - ogłosił zarząd.

Pierwszym krokiem ma być powołanie Rady Rodziców. 

- Zależy nam na osobach, których pomysły będą wysłuchane i zostaną przedmiotem zaciętych dyskusji, a prawdopodobnie wiele z nich będziemy w stanie wprowadzić w życie. Komórka Rady Rodziców będzie wsparciem działalności Akademii - pomysły podejmowane przez Was będą publiczne - szeroko omówimy każdy z nich podczas spotkań grup roboczych, a następnie poinformujemy wszystkich o przebiegu tych spotkań na stronie oraz w mediach społecznościowych. Chcemy wprowadzić te zmiany jeszcze w tym roku - brzmi zapowiedź.

Klub pracuje także nad wprowadzeniem narzędzia komunikacyjnego, który m.in. ułatwi kontakt na linii zarząd - rodzice. Zmiana miałaby wejść w życie w pierwszym kwartale 2025 roku. Aktualnie w Klubie trwają także prace nad domknięciem tematu trzyosobowego zarządu, stworzeniem nowej, kompletnej strony internetowej, stworzeniem nowego profili "Akademia Bug Wyszków" na FB, nawiązaniem współpracy z nowym partnerem klubowym oraz nad organizacją turnieju piłkarskiego. 

- Mamy mnóstwo pomysłów, które chcielibyśmy wprowadzić w życie. Wszystkie przedstawimy na spotkaniu, które odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00 w WOK "Hutnik". Zapraszamy włodarzy oraz radnych do udziału w tym otwartym zebraniu, na którym wspólnie i merytorycznie porozmawiamy o przyszłości Bugu Wyszków - zachęcają władze Klubu. - Jako klub dorzucamy cegiełkę do wychowania silnych, zdrowych obywateli tego regionu. Ludzi wysportowanych, ale zaznaczmy, że równolegle współtworzymy społeczeństwo, które kieruje się określonymi wartościami. Niezależnie od tego w jaki sposób traktujemy sport - jest on możliwością spędzenia wolnego czasu oraz daje szansę na bycie członkiem danej społeczności. Jest to gwarancja, że jako człowiek - nigdy nie zostaniesz sam. Mamy świadomość i pragniemy, abyście Państwo również byli świadomi tego, że Bug Wyszków jest nierozłączną wizytówką tego miasta. Jesteśmy wśród setki najstarszych obecnie funkcjonujących klubów w Polsce, natomiast nadszedł czas, aby z dumą i nostalgią ponad stuletniej historii wyszkowskiej piłki nożnej spojrzeć w przyszłość. Chcemy, aby ta przyszłość była wspólnym sukcesem - rodziców, dziadków, zawodników, pracowników gminy i powiatu, jak również każdej osoby zaangażowanej w życie klubu. Pracujmy razem na wyszkowskie dobro. Ponad wszelkimi podziałami. Z naszej strony, tak jak dotychczas - gwarantujemy szczerość i przejrzystość. Mamy niepokojącą świadomość, że metoda otwartych drzwi do naszego klubu to za mało. Dlatego padły z naszej strony propozycje współpracy, która może rozpocząć nowy rozdział. Współpracy, z której wszyscy będziemy dumni.

REKLAMA


Komentarze (3).

REKLAMA

Wyborca

Ta wasza cegiełka to za mało. Nie macie co liczyć na rozdawnictwo burmistrza na sport bo go to nie kręci. Prezentacje to dzieciaki w podstawówce potrafią zrobić. Tu potrzeba sponsora, profesjonalizmu i determinacji. Chodzenie od biznesu do biznesu z planem i prośba o kaskę, jak się swojej nie ma za wiele.

fan

Gmina powinna pomagać przy sporcie szkolnym, wyszukiwać talenty sportowe, proponować stypendia, dbać o obiekty sportowe, modernizować stadion i bieżnię, zorganizować rzutnię lekkoatletyczną poza miastem. Dodatki dla nauczycieli sportowych, organizacja SKS, finansowanie transportu na zawody i organizacja turniejów. Utalentowani piłkarze powinni dostać stypendium i wpisowe do akademii piłkarskiej lub zaplecza drużyny Bugu. Talenty wśród nastolatków powinny w wieku 16, 17 lat zasilać pierwsza drużynę i kreować jej oblicze. Nie powinni być tolerowane osoby, które dla ochrony parkietu hali sportowej nie udostępniają jej dla sportu. W WOSiR powinny być zatrudniane osoby wspierające organizację sportu jak również rozwój młodego sportowca (zatrudniony dietetyk, analityk czy inny specjalista). Działacze niech pozyskują kasę i sponsorów.

Rodzic

Rodzice są ciekawi kiedy te obietnice o lepszej komunikacji zostaną spełnione, obietnice o dialogu klub-rodzice? Narazie nie zmienia się nic. Załatwienie czegokolwiek w klubie graniczy z cudem. Wszystko jest wielką tajemnicą, nic się nie można dowiedzieć. Także czekamy na te zmiany.

Zostaw komentarz.

REKLAMA