Przedstawiciele jedenastu organizacji pozarządowych, które zgłosiły swój akces do powołanej przez burmistrza Komisji Dialogu Społecznego ds. Wyszkowskiego Bugu, spotkali się w ubiegłym tygodniu, aby się ukonstytuować. Do prezydium komisji wybrano: Adama Grześkiewicza - Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic, Marka Siekierskiego - Klub Przyjaciół Wyszkowa, Wojciecha Chodkowskiego (na zdj. z prawej) - Klub Żeglarski Spinaker, Andrzeja Biernackiego - Wyszkowska Inicjatywa Społeczna i Jerzego Sitka - Fundacja Witraże. Przewodniczącym prezydium został Adam Grześkiewicz. Kadencja prezydium trwa 2 lata. Członkowie Komisji wykonują swoją funkcję społecznie, a udział w jej pracach jest dobrowolny.
Zgodnie z zarządzeniem burmistrza, działalność komisji ma gwarantować zapewnienie udziału przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy Wyszków, w obszarze zagospodarowania turystycznego rzeki Bug lub w innych sprawach ściśle związanych z rzeką Bug, przy opracowywaniu kierunków działań, dotyczących rzeki na terenie gminy. Komisja ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Zgodnie z założeniami, w skład komisji wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Wyszków w obszarze zagospodarowania turystycznego rzeki Bug lub innych sprawach ściśle związanych z rzeką Bug.
Na spotkaniu omawiano stojące przed komisją zadania. Burmistrz Wyszkowa przedstawł swoje priorytety w temacie rzeki.
- Jest to czystość rzeki tak, aby zidentyfikować wszystkie zanieczyszczenia. Po drugie potrzebna jest decyzja w sprawie slipu. A po trzecie ochrona przeciwpowodziowa - mówi Piotr Płochocki.
Czytaj także: Z(w)espół dla rzeki
Czytaj także: Będzie nadzorował gminne spółki w imieniu burmistrza (AKTUALIZACJA)