Osoby z niepełnosprawnościami wciąż napotykają trudności w dostępie do usług rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych. Przyczynami tego bywają m.in. trudna sytuacja finansowa lub niedostosowanie ofert do ich potrzeb. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im bezpłatnego spędzenia czasu w formie, na jaką z wielu powodów często nie mogą sobie pozwolić. Dzięki realizowanemu obecnie przez Fundację zadaniu osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami będą mogły spędzić dzień w Kuligowie nad Bugiem, w gminie Dąbrówka, gdzie wezmą udział w licznych atrakcjach.
Nabór prowadzony będzie w formie elektronicznej oraz w formie tradycyjnej, poprzez dostarczenie formularza zgłoszeniowego do Organizatora. Szczegółowe informację oraz zgłoszenia na stronie www.ozr.powiatwolominski.pl
Ramowy program wycieczek obejmuje:
1. Wyjazd autokarem sprzed budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie ul. Świętojańska 82B (organizator pokrywa koszty wynajmu autokarów, dotarcie do miejsc zbiórki we własnym zakresie).
2. Przyjazd do Kuligowa ok. godz. 9.30.
3. Pobyt w Skansenie w Kuligowie (ul. Kręta 4), w tym: zwiedzanie skansenu, pokaz gry na bębnach afrykańskich, dla dzieci gry i zabawy przy muzyce z udziałem animatora, pokaz wyrobu produktów regionalnych.
4. Rejs katamaranami pasażerskimi po rzece Bug.
6. Poczęstunek dla uczestników (grill, gorące i zimne napoje, słodycze).
8. Zakończenie wycieczki i powrót autokarem do Wyszkowa.
Planowane terminy wycieczek:
- 18 września
- 19 września
- 23 września
Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby zgłoszeń możliwe jest zorganizowanie dodatkowego terminu wycieczki.
Projekt realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2024 roku zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych” pod nazwą „Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”.
Organizatorzy