REKLAMA

REKLAMA

Pojawia się i znika...

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Wtorek, 09 lip 2024 01:23

Krótko trwała radość ze zdemontowania blaszanego ogrodzenia działki przy ul. Sowińskiego. Wczoraj w centrum Wyszkowa właściciel prywatnej posesji przywrócił na niej blaszany płot.

Miasto

REKLAMA

Na szpecące ogrodzenie zwraca uwagę wielu wyszkowian. Sprawa była nawet poruszana na sesjach Rady Miejskiej, ale jak do tej pory nie znalazła pozytywnego finału. To efekt konfliktu między dwoma właścicielami działek.  

Czytaj także: Uchwałą krajobrazową w płot

Wydawało się, że właściciele sąsiadujących ze sobą działek wreszcie doszli do porozumienia, gdy kilkanaście dni temu blaszany płot został zdemontowany. Zamiast ogrodzenia pojawił się letni ogródek restauracji mającej siedzibę w bloku przy ul. Sowińskiego, odsłoniła się estetyczna witryna. Ale radość z takiego widoku trwała krótko. Rano 8 lipca na zlecenie właściciela wąskiej działki przylegającej do chodnika, falista brązowa blacha znów została przymocowana do słupków. Gmina podtrzymuje swoją wolę rozwiązania problemu zapisami uchwały krajobrazowej, która jest w opracowaniu. 

- Aktualnie prace wstrzymuje urlop naczelnika wydziału, ale będziemy chcieli uchwałą krajobrazową spróbować rozwiązać ten problem w centrum. Bo to nie tylko ten płot, ale także inne urządzenia na tej wąskiej działce - paczkomat, punkty handlowe, które wpływają na estetykę miasta - mówi burmistrz Piotr Płochocki.  

Zamierza kontynuować prace nad przygotowanym już w poprzedniej kadencji projektem uchwały krajobrazowej, jednak zapowiada jego modyfikację. Jedną ze zmian ma być np. krótsze vacatio legis.

REKLAMA


Komentarze (16).

REKLAMA

czysty ZYSK?

Wyjazd z parkingu przy Plazie do Pułtuskiej to samowolka!

Henryk

Ten płot to obraz nędzy i rozpaczy. I wstyd . A przecież mamy 21 wiek i w unii jesteśmy. w środku Europy. I co? A tu płot, bo tak. Straszne.

Eliot Ness

Zabrać zezwolenie na sprzedaż alkoholu to się nauczą nie igrać z urzędem i mieszkańcami. Co ten kawał blachy ma być ozdobą i wizytówką centrum miasta. Co za tą blachą konsumują potajemnie alkohol ? Jak nie potrafią normalnie się zachowywać to trzeba znaleźć sposób jak na Ala Capone.

OLO

TEN PLOT TO DOBRY CHLOP.

...

"Paniska" jakie się porobiły, patrzajta ... płot na miedzy przeszkadza ? ... wystarczy kompromis, zmienić na ogrodzenie budowlane ażurowe, wtedyż prześwit się pojawi, siatkę ogrodzeniową w panelach wkomponować, rabaty z kwiatami przy siatce obsadzić ... Pani Jowita w dziele społecznym pelargonie, aż projekty uchwał krajobrazowych modyfikować, dajcież spokój.

OLO

TEN PLOT TO DOBRY CHLOP.

Jan Kowalski

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby odkupienie tej działki przez gminę. Wtedy gmina będzie mogła postawić swój płot. Ewentualnie niech burmistrz sam odkupi tę działkę.

Mieszkanka

Popieram. Należy rozliczyć urzędników z byłym burmistrzem na czele. Kto sprzedaje takie coś w szczytnym celu...?! Oto jest pytanie

OLO

SWOJ CHLOP TO DOBRY CHLOP.

Naiwny

"Swoje Chłopy" tak już mają

Swój Chłop

Mi tam ten płot nie przeszkadza;) Nie widzę potrzeby usuwania płotu

OLO

ZJEBANY TEMAT.

roms do ~()

Nie intencje kupującego a sprzedającego mogą tu być ciekawsze.

Michał

Trzeba przemalować na zielono blachę.

jowita

Jako mieszkaniec Wyszkowa jestem zmuszony znów patrzeć na tą ohydę - jak jeszcze długo ? Ta spraw oprócz brzydkiego widoku - brzydko pachnie.

~()

Urzędnicy powinni za to odpowiedzieć z dawnym burmistrzem na czele, teraz mogą udawać głupiego, ale działka o takich wymiarach i powierzchni powinna zostać własnością gminy, ktoś kto jest bardzo zainteresowany taką parcelą budzić powinien podejrzenia co do swoich intencji, bo co, kupił żeby zrobić parking, ot tak z dobrego serca, na swój koszt?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA