REKLAMA

REKLAMA

Plaża ożyła

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Wtorek, 09 lip 2024 00:35

161 tys. 200 zł - tyle ostatecznie kosztowało urządzenie plaży nad Bugiem w Wyszkowie. Oficjalna inauguracja miała miejsce w minioną sobotę przy dużym zainteresowaniu i ku uciesze wielu wyszkowian.

REKLAMA

- Piękna pogoda, smakowite przekąski, atrakcje, pośród których każdy znalazł coś dla siebie oraz na nowo zagospodarowana przestrzeń nad rzeką Bug, stwarzająca warunki do odpoczynku i rekreacji - w takich okolicznościach otwarta została plaża miejska w minioną sobotę - relacjonuje gmina Wyszków.

Rzeczywiście, zaciekawieni ale też zwabieni wspaniałą pogodą mieszkańcy, licznie pojawili się na wydarzeniu. Na oficjalne otwiercie miejsca plażowania i rekreacji nad Bugiem miasto przygotowało atrakcje dla dużych i małych: dmuchańce, zabawy z pianą, kurtyny wodne, strefę gastronomiczną i sportową. Na plaży powstała infrastruktura sprzyjająca wypoczynkowi. Wyznaczono strefę gastronomiczną, zbudowano do niej schodki, wydzielono parking i zainstalowano monitoring. Na plaży pojawiły się zadaszone ławki do piknikowania, miejsca, w których można rozpalić ognisko. Są przebieralnie i toalety. Około 20 lipca mają pojawić się także natryski w sądiedztwie przebieralni. Na plaży powstało boisko do piłki plażowej oraz nowe - do badmintona. Te ostatnie będą dostępne na plaży miejskiej na stałe do końca sezonu, pozostałe atrakcje - raczej podczas imprez, które miasto chce jeszcze w te wakacje zorganizować na plaży. 

- Chcielibyśmy, aby punkty gastronomiczne były czynne w każdy weekend i najlepiej także popołudniami w pogodne dni. Trwają rozmowy z zainteresowanymi przedstawicielami branży - mówi Alicja Staszkiewicz, zastepca burmistrza Wyszkowa.

 

 

 

- W sobotę 6 lipca, po kilku latach przerwy, wraca wyszkowska plaża miejska - ogłosili burmistrz Piotr Płochocki i zastępca Alicja Staszkiewicz. - Przygotowaliśmy atrakcje dla dzieciaków. Będą dmuchańce, będzie „piana party”, kurtyny wodne, strefa gastronomiczna. Zapraszamy całe rodziny.

Infrastuktura zachęca do plażowania i wypoczywania nad wodą, ale - co ważne - w tym roku na plaży nie ma wyznaczonego i nadzorowanego kąpieliska. Aby mogło ono powstać, formalności należy załatwiać na wiele miesięcy wcześniej, a zatem powinny być dokonane jeszcze w ubiegłym roku, w poprzedniej kadencji samorządu. Wejście do wody, zgodnie z regulaminem plaży, odbywa się zatem na własną odpowiedzialność i tu apelujemy o rozsądek. 

Pierwsze dni funcjonowania tego miejsca dały juz obraz potrzeb i usprawnień.

- Z pewnością muszą się jak najszybciej pojawić stojaki na rowery. Chcemy też zwiększyć liczbę koszy na śmieci i przenieść je bliżej plaży - zapowiada burmistrz Piotr Płochocki.

Gmina podliczyła juz także tegoroczne koszty urządzenia plaży. Łącznie to 161 tys. 223 zł brutto. Na kwotę tę składa się: mała architektura (65.700 zł), roboty ziemne i parkingi (46 tys. zł), monitoring (8.816 zł), podłączenie światłowodu (246 zł), elektryka (10.270 zł), schody (5.535 zł), przyłącze wod.-kan. (24.600 zł). Część to wydatki wieloletnie, gdyż zakupione wyposażenie będzie służyło także w kolejnych sezonach. Pomyślane jest ono tak, by było łatwe do demontażu na okres jesienno-zimowy.  

Fot. E. Czechowska/ Gmina Wyszków/ M. Król

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (8).

REKLAMA

Krasnosielc. Test na uczciwość pani burmistrz

Pani druga burmistrz Alicja. Miał być wymieniony piasek na boisku do siatkówki plażowej, czy jest pani w stanie zaręczyć, że tak się właśnie stało?

jan kowalski

faktura .blat .

jan kowalski

prosze podac dane firm realizacji.

jan kowalski

faktury na blat.

jan kowalski

rozl[czyc cchajs plazowy.

jan kowalski

mala architektura ulepiona za 30 k. roboty ziemne 25 k.

POkochaj Bug

Burmistrzowie powinni pamiętać, że kampania się skończyła i akcyjność trzeba zastąpić działaniami systemowymi, prowadzonymi przez WOSiR, bo to w ich gestii. Otwieramy w sobotę uroczyście ale plaża miejska powinna być każdego dnia, każdego dnia atrakcje w takiej gorączce, każdego dnia,żeby firmy mogły zarobić, lody, wata cukrowa, kawa, słodkości, w innym miejscu grill lub inne gorące kiełbaski i ew. piwo z beczki a WOSiR zmieścił się w limicie wydatków. Zaznaczony fragment rzeki, w którym można bezpiecznie się pluskać na własna odpowiedzialność i nie ma żadnych niebezpiecznych dołów. Można też większa atrakcje w weekend a w pozostałe dni atrakcyjne spędzenie czasu nad wodą przygotowane przez animatorów turystyki i rekreacji. np kajaki itd.

Adam

Popieram inicjatywę z całego serca, ale jak wyobrażacie soboe sezon zimowo wiosenny gdzoe poziom wody robi spustoszenie jak co roku?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA