REKLAMA

REKLAMA

Zmiany w komisji urbanistyczno-architektonicznej

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Poniedziałek, 08 lip 2024 21:15

Burmistrz Wyszkowa powołał dwie nowe osoby w skład gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej. Z komisji odwołana została natomiast naczelnik Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami.

Miasto

REKLAMA

Burmistrz Piotr Płochocki rozszerzył z sześciu do siedmiu osób skład gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej. Jest to organ doradczy w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego. W skład komisji 3 lipca powołana została Małgorzata Bajowska, architekt. Burmistrz dokonał też zmiany przedstawiciela Urzędu Miejskiego w komisji. Odwołał Agnieszkę Kostrzewę, a w jej miejsce powołał Milenę Łyskawą - pracownika Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami. Aktualnie komisja składa się z siedmiorga członków:

1) Anna Kosik-Kłopotowska - przewodnicząca

2) Sebastian Falba - członek

3) Izabela Sobierajska - członek

4) Grzegorz Chojnacki - członek

5) Anna Woźnicka - członek

6) Małgorzata Bajowska - członek

7) Milena Łyskawa - sekretarz.

Jak zmianę uzasadnia burmistrz?

- Powołałem osobę zaufaną, z którą współpracuję od lat. Druga zmiana jest czysto "wewnątrzurzędowa" - z naczelnika na pracownika wydziału - mówi Piotr Płochocki.  

Wynagradzanie przewodniczącego komisji wynosi 850 zł brutto, zaś członków komisji - 700 zł brutto za udział w posiedzeniu. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wyszkowie i Starostwa Powiatowego w Wyszkowie biorą udział w posiedzeniu komisji nieodpłatnie.

REKLAMA


Komentarze (6).

REKLAMA

Urbanista

Lepiej byście wzięli urbanistę albo kogoś po gospodarce przestrzennej, a nie osoby godne zaufania. Tu nie chodzi o zaufanie ale o kompetencje osób pracujących w takiej komisji.

WUML Grześku

Bajowska z piaskownicy do komisji, a co! Zamki na piasku...

Mieszkanka

Popieram ARCHITEKTA

Gmina....

Gmina ma swoją kasę, urzędnicy są niezbędni bez nich byśmy nie potrafili żyć. Jak skutki dla mieszkańców będą kosztowne to nic nie szkodzi, a jak gmina będzie na.minusie to podjiesie podatki. Proste. Ps. Będzie za to pięknie i na bogato...a co !

Iga

"Powołałem osobę zaufaną, z którą współpracuję od lat". Na jakiej niwie. Transparentnie- kolesiostwo. Miałam nadzieję, że coś się zmieni, a tu widać już układy, układziki.

Architekt

W takiej komisji powinien zasiadać także rzeczoznawca majątkowy, przecież przy uchwaleniu planów prognozuje się m.in. skutki finansowe zmian planu.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA