REKLAMA

REKLAMA

Liliana z kadrą Polski walczy o mistrzostwo Europy

Autor: Elwira Czechowska

Sport | Niedziela, 07 lip 2024 10:42

Wyszkowianka Liliana Wójcik została powołana do siatkarskiej kadry Polski U-18. Obecnie reprezentacja U-18 bierze udział w Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej w Grecji. Dziewczyny wygrywają mecz za meczem, a Liliana jest ogromnym wsparciem dla zespołu.

REKLAMA

Liliana Wójcik jest byłą uczennicą Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie i wychowanką klasy o profilu siatkarskim. Pierwsze siatkarskie umiejętności zdobywała w UKS „Polonez” Wyszków. 16-latka reprezentuje aktualnie barwy Energa MKS Kalisz. Powołanie do Siatkarskiej Kadry Polski U-18 pod kierunkiem trenera Marcina Orlika jest kolejnym z jej sportowych sukcesów. Liliana z reprezentacją bierze aktualnie udział w Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są na greckiej wyspie - Krecie. W mistrzostwach startuje szesnaście najlepszych europejskich zespołów, podzielonych na dwie grupy. Polska gra w grupie z Litwą, Bułgarią, Grecją, Niemcami, Turcją, Finlandią i Węgrami. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do półfinału i zagrają o medale. Polska drużyna wygrała dwa pierwsze mecze - z Węgrami i Litwą, potem uległa Bułgari 3:2. Polki wygrały jednak kluczowy mecz z Niemcami, a 6 lipca pewnie 3:0 (25:19, 25:19, 25:17) pokonały gospodynie turnieju - Greczynki. 

Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, reprezentantki Polski do meczu przystąpiły z 3. miejsca w grupie II, natomiast Greczynki zajmowały piątą lokatę. Biało-czerwone bardzo pewnie weszły w mecz, od początku prezentując wysoką skuteczność w ataku.

- Po raz kolejny bardzo dobrze spisywała się Zofia Pinderska, która w tym turnieju grała na naprawdę wysokim poziomie. Tylko w tej partii skończyła prawie wszystkie skierowane do niej piłki, notując blisko 90-procentową skuteczność w ataku. Równie dobrze grała Liliana Wójcik, natomiast Maja Koput dołożyła do wspólnej puli dwa punktowe bloki. W drugim secie jakość w ataku Polek nieco zmalała, ale podopieczne Marcina Orlika broniły się punktowymi zagrywkami, których szukały w poprzedniej partii. Szczególnie dobrze w tym elemencie spisywała się Natasza Ornoch, która punktowała aż czterokrotnie. Pomocna była też skuteczna gra w bloku, a po jednym zatrzymaniu na siatce zapisały Liliana Wójcik i Natasza Ornoch oraz Gabriela Robińska - relacjonuje PZPS.

Niedziela 7 lipca jest dniem wolnym od meczów, a Polki wracają do gry w poniedziałek 8 lipca. W przedostatnim meczu grupowym zagrają z silną Turcją. 

8 lipca (poniedziałek)
Turcja - Polska początek 16:30

9 lipca (wtorek)
Finlandia - Polska początek 16:30.

Na żywo z trybun kibicują Lilianie rodzice - Marta i Sebastian - ale proszą wyszkowian o mocne trzymanie kciuków.

Gratulacje dla Lili Wójcik, jej rodziców mamy (byłej siatkarki, obecnie trenerki w SP nr 5 w Wyszkowie) i Sebastiana (byłego siatkarza), a także dla dziadka - Krzysztofa Wójcika - świetnego trenera, przyjmującego ekstraklasowej Stali Nysa i BKSu Delekty Chemika Bydgoszcz oraz 38-krotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej i uczestnika Mistrzostw Europy w 2001 r. - składa dyrektor SP nr 5. 

- Lila w pięknym stylu podtrzymuje tradycje rodzinne. Brawo! - mówi Zbigniew Szczerba.

Czytaj także: Wyszkowianka mistrzynią Polski

Czytaj także: Liliana Wójcik powołana do kadry Polski

Czytaj także: Liliana Wójcik - piętnastolatka z Wyszkowa rusza na podbój Tauron Ligi!

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA