REKLAMA

REKLAMA

Dziś otwarcie plaży miejskiej w Wyszkowie

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Sobota, 06 lip 2024 10:31

Dmuchańce, kurtyny wodne, boiska sportowe, piana party a do tego strefa gastronomiczna - to wszystko będzie umilało dzisiejszą inaugurację plaży miejskiej w Wyszkowie. Od 6 lipca będzie można spędzać wakacyjny czas, plażując nad Bugiem.

Miasto

REKLAMA

Oficjalne otwiercie miejsca plażowania i rekreacji nad Bugiem w Wyszkowie nastąpi dziś (6 lipca) o godz. 12.00. Z okazji otwarcia miasto przygotowało atrakcje dla dużych i małych: dmuchańce, zabawy z pianą, kurtyny wodne, strefę gastronomiczną i sportową. Te ostatnie będą dostępne na plaży miejskiej na stałe do końca sezonu.  

Na plaży przy moście drogowym na Latoszku w ostatnich tygodniach powstała infrastruktura sprzyjająca wypoczynkowi. Wyznaczono strefę gastronomiczną, zbudowano do niej schodki, wydzielono parking i zainstalowano monitoring. Na plaży pojawiły się zadaszone ławki do piknikowania, miejsca, w których można rozpalić ognisko. Są przebieralnie i toalety. Wkrótce mają pojawić się natryski. Na plaży powstało boisko do piłki plażowej oraz nowe - do badmintona.

- W sobotę 6 lipca, po kilku latach przerwy, wraca wyszkowska plaża miejska - ogłosili burmistrz Piotr Płochocki i zastępca Alicja Staszkiewicz. - Przygotowaliśmy atrakcje dla dzieciaków. Będą dmuchańce, będzie „piana party”, kurtyny wodne, strefa gastronomiczna. Zapraszamy całe rodziny.

Infrastuktura zachęca do plażowania i wypoczywania nad wodą, ale - co ważne - w tym roku na plaży nie ma wyznaczonego i nadzorowanego kąpieliska. Aby mogło ono powstać, formalności należy załatwiać na wiele miesięcy wcześniej, a zatem powinny być dokonane jeszcze w ubiegłym roku, w poprzedniej kadencji samorządu. Wejście do wody odbywa się zatem na własną odpowiedzialność i tu apelujemy o rozsądek. 

Urządzenie plaży miejskiej kosztowało około 250 tys. zł - tyle w budżecie przeznaczyła na ten cel nowa Rada Miejska na czerwcowej sesji.

Czytaj także: Plaża miejska już w tym roku

Fot. Bogusław Kachel

REKLAMA


Komentarze (16).

REKLAMA

Do Agnieszka Zasiura

przepraszam menza ponioslo

Agnieszka Zasiura

Jak sie kapalam to zlapalo mnie cos za noge myslalam ze to glony a to guwno

Jan Kowalski

Wspaniala plarza kompie sie z rodzina ratownika nie potrzeba

jan kowalski

CZEKAM NA WIESCI . BEDA W CZWARTEK.

Reniek

No to zgłoś "tam gdzie trzeba" Na co czekasz

jan kowalski

TU JEST POTRZEBNY AUDYT I ZGLOSZENIE TAM GDZIE SIE NALEZY.

Pan

Do Pani Niezależnej.Z Panin głową zapewne było by to co za poprzedników Czyli Nic!!! Jak nie odpowiada można jechać sobie w inne miejsce.A za to co mamy dziś Wielkie Dzięki.Dzieci mają zabawę atrakcje.A duże foki mogą jechać dalej.

Niezależna

Ha,ha wejście do wody na własną odpowiedzialność. No na miarę Barei. Kon by się uśmiał. Jak coś robić to z głową.

Iga

Gdzie ratownik,skoro tyle kopiących i to za przyzwoleniem włodarzy. Czy sanepid wydał zgodę na kąpiel w Bugu na tym odcinku? Może Tuba będzie dociekliwą i podróży temat, ale chyba front zmieniła. Obiektywizmu brak

Monter

Uważam, że nie stać nas na to aby plaży nie było. Od lat była w tym miejscu plaża i kąpielisko jeśli tylko sanepid wydał właściwą decyzję. Szybko można zapomnieć o czasach kiedy ta plaża tętniła życiem. Czemu ma nie być !?

miś

Burmistrz wydaje tyle na pierdoły a sport nie ma. Jeszcze trochę parę takich decyzji a stopnieje poparcie w następnych wyborach.

xxxx

250 tys z naszych podatków zaleje za chwilę woda i po plaży. Tak można tylko publiczne pieniądze wydawać, dobry gospodarz rządzi publicznymi środkami tak jak własnym budżetem. Super jednorazowo na 2 miesiące tyle kasy publicznej poszło. Ciekawe, jak firma była wykonawcą i czy był przetarg?

Joko

To kosztowało jakieś 50tysięcy, reszta tj.200 kosztowała piana...do "piana party" :)

orlen paczka

Bardzo fajna inicjatywa. Ratownik by się też przydał, bo w tej brudnej wodzie to dna nie widać i łatwo się utopić.

Do jan kowalski

Bo większość wiadomo gdzie poszła.

jan kowalski

JA TU 250 TYS NIE WIDZE.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA