REKLAMA

REKLAMA

Pożegnanie i powitanie skarbnika

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Sobota, 22 cze 2024 07:49

- Życzę przede wszystkim dbania o budżet gminy - z takim przesłaniem, po 20 latach, z pracy w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie odchodzi skarbnik Dariusz Korczakowski. Stanowisko to obejmie dotychczasowa jego zastępczyni, Anna Osowiecka.

Miasto

REKLAMA

20 maja Dariusz Korczakowski złożył rezygnację z funkcji skarbnika. Rozwiązanie umowy o pracę w Urzędzie Miejskim, gdzie przepracował 20 lat, ma nastąpić z dniem 30 lipca. Nieoficjalnie, odchodzi do pracy w gminie Dąbrówka. 

- Życie ludzkie i losy samorządu nie znają próżni. Żeby zapewnić sprawne funkcjonowanie i realizację zadań powołanie skarbnika jest obowiązkowe, to jest główny księgowy budżetu. Pan burmistrz stanął przed zadaniem znalezienia nowego skarbnika - mówiła sekretarz Anna Gołębiewska. 

Zgodnie z przepisami, odwołanie i powołanie skarbnika musi zostać usankcjonowane uchwałą i taką na sesji 20 czerwca podjęła Rada Miejska w Wyszkowie. Wtedy też oficjalnie pożegnano odchodzącego skarbnika i powołano jego następczynię.

- Osoby, które śledziły obrady w poprzedniej kadencji, wiedzą, że nie zawsze mieliśmy to samo zdanie z panem skarbnikiem i było to naturalne. Spieraliśmy się na argumenty, poglądy jeśli chodzi o funkcjonowanie budżetu gminy. Myślę, że to były dosyć owocne dyskusje. Dziękuję serdecznie za te lata i życzę powodzenia na nowej drodze obowiązków samorządowych - powiedział przewodniczący Rady Adam Szczerba. 

Skarbnika żegnali burmistrz i zastępca burmistrza.

- Przyszło nam współpracować bardzo krótko, a mimo to zdążyłam już sobie tę współpracę bardzo cenić - podkreśliła Alicja Staszkiewicz. - W imieniu urzędników i radnych chcielibyśmy podziękować za przeszło 20-letni wkład pracy. Ma pan opinię doskonałego fachowca. Mam nadzieję, że wykorzysta pan wszystko, co tutaj zdobył, także swoje olbrzymie doświadczenie w nowym samorządzie.

- Miałem okazję krótko współpracować z panem skarbnikiem. Od razu uświadomił mi, że pracuje tutaj ponad 20 lat. Pomyślałem, że czasami tak jest, że człowiek do pewnego miejsca przyrośnie i przychodzi wewnętrzna naturalna potrzeba zmiany środowiska. To taka naturalna potrzeba. I choć w pewien sposób ubolewam, bo miałem nadzieję, że nasza współpraca się rozwinie po tych owocnych początkach, to jednak rozumiem i liczę na jakąś współpracę z panem skarbnikiem. Zapewnił mnie, że na taką współpracę możemy liczyć - dodał burmistrz Piotr Płochocki.

- Bardzo dziękuję za uznanie. Zamykam pewien rozdział w swoim życiu. Poprzedniemu szefowi już dziękowałem. Chciałem podziękować również burmistrzowi Płochockiemu za miesiąc intensywnej pracy. Dziękuję państwu radnym. Życzę przede wszystkim dbania o budżet gminy - powiedział Dariusz Korczakowski.

Jednocześnie zarekomendował na swoją następczynię Annę Osowiecką, która ma objąć obowiązki od 31 lipca. Jest wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. W ostatnich latach zatrudniona była na stanowisku naczelnika wydziału finansowo-budżetowego i jednocześnie pełniła funkcję głównego księgowego urzędu i zastępcy skarbnika. 

- Zajmuje się finansami od 30 lat. Przeszła przez różne szczeble kariery wewnątrz urzędu. Spełnia warunki stawiane przez Ustawę o finansach publicznych, jeśli chodzi o posiadane wykształcenie i doświadczenie - mówiła sekretarz gminy Anna Gołębiewska.

Radni na wniosek burmistrza jednogłośnie podjęli uchwałę o powołaniu Anny Osowieckiej na stanowisko skarbnika.  

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (6).

REKLAMA

Teoria " zero ruch"

WIS Masz Wybór ma specjalistów, szybko się to okaże, ale dobrymi doświadczonymi urzędnikami żadna władza nie pogardzi bo ludzie- mieszkańcy Wyszkowa mają coraz większe aspiracje i potrzeby.

Puste Słowa (Łąki)

Dobry czas dla doświadczonych urzędników żeby ponegocjowali sobie stawki wynagrodzenia bo specjalistów WiS ani zmian nie widać

Wyborca

Panie Burmistrzu gdzie są zapowiadane zmiany w urzędzie, szczególnie zmiany kadry??? Wygrał Pan wybory z hasłem zmian, czy hasła te były puste?? Czy naprawdę uważa Pan że w Wys,kowie nie ma młodych zdolnych ludzi aby pracować w urzędzie?? Aby zająć stanowiska kierwobicze ??? Czemu Pan nie korzysta z wizji ludzi którzy mają wizje i energii? Emeryci pracują a młodzi ludzie jak zwykle bo nie mają układów. Cale rodziny siedzą w urzędzie, czemu Pan nic nie robi??? Prosze zorganizowac konkrsy na stanowiska prosze zweryfikowac swoje zapowiedzi, dostal Pan mandat do zmiany i my tej zmiany oczekujrmy czyba ze oszukał Pan wyborców ...

~()

Posprzątał i ewakuacja?

Do danny777

Przecież Burmistrz zrobił audyt. Stąd remonty w Urzędzie i zapowiadana reorganizacja. Na ostatniej sesji zapowiedział, że nie będzie zwalniał ludzi. Szkoda tylko, że nie widzi wartości pracowników, którzy sami się zwalniają i nie próbuje ich zatrzymać (to nie jest naturalna potrzeba zmian, to ucieczka od nierealnych wizji i marzeń Burmistrza).

Danny777

Panie Burmistrzu, dlaczego w urzędzie nie ma audytów po Nowosie?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Niepubliczny Żłobek "A KU KU"

Świętojańska 54C 07-200 Wyszków

[email protected]

500 128 167

akukuwyszkow.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA