REKLAMA

REKLAMA

20-procentowa podwyżka dla dyrektora szpitala

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Poniedziałek, 24 cze 2024 23:55

Od 3 lat nie ma zastępcy, od 4 lat nie miał podwyżki, a średnie wynagrodzenie dyrektorów podobnych placówek wynosi ok. 24 tys. zł. Dochodzi też dobry wynik finansowy szpitala - to główne powody, dla których dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Tomasz Boroński (na zdj.) otrzyma od lipca wyższą pensję.

Powiat

REKLAMA

3 tys. 569 zł brutto miesięcznie podwyżki otrzymał dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie od nowego zarządu powiatu wyszkowskiego. Pensja dyrektora szpitala wynosić będzie od 1 lipca 21 tys. 414 zł brutto (dotychczas 17.845 zł). Uchwałę w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie zarząd powiatu podjął 11 czerwca. Uchwała nie zawiera uzasadnienia. Pytana o podłoże tak znaczącej podwyżki starosta Marzena Dyl, przesłała nam wyjaśnienie, z którego wynika, że powodów było kilka.   

Poprzednia kwota wynagrodzenia dyrektora ustalona była przez Zarząd Powiatu 1 stycznia 2020r. i od tamtego czasu nie była waloryzowana. Przez kolejne trzy lata SPZZOZ w Wyszkowie uzyskał dodatni wynik finansowy. W latach 2020-2024 nastąpił znaczący wzrost wynagrodzeń za pracę, w tym minimalnego wynagrodzenia (1.01-31.12.2020 - 2.600 zł, 1.07-31.12.2024 - 4.300 zł). Jak uzasadnia dalej starosta, od trzech lat dyrektor nie ma zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych, którego wynagrodzenie byłoby porównywalne z dotychczasowym wynagrodzeniem dyrektora. Jest wreszcie argument, że średnie wynagrodzenie dyrektorów zarządzających podobnej wielkości placówką leczniczą wynosi około 24 tys. zł. Starosta dodaje również, że od 1 lipca 2022 r. rokrocznie średnio o 10-15 proc. wzrastało wynagrodzenie zasadnicze wszystkich grup zawodowych i pracowników podmiotu leczniczego zgodnie z Ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Ostatni argumkent uzasadnienia podwyżki jest taki, że środki na wynagrodzenie pochodzą z NFZ i nie obciążają budżetu powiatu.    

Jak czytamy w uzasadnieniu, maksymalna wysokość wynagrodzenia miesięcznego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej nie może przekroczyć sześciokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, ogłoszonego przez prezesa GUS. Wynagrodzenie to w czwartym kwartale 2023 r. wyniosło 7.767,61 zł. A zatem dyrektor mógłby zarabiać nawet ponad 46 tys. zł. 

Tomasz Boroński jest dyrektorem SPZZOZ w Wyszkowie od września 2019 roku. To jego druga podwyżka w karierze dyrektora wyszkowskiej placówki. Ostatnią otrzymał 1 stycznia 2020 roku i wyniosła ona wówczas 3 tys. 627 zł brutto ( z 14.218 zł na 17.845 zł). 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (29).

REKLAMA

Konkretny

Niech dyro zapierdziela na sor i triage i zobaczy jakie warunki pracy zapewnia i dba o personel oraz pacjentów. Niech popracuje 12h na jednym stanowisku 12h na drugim dostanie parę ch . k . w . od pacjentów to zobaczy te swoje zarządzanie i braki jakie dokonał a tylko siedzi pierdzi w atołek i mądrkuje. Głowy do zarządzania dyrektor nie ma tzn zarządzić żeby jak najwięcej korzyści dla siebie to owszem.

Judym

Nie jest łatwo zarządzać ludźmi. Każdy chce zarobić i się nie narobić... jeśli chodzi o rzekomą zmianę dyra... 1) zderzy się ze związkami zawodowymi, i pozwami sądowymi... 2) nieustannymi "ale" pań pielęgniarek różnych oddziałów, bez których funkcjonowanie oddziałów leży i kwiczy. 3) podjęcia ryzykownych prac remontowych oddziałów, a przede wszystkim oddzielenia funkcji dyrektora od polityki i spojrzenia na szpital jako dobro wspólne i organu założycielskiego i mieszkańców i gości powiatu. To trzeba zrozumieć inaczej jak krew w piach... i widmo prywatyzacji... 3)

Włodek wwy

Potwierdzam,Wyszkowska interna pracuje wzorowo jak na swoje możliwości począwszy od Pan sprzątaczek poprzez Opiekunki medyczne.Paniom pielęgniarkom warto podziękować za opiekę.Lekarze jak na powiatowa interne godni polecenia.Ordynator Doktor Pieniążek ,,fachowiec,, w swojej dziedzinie.Bardzo kontaktowy lekarz który wsłuchuje się w relacje pacjenta,w moim im przypadku nie forsował terapii nowym lekiem ale przystał na propozycje bym został przy starym,sprawdzonym przeze mnie specyfikiem.Ogolnie cały personel godny zaufania,jego podejście do pacjenta obniża poziom strefy na samą myśl pobytu na internie

realista

co tu się rozwodzić...przecież za chwilę ten stołek obejmie Nowosielski. Albo zabezpieczył w ten sposób swoje przyszłe wynagrodzenie, albo rzucili to Borońskiemu na otarcie łez

Do Wiśnia

@wiśnia Widać naczelna lizuska się odezwała :)

Kazik

Do Pacjenta Chyba masz rację bo te narzekania tak swojsko się czyta.

Pacjent

Wiśnia, obrończyni się znalazła, dobrze ktoś wcześniej napisał

Pacjent

Oj Kazik, jak piszesz masz swoje lata , a taki naiwny

Kazik

Śmieszne a raczej tragiczne jest to że nie pamiętam czasów a mam swoje lata aby w szpitalu pracował dyrektor który wszystkim dogodził. Popatrzcie na najbliższe szpitale jak ledwo przędą, jakie zawirowania przechodzą.

Aśka

Śmieszne to wszystko i tragiczne bo nikt nie patrzy na liudzi każdy tylko na siebie, na swoja korzysc. Uciekaja lekarze lokalni, którzy chetnie mówią o tym co się dzieje w szpitalu. A to swojakom zalezy, bo sie w sklepie parku czy kosciele z pacjentami spotykaja i biora za to odpowiedzialnosc. A dyrektor nie dziala dla mieszkancow, n ie dziala dla samorzadu, nie dziala na rzecz zyskow powiatu. ze sciagnietych przez niego ordynatorow broni się tylko interna. Reszta do wymiany! Na czele z dyrektorem

Michał

Ryba się psuje od głowy. Jak dyrektor ma ludzi gdzieś to znaczy że nie tylko pacjentów ale także pracowników nie szanuje. Liczą się tylko korzyści własne i ściągniętych ludzi.

Wyborca

Ekscytujecie się, a to taki prezencik na odchodne

Senior B.

Czy Zarząd Powiatu a właściwie pan Nowosielski boi się Pana Borońskiego? Niemozliwe!

Mieszkaniec

Żeby był inny układ w powiecie, dyrektora by już dawno nie było, bo cześć radnych doskonałe się orientuje w zarządzaniu szpitalem przez obecnego dyrektora

Do Michała

W samo sedno, w pierwszej kolejności zarząd do odwołania, a tuż po nim dyrektor

Mieszkanic

Jeśli mgr pielęgniarka będzie mieć podstawy ok 9200 zł od lipca po podwyżkach w ramach waloryzacji plus stażowe i noce i święta to nie wiem czy się opłaci zarządzać dyrektorom w tych szpitalach.? O lekarzach nie ma co pisać

Michal

Całe to sprawozdanie finansowe to księgowy bełkot. Cyfry sobie a rzeczywistośc sobie. Dyrektor jest mącicielem, a pieniądze które widać to jednen z jego profitów. Nie jest ani menagerem ani gospodarzem. To zarządzenie się odbije mieszkańcom, powiatowi a on w białych rękawiczkach. Starostwo się boi. A nikogo ludzie nie interesują ani pacjenci ani pracownicy.

do obserwatora

Co się stało z zastępcą? Przecież był na początku. Odszedł w 2022 . Tuba Wyszkowa też o tym pisała. Starosta Żukowski dość mętnie tłumaczył powody jego odejścia

obserwator

Zobacz niedemokratyczna władza w powiecie rozdaje pieniądze gdy Tusk przykręca śrubę. Czy nauczycielki dzieci z niepełnosprawnościami dostały już odpowiednie dodatki za wyczerpującą pracę. To, że nie ma zastępcy i nie dostał wcześniej podwyżki to dobrze czy źle zarządza szpitalem ?

Obserwator

@wiśnia Naczelna jak zawsze lizuska :D

wiśnia

A komu przeszkadzają lekarze z Wołomina jak są świetnymi specjalistami [sama się o tym przekonałam ] i słyszę od innych pacjentów to samo ale przynajmniej chce się im pracować nie tak jak innym.Skoro wszyscy zarabiaja duże pieniądze to dlaczego ma nie mieć dyrektor, a jak komuś się nie podoba to niech spróbuje dyrektorowania to zobaczy czy podoła najwięcej gadają ci co im się nie chce robić.

Polonez

Takie zyski szpital ma a Nizinskiemu za paliwo nie mają za co zapłacić więc jak jest... Pozdrawiam osiedle Polonez

umieralnia

A na co może być stać taką wiechnę z Długosiodła. Przepraszam. Organ załozycielski.

Judasz

Sporo zaoszczędził na dawaniu umów zlecenie, które mają charakter umowy o pracę. Ciekawe jakby na to zareagował PIP, gdyby dobrał mu się do skóry.

Mieszkaniec

Co to ma być? Ludzie oczekują zmiany dyrektora, a nie nagrody? Dokąd my podążamy?

Pacjent

Do pana dyrektora Wyremontował pan parking od strony nowego osiedla które znajduje się na przeciwko ZDZ ale zapomniał pan wyremontować drogi która prowadzi na ten parking. Kocie łby wystają na niej jak po wojnie. Po deszczu chciałem zostawić na parkingu samochód. Trudnobyło do niego dojechać . Przy byłym prosektorium zobaczyłem też śmietnik. Dobry gospodarz by się powstydził.

Madlen

Moja kuzynka pracuje na jednym z oddziałów szpitala więc wiem z pierwszej ręki co się dzieje . Dyrektor i ta Pani co rządzi pielęgniarkami , chyba naczepa posuwają się do brzydkich chwytów wobec pielęgniarek i ratowników. Wiem że kuzynka przychodzi mocno zestresowana z pracy bo we dwoje naciskali na nią żeby robiła coś do czego nie ma uprawnień . Żeby w naszych czasach zastraszać pracowników. Ja bym oboje ich zwolniła dyscyplinarnie a nie dawała podwyżki.

Jacek

Typowe! Szpital w coraz gorszej kondycji. Niegospodarność tego człowieka widać na każdym kroku, a to jest jeszcze wynagradzane. Miejmy nadzieję, że zajmą się tym odpowiednie służby i dobiorą się dyrektorowi i włodarzom powiatu! Miały być zmiany obiecane w kampanii... Oto one.

bożena

Złoty, a skromy ten menager szpitala. Ta wiadomość to policzek dla pracowników tego przybytku. Rozwalona chirurgia, odejście dr Cichockiego i dr Żółkowskiego. Problemy z innymi specjalistami. Odejścia pracowników medycznych z naszego terenu. Za to przybyli lekarze z Wołomina. Szpital wizerunkowo upada. No tak - jest za co podwyższać pensję.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA