REKLAMA

REKLAMA

Asfaltu na Pulwach nie będzie

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Poniedziałek, 24 cze 2024 21:15

Gmina zrezygnowała z budowy i z dotacji na budowę drugiego etapu drogi Porządzie - Grądy Polewne. To kontrowersyjna inwestycja przez środek Pulw, czyli obszaru Natura 2000, której realizację planował poprzedni wójt gminy Rząśnik.

Powiat

REKLAMA

Jak poinformował radnych na ostatniej sesji wójt Marek Leszczyński, gmina wystąpiła o rozwiązanie umowy o udzielenie dotacji z budżetu województwa mazowieckiego w kwocie 1 mln 102 tys. zł na budowę drogi asfaltowej relacji Porządzie - Grądy Polewne.

- Powodem rozwiązania umowy jest postanowienie z 13 marca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, odmawiające uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie tej drogi do parametrów drogi asfaltowej - uzasadniał wójt. 

Przypomnijmy, do połowy 2025 roku (w dwóch etapach) gmina Rząśnik chciała przebudować drogę Porządzie - Grądy Polewne, polegającą na utwardzeniu istniejącego gruntowego traktu. Poprzednie władze gminy podkreślały, że na asfaltową drogę czekają rolnicy i mieszkańcy Grąd Polewnych oraz okolicznych sołectw, którzy od lat jeżdżą nieutwardzoną drogą, przez błoto, piach, pył i kurz. Gminie udało się pozyskać na tę inwestycję dotacje z programu "Polski Ład" oraz z budżetu województwa mazowieckiego. 

- Jesteśmy już po przetargu, wyłoniliśmy wykonawcę w systemie "zaprojektuj i wybuduj", z którym podpisaliśmy już umowę, mamy pieniądze i czekamy tylko na decyzję środowiskową Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - mówił w marcu ówczesny wójt Paweł Kołodziejski.  

Inwestycja spotkała się z protestem miłośników przyrody i naturalnego bogactwa Pulw. Wystosowali oni przeciwko niej petycję. Ostatecznie planowana inwestycja uzyskała negatywną opinię RDOŚ z powodu braków i błędow w dokumentacji, nieuwzględniających wszystkich uwarunkowań środowiskowych. Mimo negatywnej opinii RDOŚ, wójt Paweł Kołodziejski nie zamierzał jednak rezygnować z inwestycji, rozważał nawet drogę sądową. Nowy wójt ma inne zdanie w tej sprawie i ostatecznie zrezgynował z budowy asfaltowej drogi przez Pulwy. 

Czytaj także: Nie rozjechać Pulw!

Czytaj także: RDOŚ negatywnie o drodze przez Pulwy. Wójt nie zamierza odpuszczać

Fot. Gdzie by tu dalej

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Jan

Najwspanialsza informacja dnia.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA