REKLAMA

REKLAMA

19-letni oszust wyłudzał pieniądze na BLIK

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Piątek, 21 cze 2024 11:43

Mężczyzna podejrzewany o dokonywanie wyłudzeń został zatrzymany na gorącym uczynku w trakcie wypłacania pieniędzy z bankomatu. 19-letniemu oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

Na Sygnale

REKLAMA

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie pracowali nad sprawą oszustw, których sprawcy - podszywając się pod znajomych lub członków rodzin - kontaktowali się mailowo z ofiarami i pod pretekstem udzielenia pomocy w trudnej sytuacji finansowej, wyłudzali pieniądze. Przedstawiane przez oszustów historie miały na celu jedno - uzyskanie kodów BLIK i uzyskanie pieniędzy od ofiar. Dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom w środę 19 czerwca przy jednym z bankomatów w centrum miasta funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali młodego mężczyznę, który wypłacał pieniądze za pomocą kodu BLIK uzyskanego w wyniku oszustwa. „Odbierakiem” okazał się 19-letni obywatel Ukrainy. Ujawniono przy nim gotówkę pochodzącą z nielegalnego procederu oraz narkotyki. Policjanci ustalili, że w ostatnich tygodniach zatrzymany mężczyzna dokonał szeregu tego typu oszustw na terenie Wyszkowa, na sumę co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA


Komentarze (2).

REKLAMA

Docenił polską gościnność, psubrat...

Tak powinno być. Do granicy i niech mateczka Ukraina zajmie się swoim kryminalistą. Nie powinniśmy utrzymywać chwasta przez kilejne 8 lat. PS. cóż za zmiana w przekazie, dotychczas podawanie informacji o ukraińskiej narodowości przestępców było na tubie niedopuszczalne. Negatywne komentarze były szybko usuwane.

~()

Rozumiem że trafi na front

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA