REKLAMA

REKLAMA

Fotograficzne podsumowanie roku

Autor: Monika Grzelecka

Kultura | Środa, 19 cze 2024 21:33

19 czerwca podczas wernisażu wystawy fotograficznej swoje prace szerszej wyszkowskiej publiczności zaprezentowali członkowie Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego, działającego przy Akademii Umiejętności "Pan Hilary". Była to już piąta wystawa zbiorowa DKF.

REKLAMA

Wernisaż odbył się w gościnnych progach Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie, gdzie zgromadzonych gości powitał Woyciech Smółkowski, prowadzący zajęcia fotograficzne:

- Nasz Dyskujsyny Klub Fotograficzny istnieje już parę ładnych lat. Jesteśmy Klubem nieformalnym, spotykamy się raz w miesiącu. Jest to grupa osób, które wspólnie fotografują, wspólnie dyskutują o zdjęciach. Zawsze nasze spotkania mają jakiś temat przewodni. To może być wszystko: może być woda, chmury. Za tydzień mamy spotkanie, którego tematem jest rdza. Chodzi o to, żeby zmobilizować się do robienia różnych zdjęć. Jako Klub jeździmy na plenery, byliśmy w Bieszczadach i na Podasiu nad Biebrzą. Mamy także grupę znajomych fotografów z Czech i spotykamy się już 3 lata i polega to na tym, że zapraszamy ich i oni na wiosnę przyjeżdzają do nas, natomiast na jesieni my jeździmy do nich. Kilka dni fotografowania i rozmawiania o fotografii. My od nich dużo się uczymy, korzystamy z ich doświadczeń i myślę, że oni z naszych też. Organizujemy też wasztaty fotograficzne, robiliśmy warsztaty portretowe z technik szlachetnych fotograficznych. W ten sposób próbujemy się rozwijać. Zapraszamy do nas. Klub jest Klubem otwartym. Wiem, że dużo osób fotografuje, bardzo chętnie widzimy nowe twarze. Informacje są na naszym fanpage Akademi "Pan Hilary", także zapraszamy - mówił. 

Fotografie są podsumowaniem roku 2023. Tematyka zdjęć jest bardzo różnorodna np. konie, ptaki, portrety, architektura, zdjęcia czarno - białe klimaty, a nawet pająk uchwycony w oryginalny sposób. Na wystawie zobaczyć można zdjęcia autorstwa: Marty Baranowskiej, Ewy Bramson - Gawur, Wiolety Kuleszy, Małgorzaty Mikołajczyk, Anny Mierzejewskiej - Miziołek, Renaty Samsel, Ewy Siwieckiej, Woyciecha Smółkowskiego. 

Niespodzianką wernisażu był występ chóru żeńskiego działającego przy AU "Pan Hilary" pod batutą Izabelii Jaszczułt - Kraszewskiej. Chórzystki wykonały utwory ludowe i Psalm Mikołaja Gomółki.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA