REKLAMA

REKLAMA

Glinianki, lepianki, garncarstwo...

Autor: Monika Grzelecka

Kultura | Środa, 19 cze 2024 21:31

To hasło drugiej wystawy oryginalnych prac ceramicznych, stworzonych przez uczestników zajęć  Akademii Umiejętności "Pan Hilary" pod kierunkiem Svitlany Stankevych. Wernisaż wystawy odbył się 19 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.

REKLAMA

- Tym razem nie przyszliście tutaj dla książek tylko dla sztuk plastycznych, które w bibilotece też są mile widziane, także serce moje się raduje - mówiła Małgorzata Ślesik - Nasiadko, dyrektor MGBP w Wyszkowie. - Gratuluję wszystkim artystom oraz Svitlanie Stankevych, która już od kilku lat podnosi poziom sztuk plastycznych w Wyszkowie.  Dziś możeny cieszyć nasze oko, a jak cieszymy oko, to cieszymy też nasze serce i dusze.

Zajęcia z garncarstwa odbywają się w AU "Pan Hilary" pod kierunkiem Svitlany Stankevych - artystki ceramiki, malarstwa i garncarstwa, która opowiedziała o procesie tworzenia prac: 

- Mamy dziś drugą już wystawę prac ceramicznych, dorosłych i dzieci. Tylko taka mała część prac zaprezentowana jest tu dzisiaj. Prace wykonane są z gliny i wypalamy je dwa razy. W następnej kolejności szkliwimy i... czekamy. Prace powstają m.in. na kole garncarskim oraz poprzez ręczne modelowanie. Może to trwać miesiąc, albo i więcej. Są następnie dwukrotnie malowane. Podczas zajęć wykorzystujemy różne techniki - każda z pracy jest oryginalna, barwna i najpierw stworzona przez naszą wyobraźnię - mówiła.

Na zajęciach powstały m.in. kubki, figurki, półmiski oraz naczynia do przechowywania produktów spożywczych. Podczas wernisażu podziwiano prace wykonane przez: Rocha Rudnika, Różę Rudnik, Antoninę Kuczer, Mikołaja Huberta, Lilianę Falbę, Lenę Baranowską, Martynę Kotfis - Kwiatkowską, Monikę Ciach, Fabio Sawera, Olafa Zajkowskiego, Zosię Zajkowską, Mateusza Huberta, Dominikę Szulc - Zglec, Jana Zajkowskiego. Na pamiątkę zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA