REKLAMA

REKLAMA

Zbudowali ogród społeczny

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Środa, 19 cze 2024 21:30

BUDUJEMY OGRÓD - to projekt społeczny, który został zrealizowany na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku. Inspiracją do powstania pomysłu stworzenia ogrodu były spotkania przyrodnicze dla dzieci, które dwie nauczycielki z przedszkola i szkoły - Aleksandra Godłoza i Natalia Łapińska - organizowały wspólnie z Celiną Jechną, mieszkanką Brańszczyka i architektką krajobrazu.

REKLAMA

Po analizie potrzeb dzieci z terenu placówki, pani Celina stworzyła projekt zagospodarowania przestrzeni, która znajduje się na zacienionym terenie za budynkiem szkoły. Założeniem projektu było stworzenie dzieciom z całej placówki miejsca, w którym będą mogły uczyć się i odpoczywać w otoczeniu zieleni. W realizację projektu od samego początku zaangażowali się rodzice. Największym problemem okazał się brak funduszy - udało się jednak znaleźć kilku sponsorów, którzy z myślą o dzieciach podarowali nie tylko pieniądze, ale również materiały potrzebne do realizacji projektu. Prace polegały na wyrównaniu terenu i oczyszczeniu go, doprowadzeniu wody, wykonaniu drewnianych donic, leżaków, ławek i podestów oraz nasadzeniu roślin. Dzięki wysiłkowi rodziców, nauczycieli i dzieci w ciągu dwóch miesięcy udało się stworzyć przestrzeń pełną zieleni, w której dzieci będą mogły nie tylko odpoczywać, ale również odbywać lekcje na świeżym powietrzu. 

Efektem realizacji tego projektu jest nie tylko powstanie ogrodu edukacyjnego, ale również ogromna integracja społeczności szkolnej. W prace nad ogrodem włączyli się rodzice, nauczyciele i dzieci, którzy poświęcili temu projektowi mnóstwo czasu i energii. Jak sami twierdzą, widząc efekty swojej pracy, odczuwają ogromną satysfakcję. 

Rodzice, dzieci i nauczyciele chcieliby z całego serca podziękować darczyńcom, bez których nie udałoby się zrealizować tego projektu: Metal-Tech Dariusz Kamiński, Pomel Sp. z o.o., Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie, Modernbud Radosław Koch, Tartak Stanisław Salwin, Piekarnia Wawie Marcin Depta, Lobo Sławomir Kraszewski, Usługi Geodezyjne Mateusz Wyszyński, Libra-Tech Adam Stalmach, Ekoinstal, EcoMar Mariusz Dąbrowski.

Org.

REKLAMA


Komentarze (1).

REKLAMA

AMW

Super pomysł pomysł! Brawo nauczyciele i rodzice!

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

Dziecko
Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA