Po analizie potrzeb dzieci z terenu placówki, pani Celina stworzyła projekt zagospodarowania przestrzeni, która znajduje się na zacienionym terenie za budynkiem szkoły. Założeniem projektu było stworzenie dzieciom z całej placówki miejsca, w którym będą mogły uczyć się i odpoczywać w otoczeniu zieleni. W realizację projektu od samego początku zaangażowali się rodzice. Największym problemem okazał się brak funduszy - udało się jednak znaleźć kilku sponsorów, którzy z myślą o dzieciach podarowali nie tylko pieniądze, ale również materiały potrzebne do realizacji projektu. Prace polegały na wyrównaniu terenu i oczyszczeniu go, doprowadzeniu wody, wykonaniu drewnianych donic, leżaków, ławek i podestów oraz nasadzeniu roślin. Dzięki wysiłkowi rodziców, nauczycieli i dzieci w ciągu dwóch miesięcy udało się stworzyć przestrzeń pełną zieleni, w której dzieci będą mogły nie tylko odpoczywać, ale również odbywać lekcje na świeżym powietrzu.
Efektem realizacji tego projektu jest nie tylko powstanie ogrodu edukacyjnego, ale również ogromna integracja społeczności szkolnej. W prace nad ogrodem włączyli się rodzice, nauczyciele i dzieci, którzy poświęcili temu projektowi mnóstwo czasu i energii. Jak sami twierdzą, widząc efekty swojej pracy, odczuwają ogromną satysfakcję.
Rodzice, dzieci i nauczyciele chcieliby z całego serca podziękować darczyńcom, bez których nie udałoby się zrealizować tego projektu: Metal-Tech Dariusz Kamiński, Pomel Sp. z o.o., Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie, Modernbud Radosław Koch, Tartak Stanisław Salwin, Piekarnia Wawie Marcin Depta, Lobo Sławomir Kraszewski, Usługi Geodezyjne Mateusz Wyszyński, Libra-Tech Adam Stalmach, Ekoinstal, EcoMar Mariusz Dąbrowski.
Org.