REKLAMA

REKLAMA

Na psa i na samochody

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Poniedziałek, 17 cze 2024 18:12

Wyszkowska policja chce pozyskać psa patrolowego. Takiego wsparcia komenda powiatowa nigdy nie miała - dotychczas korzystała z pomocy innych jednostek. Gmina Wyszków jest gotowa dofinansować zakup i czworonoga, i dwóch SUV-ów dla Komendy Powiatowej.

Miasto

REKLAMA

O sfinansowanie zakupu psa Komenda Powiatowa Policji zwróciła się do gminy Wyszków. Chodzi o wsparcie kwotą 13 tys. zł.

- W naszej jednostce było dużo zdarzeń, przy których pomoc psa patrolowego była bardzo potrzebna. Zwracaliśmy się o wsparcie do sąsiednich komend. Teraz chcielibyśmy mieć takiego psa na miejscu - mówi rzeczniczka wyszkowskiej komendy.

Burmistrz przychylił się do wniosku Policji. Teraz muszą jeszcze wyrazić na to zgodę radni i znaleźć pieniądze w budżecie gminy. Jednocześnie KPP wystąpiła do samorządu o wsparcie zakupu samochodu patrolowego. Podobne wnioski komenda wystosowała także do pozostałych gmin powiatu wyszkowskiego. Pozyskane dofinansowanie chciałaby przeznaczyć na zakup dwóch SUV-ów. Dofinansowanie z gminy Wyszków miałoby wynieść 80 tys. zł, ale propozycja burmistrza jest by przekazać policji kwotę 60 tys. zł. W tej kwestii także ostateczną decyzję podejmie Rada Miejska na sesji 20 czerwca. 

Fot. poglądowe

REKLAMA


Komentarze (1).

REKLAMA

Jan Nowak

Pies patrolowy? Może będzie bardziej aktywny niż policjanci śpiący na skarpie na 3 Maja i pod wiaduktem na Okrzei? A zdarzenia w których pomocny byłby pies patrolowy, to chyba mecz piłkarski lub inne zgromadzenia? Do podejmowania tropu bandziorów służy raczej pies tropiący, jak sama nazwa sugeruje;)

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA