REKLAMA

REKLAMA

Sentymentalny Taneczny Deptak

Autor: Elwira Czechowska

Rozrywka | Wtorek, 18 cze 2024 21:20

W sentymentalną podróż w czasie przeniósł widzów najnowszy "Taneczny Deptak". "Romantyzując na temat PRL, chcielibyśmy przybliżyć go naszym dzieciom i młodzieży, pokazując istotę relacji międzyludzkich" - mówią twórcy. I chyba im się udało!

REKLAMA

Tegoroczny "Taneczny Deptak" Wyszkowskiego Teatru Tańca i Szkoły Tańca Deptak pod wieloma względami był wyjątkowy. Jak żaden dotąd, największe emocje i wzruszenia wywoływał bowiem w średnim i starszym pokoleniu, które doświadczyły i pamiętają okres Polski Rzeczpospolitej Ludowej, ale dziś - z dystansu - postrzegają go inaczej niż kilkadziesiąt lat temu. Dziś urok dostrzegają w sklepowych kolejkach, beztroskich zabawach na trzepaku, podróżach komunikacją zbiorową. Dziś widzą, że najważniejsze wtedy były kontakty międzyludzkie, to, jak wspólne niedostatki i szarości cementowały relacje, a nie to jaki nowy model smartfona pojawił się na rynku. O tym jest właśnie najnowswzy "Taneczny Deptak". O relacjach. Niewątpliwym atutem spektaklu jest muzyka - wyłącznie polskie przeboje tamtych lat w nowych, ciekawych aranżacjach - ale tak bliskie i znane każdemu 40-, czy 50-latkowi, co powoduje że widowisko naprawdę przenosi nas w czasie na... tamte prywatki niezapomniane...      

A co dla nas było pięknego w tym czasie? - pytają twórcy spektaklu. - Niepewność, która nie tyle co lękiem, była przepełniona ekscytacją. Magia chwili, kiedy dystanse i możliwości były ograniczone i każda okazja poznania nowego była wyjątkowym doświadczeniem. I wreszcie przyjaźń, która niosła nas falą naprzeciw przeciwnościom losu. Romantyzując PRL w czasie warsztatów, mamy nadzieję odnaleźć to, co w tym okresie porusza naszą młodzież najbardziej i razem odkryjemy wartości, które nowe pokolenie może przenieść do swojego świata. Dla nas będzie to zdecydowanie szansa na pokazanie artystom i widzom istoty relacji międzyludzkich oraz dojrzenie momentów piękna, kiedy świat i technologia nie dawały jeszcze wszystkiego na wyciągnięcie ręki.

Spektakl mieli okazję obejrzeć bezpłatnie uczniowie wyszkowskich szkół, a także dorośli mieszkańcy Wyszkowa podczas gali finałowej w niedzielę, 16 czerwca. Była to też okazja do pożegnania najstarszych tancerzy, którzy osiągnęli pełnoletność. Łez i wzruszeń nie było końca. 

Twórcy:

Scenariusz - Damian Olczak

Reżyseria i pomysł - Martyna Busławska

Choreografia - Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska, Weronika Buźniak, Malwina Sochaczewska

Koordynator projektu - Jolanta Wiśniewska

Muzyka - Andrzej Danek

Wizuale, grafika - Hubert Buharewicz

Światła - Damian Białorudzki

Projekt współfinansowany ze środków gminy Wyszków

Fot. Michał Wiśniewski/ Tuba Wyszkowa

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Dziecko

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA