REKLAMA

REKLAMA

Rodzinnie w Długosiodle

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Poniedziałek, 10 cze 2024 17:13

III Marsz dla Życia i Rodziny  przeszedł ulicami Długosiodła 9 czerwca. Uroczysty przemarsz był początkiem pikniku rodzinnego zorganizowanego przez miejscową parafię.

Po uroczystej eucharystii odprawionej w parafii św. Rocha, wierni przeszli ulicami Długosiodła w barwnym i radosnym korowodzie, wśród śpiewu pieśni religijnych i przy akompaniamencie gitary. Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby. Nie zabrakło wymownych transparentów z hasłami nawołującymi do poszanowania życia i godności ludzkiej: "Miłosierdzie dla nienarodzonych", "Głośmy radość życia", "Miłość rodzi życie", "Wybierajcie więc życie". W marszu uczestniczyły rodziny z dziećmi, które dały wyraz wiary oraz świadectwa ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, nierozerwalności rodziny, jej powołania do świętości oraz ojcostwa i macierzyństwa. Finałem marszu był festyn rodzinny na placu parafialnym.

- Cieszy mnie, że w pikniku udział bierze wiele dzieci, bo to właśnie z myślą o nich zorganizowane zostało dzisiejsze wydarzenie - mówił, witając zebranych, Piotr Akacki z Akademii Artystycznej "Ancymonek", który wspólnie z liderem zespołu "Aro Dance" poprowadził piknik.

Piknik zainaugurował występ uczniów z SP w Dalekiem, którzy wykonali choreografie taneczne do utworów pt. "Jestem Twój, zbaw mnie", "Idź i kochaj", "Rozwiń swoje skrzydał", "Super moce" pod kierunkiem energicznego Piotra Akackiego. Swoje talenty zaprezentowała grupa "Ancymonki", natomiast udany debiut sceniczny zaliczyły grupy 4 i 5-latków pn. "Tuptusie", ktore działałają przy GCIKSiR w Długosiodle. Uczniowie SP ze Starego Bosewa zaprezentowali talenty wokalne i widowiskowe układy taneczne. Można było także podziwiać talenty aktorskie uczniów klasy VIII z SP w Starym Bosewie, którzy wystawili inscenizację słowno - muzyczną "Rzepka". W spektaklu wystąpili: Amelia Winczewska (babcia), Nadia Jackowska (dziadek), Stanisław Łobacz (wnuczek), Karolina Szczepanik (mruczek), Nikola Kolankiewicz (kotek), Julia Pietrzykowska (kurka), Nina Machnowska (gąska), Julia Pochmara (bociek), Kacper Winczewski (żabka), Piotr Rychlik (kurka), Zosia Machnowska (mała rzepka), Natalia Wójcik (duża rzepka), Emil Kiełczewski - narrator. Sporym zainteresowaniem cieszył się spektakl interaktywny pt. "Tadek niejadek" w  wykonaniu Grupy Teatralnej "Pasja" z Białegostoku.

Najmłodsi mieli możliwość miło spędzić czas na zabawach. Przygotowane były dmuchańce, łódki w mini basenie, eurobungee, 25 - metrowy tor przeszkód, na którym dzieci szalały do woli. Odbywały się również warsztaty malowania porcelany, tworzenia ekotorby, warsztaty nawlekania koralików. Dzieci chętnie decydowały się na malowanie twarzy, plecione warkoczyki, puszczanie dużych baniek mydlanych, przejażdżki motocyklem oraz brały udział w konkursie przeciągania liny i jazdy na rowerze slalomem. Odważniejsi karmili marchewką osiołka oraz robili z nim zdjęcia. Oczekiwanym momentem pikniku był koncert Magdy Niewińskiej, która wykonała swoje przeboje m.in. "Łączy nas noc" oraz wiele coverów. Gwiazdą wieczoru był lokalny artysta Dawid Bedecki "Bedi", który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. 

Podczas niedzielnego popołudnia w Długosiodle zasmakować można było waty cukrowej, gofrów, domowych ciast, pierogów, popcornu, dań z  grilla oraz zimnej lemoniady. Wydarzeniu towarzyszyły postaci ze znanych bajek, z którymi dzieci bardzo chętnie robiły zdjęcia. Przez cały czas trwania festynu była prowadzona zbiórka funduszy dla Jasia Kowalczyka, które zostaną przeznaczone na operację przywracającej chłopcu szansę na powrót do zdrowia. Zwieńczeniem wydarzenia była potańcówka z zespełam "Aro Dance".

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Dziecko

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA