REKLAMA

REKLAMA

Nowe komisje w Radzie Miejskiej

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Poniedziałek, 10 cze 2024 16:37

Radni miejscy powołali komisje stałe na kadencję 2024-29. W obszarze ich pracy pojawiły się nowe zagadnienia, jak współpraca z mieszkańcami, sport czy przestrzeń publiczna.

Miasto

W Radzie Miejskiej obecnej kadencji pracować będą - jak dotychczas - cztery komisje stałe, problemowe, ponadto obligatoryjna komisja rewizyjna oraz komisja skarg, wniosków i petycji. Zmiany zaszły w obszarach zadań niektórych komisji. Komisję finansów i gospodarki zastąpiono komisją finansów. Komisja promocji i kultury została przekształcona w komisję kultury, sportu i przestrzeni publicznej. Nowością jest powołanie komisji ds. współpracy z mieszkańcami, która zajęła miejsce komisji rozwoju miasta i wsi oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. 

Składy komisji:

Komisja rewizyjna

Bogdan Osik

Paweł Zawadzki

Joanna Kulesza

Mateusz Wyszyński

Radosław Biernacki

Przewodniczący: Bogdan Osik

 

Komisja skarg, wniosków i petycji

Michał Mielcarz

Adam Wrzosek

Piotr Eychler

Marcin Król

Wojciech Rojek

Joanna Kulesza

Monika Bieżuńska

Przewodniczącym został Piotr Eychler, którego w głosowaniu poparło więcej radnych niż kontrkandydata - Wojciecha Rojka.

 

Komisja finansów

Przedmiotem działania komisji są następujące zagadnienia: 1) gospodarka finansowa oraz budżet gminy, 2) gospodarka nieruchomościami, 3) wodociągi i kanalizacja, 4) pozyskiwanie środków zewnętrznych

Adam Szczerba

Marcin Król

Artur Brzeziński

Wojciech Rojek

Katarzyna Wysocka

Waldemar Karłowicz

Piotr Pokraśniewicz

Przewodniczącym został Artur Brzeziński, który uzyskał więcej głosów niż kontrkandydat - Marcin Król.

 

Komisja oświaty i spraw społecznych

Przedmiotem działania komisji są następujące zagadnienia: 1) oświata, 2) pomoc społeczna, 3) polityka prorodzinna, 4) ochrona zdrowia, w tym profilaktyka zdrowotna i profilaktyka uzależnień, 5) porządek publiczny i bezpieczeństwo mieszkańców.

Monika Bieżuńska

Lidia Błachnio

Joanna Kulesza

Radosław Biernacki

Mateusz Wyszyński

Katarzyna Wysocka

Adam Wrzosek

Przewodniczącą została Monika Bieżuńska, która uzyskała więcej głosów niż Mateusz Wyszyński.

 

Komisja ds. współpracy z mieszkańcami

Przedmiotem działania komisji są następujące zagadnienia: 1) współpraca z sołectwami i osiedlami, 2) ochrona środowiska i ochrona przyrody, 3) utrzymanie porządku i czystości, 4) zieleń gminna i zadrzewienia, 5) komunikacja publiczna, 6) drogownictwo

Monika Bieżuńska

Marcin Turowski

Justyna Tchórzewska

Piotr Pokraśniewicz

Paweł Turek

Artur Brzeziński

Przewodniczącą została Justyna Tchórzewska, którą poparło więcej radnych niż Pawła Turka. 

 

Komisja kultury, sportu i przestrzeni publicznej

Przedmiotem działania komisji są następujące zagadnienia: 1) kultura, sztuka oraz ochrona zabytków, 2) sport, kultura fizyczna i turystyka, 3) współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw, 4) promocja gminy, 5) zagospodarowanie przestrzenne, 6) nazewnictwo ulic i placów, 7) budownictwo, w tym gminne budownictwo mieszkaniowe

Paweł Zawadzki

Michał Mielcarz

Justyna Tchórzewska

Lidia Błachnio

Bogdan Osik

Waldemar Karłowicz

Mateusz Śniadała

Przewodniczącym został Waldemar Karłowicz, który w głosowaniu pokonał Mateusza Śniadałę.

Czytaj także: Komisje pod dyktando

REKLAMA


Komentarze (14).

REKLAMA

POkochajcie Wyszków

Komisje już są to teraz wyszkowskie biznesy, Borek, Budomur, Isbud, Quad i inni trzeba przyjść do burmistrza lub zorganizować spotkanie biznesowe, pogratulować, spytać w czym możemy pomóc a nie liczyć na drapane i że Nowos wróci i będą stare biznesy. Nowos nie wróci, nadal niszczy, a wiele rzeczy można zrobić wspólnie dal dobra mieszkańców. To stajnię przy Pałacu pomóc wyremontować i zmodernizować, to Sylabę dokapitalizować, żeby były jeszcze ciekawsze projekty dla dziewczyn i pań, to sponsoring sportu, pomoc w modernizacji stadionu, obiektów dla rekreacji i turystyki, uporządkowanie placu miejskiego. Wiele rzeczy popsuliście bo wam Nowos pozwolił, teraz trzeba to pomóc naprawić, żeby lepiej się żyło. Wszystkim.

Do Wyborcy

Jedyną osobą która teraz jątrzy to jesteś Ty wyborco. Po oświadczeniu Pana Brzezińskiego nikt się nie wypowiada, więc o co Tobie chodzi ? Chyba właśnie Tobie brakuje tego specyficznego dialogu.

Wyborca

Wielkie szczęście, że Ci ludzie znaleźli się w Radzie. A Ci co im się nie udało, nie mogą przeżyć, tylko siedzą i wypisują głupoty. Czy Pan Brzeziński rozwiał wątpliwości? Czy dalej będziecie jątrzyć?

Wyborca

Brawo! Te informacje powinny zamknąć temat pańskich kompetencji.

Artur Brzeziński

Moje kompetencje w kontekście Komisji Finansów to: 1. Wyższe wykształcenie (w trybie dziennym, na państwowej, warszawskiej uczelni) na kierunku finanse i rachunkowość, 2. Doświadczenie zawodowe - praca w dziale finansowym jednego z największych brokerów nieruchomości w stolicy, współpraca z bankami, od 10 lat natomiast praca w lokalnej spółce w Wyszkowie, gdzie przez pewien czas m in. asystowałem w księgowości, a od ponad już 8 lat jestem menadżerem sklepu internetowego (średni e-commerce, kilka milionów zł przychodu rocznie), w którym lwią częścią moich obowiązków jest gospodarka finansowa i "spinanie" budżetu podmiotu. 3. Żona księgowa, która sprawia, że jestem bardzo zorganizowanym człowiekiem :) 4. Otwarta głowa na współpracę z bardziej ode mnie doświadczonymi radnymi i pracownikami UM. PS: Pracę w Wyszkowiaku wspominam bardzo dobrze, ale nigdy nie był to mój "pierwszy sposób zarobkowania". Pozdrawiam wszystkich - Artur Brzeziński

????

Co wy z tym Andrzejewskim, wszędzie widzicie Andrzejewskiego.

Skala

Nie zesraj się z PiS i MW wydalony, nikt ci w powiecie nie awansuje żony. Już twój kandydat Andrzejewski miał być Boże Wyszków zbaw, ale znowu Ci nie pykło.

Mam Wybór

To mamy czwartego muszkietera w drużynie Masz Wybór, to Artur Brzeziński, bo nic tak nie hartuje, żadne tam pitu- pitu ale ataki nowosielszczyzny, głównie ad personam. Radny Artur będzie nie tylko decyzyjny ale jego decyzje będą uzgodnione i najlepsze dla mieszkańców naszej Gminy Wyszków.

Bareja

Karłowicz biznesmen umywa ręce od przewodniczenia komisji finansów, bierze komisję sportu. Brzeziński dziennikarz sportowy umywa ręce od sportu, bierze przewodniczenie komisji finansów., z którymi niewiele ma i miał do czynienia. Miasto słupów bis.

buhahahahaha

Sielskie nie lubią warzywek więc mamy w przewodniczeniu komisji 3 wisienki, 3 truskawki i 0 arbuzów.

Mamy Wybór

Nowosielskie konsylium oceniło, że radny Brzeziński nie może być przewodniczącym komisji finansów. Nie może bo nie. Nie ma pewnie dyplomu MBA wiemy jakiej uczelni, nie ma wykształcenia ekonomicznego i tak właściwie to dlaczego on jest radnym, bo na niczym się nie zna. Mieszkańcy mieli jednak inne zdanie i radny Brzeziński może być radnym pełną gębą, przewodniczyć komisji jakiej chce, rozdzielać kasę na inwestycje jakie sobie mieszkańcy zamarzą, bez żadnych uprzedzeń czy tu mieszkają biedni czy bogaci, wykształceni czy po podstawówce i nie musi mieć żadnych zahamowań. Robisz swoje bo daliśmy ci szansę pokazać co potrafisz i podejmować decyzję, które dadzą rozwój po latach zastoju.

zWIS

Czy (...) Sugerowałbym też, żeby kandydaci powiedzieli kilka słów o sobie i o tym, jaka jest ich wizja na sprawowanie danego stanowiska - zaproponował radny Bartłomiej Adler (...) - czy wy w tym WIS trzymacie się jednolitych standartów? Jeśli tak to proszę o podzielenie się z wyborcami wiedzą nt. kompetencji związanych z poważnymi finansami nowo wybranego przewodniczącego komisji finansów Brzezińskiego.

rzetelnie

Tuba sama mogłaby postarac się o informacje nt. kompetencji finansowych pana Brzezińskiego. Nie chce, czy nie może?

zWIS

Czy ktoś ze zWIS , może pan Adler, mógłby przybliżyć związki pana Brzezińskiego, znanego jako dziennikarz sportowy na wierszówce, z poważniejszymi finansami? Tak w ramach zapowiadanych dobrych praktyk.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA