REKLAMA

REKLAMA

Kilometry dobra. Już trzy klasy biegają i pomagają

Autor: Elwira Czechowska

Nauka | Środa, 12 cze 2024 22:15

Rozrasta się "ekipa dobra" w Szkole Podstawowej nr 4, która przebiegnięte codziennie kilometry zamienia w realną pomoc potrzebującym chorym dzieciom z Fundacji Dzięki Tobie. 10 czerwca szkołę odwiedzili przedstawiciele Fundacji, aby osobiście podziękować dzieciom, rodzicom i kadrze pedagogicznej za wielkie i otwarte serca. Wspólnie uczestnicy wydarzenia przebiegli wybrany dystans.

REKLAMA

We wrześniu 2022 roku ówcześni trzecioklasiści, zachęceni przez wychowawczynię - Katarzynę Czechowską, przyłączyli się do akcji "Kilometry zbieramy" Fundacji Dzięki Tobie. Uczniowie wraz z nauczycielką codziennie biegali lub chodzili na dystansie jednego kilometra. Fundacja zlicza każdy kilometr i zamienia je w realną pomoc najbardziej potrzebującym. Dziś tamta "pioruńska" ekipa jest już uczniami czwartej klasy, ale nie zaprzestali biegania i pomagania. A Katarzyna Czechowska zaraziła ideą kolejnych, młodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Dzięki temu w SP nr 4 w Wyszkowie, w ramach wolontariatu, biegają systematycznie już trzy klasy: klasa 1b "ISKRY". Dzieciaki codziennie od początku roku szkolnego przebiegały po pół kilometra i uzbierały do tej pory 2000 km. Podobnie klasa 3c - "ORŁY", które przekroczyły już dystans 2500 km. Wspomniane "PiORUNY", które na koniec klasy trzeciej na liczniku miały ponad 4500km, obecnie jako czwartoklasiści biegają już z pełną świadomością na zajęciach wychowania fizycznego a często także prywatnie i chętnie ze swoimi rodzicami.

10 czerwca, aby osobiście podziękować za te piękne gesty pomocy, SP nr 4 odwiedzili przedstawiciele Fundacji Dzięki Tobie. Przyjechali z Poznania prezes Karolina Stefańska Nowak, Pani Magda i Pan Szymon. Fundacja obdarowała wszystkich biegających uczniów medalami i imiennymi dyplomami. Szkoła zdobyła tytuł Partnera Fundacji, a dyrektor Ewa Runo otrzymała piękną statuetkę. Aby uczicić ten wyjątkowy moment, dzieci wraz z rodzicami, nauczycielami oraz Radą Fundacji przebiegły wspólny, charytatywny dystans na rzecz potrzebujących, który dał łączny wynik ponad 100 kilometrów. 

- Och, co to był za dzień! Pełen radości, dobrej energii i miłości - mówi iincjatorka akcji Katarzyna Czechowska. 

- Pomagać można na wiele sposobów i zawsze znajdziecie coś, czym możecie podzielić się z innymi - mówiła wdzięczna prezes Fundacji. 

- Fundacja dzięki Tobie zmieniła też nasze życie - napisali uczniowie w specjalnym liście. - Nauczyła nas, jak być wolontariuszem i bezinteresownie dzielić się własną energią i radością z tymi, którym tego brak. dzięki wsparciu Fundacji odkryliśmy w sobie nową pasję i siłe, której wcześniej nie znaliśmy - pasję sportu. My już wiemy, że aktywność rodzi pozytywność, a pomaganie zmienia świat na lepsze.

Czytaj także: Biegają w szczytnym celu

Czytaj także: "Ekipa dobra". Biegali, aby pomóc chorym dzieciom

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA