REKLAMA

REKLAMA

Samochód wjechał w lokomotywę

Autor: Monika Grzelecka

Na Sygnale | Sobota, 08 cze 2024 17:46

66 latek z obrażeniami ciała trafił szpitala po tym, jak kierując osobowym seatem zderzył się z... lokomotywą. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lucynowie. Kierowca seata zignorował sygnalizację świetlną i uderzył w bok przejeżdżającej lokomotywy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Na Sygnale

Do wypadku doszło dziś rano 8 czerwca, około godziny 9:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lucynowie (gmina Wyszków). Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym seatem 66-latek, nie zastosował się do sygnalizatora świetlnego i uderzył w bok przejeżdżającej lokomotywy. Siła uderzenia była tak duża, że samochód którym podróżował mężczyzna,  został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej, do pobliskiego rowu. Zarówni kierowca osobówki jak i 45-letni maszynista, byli trzeźwi. 66-latek, z obrażeniami ciała został przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących oraz innych uczestników ruchu drogowego,  o ostrożność i bezwzględne stosowania się do oznakowania oraz obowiązujących na przejazdach kolejowych przepisów ruchu drogowego. Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zachować ostrożność i koncentrację.  Pamiętaj, że nie każdy przejazd ma zapory i sygnalizację świetlną, a pionowy znak „STOP”, nakazuje nam bezwzględnie  się zatrzymać i upewnić, czy nie nadjeżdża pociąg. Dojeżdżając do przejazdu, należy poruszać się z taką prędkością, który umożliwi w razie potrzeby zatrzymanie pojazdu przed torami kolejowymi.

 

                                                                                Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik/KPP Wyszków
 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (2).

REKLAMA

Ola

Wszyscy kierowcy po 60r.z. powinni co roku robić badania czy sa zdolni do jazdy, bo widać ze jest coraz wiecej wypadkow z ich udziałem

WWY

Jak można uderzyć w bik przejeżdżającej lokomotywy? Rozumiem, że ktoś oleje nadjeżdżający pociąg, będzie pajacował i próbował zdążyć przed jadącym pociągiem, i pociąg w niego wjedzie. Ale wjechać w jadący pociąg? Jechał z zamkniętymi oczami?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA