REKLAMA

REKLAMA

Festiwal z latawcami

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Wtorek, 11 cze 2024 10:00

Sobota, 8 czerwca, upłynęła na pikniku rodzinnym  z okazji Święta Latawca, który zorganizowała PSS "Społem". Udział w festiwalu wzięło około 80 latawców. Impreza zorganizowana została po raz ósmy. To powrót do pięknej tradycji zabawy z latawcami nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych.

Pogoda uczestnikom dopisała, delikatne podmuchy wiatru sprawiały, że latawce pięknie się unosiły w powietrzu, robiąc niezwykle wrażenie. Udział w zawodach wzięło około osiemdziesięciu uczestników, którzy zaprezentowali swoje barwne i oryginalne latawce. Można było podziwiać latawce fabryczne (15), latawce skrzynkowe (własnoręcznie wykonane) (2) i latawce płaskie (57). Jury przyznawało punkty za wykonanie, za kształt latawca - jeśli był specyficzny - i za lot. Pod uwagę brane były również hasła związane z PSS "Społem" umieszczone na latawcu. Festiwal Latawców propagowany był wśród uczniów i przedszkolaków z gminy Wyszków. Placówka, która uzyskała najwięcej punktów, otrzymała w nagrodę piłki dla uczniów ufundowane przez gminę Wyszków.

Po zsumowaniu punktów, jury w składzie: Hanna Płochocka, Małgorzata Mościcka, Arkadiusz Milkowski, Magdalena Biernacka, Alicja Staszkiewicz, Justyna Włodarczyk uznało, że w kategorii "Latawce płaskie" miejsce pierwsze zdobyła Marcelina Wóltańska z I Językowej Szkoły Podstawowej "Language" w Wyszkowie, drugie miejsce uzyskała Natalia Deptuła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, natomiast miejsce trzecie zdobył Mateusz Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. Miejsce czwarte przypadło Zuzannie Stanczewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, miejsce piąte zdobyła Maja Ciach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.

W kategorii "Latawce skrzynkowe" miejsce pierwsze przypadło Marii Kostrzewie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, miejsce drugie - Rozalii Mielczarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.

W kategorii "Latawce fabryczne" pierwsze miejsce zajęła Martyna Wóltańska z Przedszkola "Nasze Bambino" w Wyszkowie, miejsce drugie - Katarzyna Staszkiewicz z Przedszkola "Nasze Bambino" w Wyszkowie, miejsce trzecie - Kazik Oleksiak z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie.

W klasyfikacji drużynowej szkół i przedszkoli miejsce pierwsze przyznano Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, miejsce drugie - Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, miejsce trzecie zdobyło Przedszkole nr 7 w Wyszkowie, miejsce czwarte - Przedszkole "Nasze Bambino" w Wyszkowie, a miejsce piąte - I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie. Zwycięskie hasła reklamowe: "Nie do Lidla, nie do Biedronki, tylko do "Społem" lecę po promki" wymyślone przez Laurę Wielądek. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 2,5-letni Julian Smółkowski, który został obdarowany nagrodą specjalną. 

Każdemu uczestnikowi wręczono dyplom, natomiast laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PSS "Społem". Nagrody wręczyli burmistrz Wyszkowa Piotr Płochocki i prezes PSS "Społem" Marek Kędzierski. Piknik poprowadził Jan Hryniewicz. Podczas pikniku dla najmłodszych przygotowano również inne animacje: malowanie twarzy, tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, puszczanie baniek mydlane oraz strefę malucha.
 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA