REKLAMA

REKLAMA

Pośmiertnie odznaczony i awansowany

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Piątek, 07 cze 2024 15:10

Śp. szer. Mateusz Sitek, zgodnie z decyzją wicepremiera, ministra obrony narodowej, został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Uroczystości pogrzebowe zmarłego żołnierza odbędą się 12 czerwca w Lubielu Nowym.

Powiat

W czwartek, 6 czerwca, w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy, zmarł ugodzony nożem podczas ochrony granicy polsko-białoruskiej żołnierz 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Czytaj także: Zmarł żołnierz raniony na granicy. Żegna go rodzinna gmina Rząśnik

21-letni szer. Mateusz Sitek był mieszkańcem gminy Rząśnik. 7 czerwca zgodnie z decyzją wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony „Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.  

Rodzina zmarłego żołnierza zawiadamia, że uroczyste pożegnanie śp. Mateusza Sitka odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 11:00 w kościele pw. Świętej Anny w Nowym Lubielu.

- Łącząc się w żałobie i smutku, przekazujemy Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia - tak żegna zmarłego 1. Warszawska Brygada Pancerna, w której służył.

7 czerwca swojego absolwenta pożegnała także społeczność CEZiU "kopernik" w Wyszkowie. Podczas uroczystego apelu śp. Mateuszowi Sitkowi, żołnierzowi WP, który zginął, broniąc ojczyzny, oddano hołd słowami.

"Śpij kolego..."

Kiedy liście opadają z drzewa jesienią,

kiedy czas spróchniałe obala drzewa,

kiedy umiera długoletnie dojrzałe życie,

dzieje się to jakby zgodnie z naturą.

Ale kiedy wicher na wiosnę młode liście strąca,

drzewo piękną czyniące nadzieję z korzeniem wyrywa,

kiedy młode życie obumiera, wówczas trudno się nam z tym pogodzić...

Śp. szer. Mateusz Sitek był kadetem klasy wojskowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie w latach 2020-2022. Cichy, spokojny, zdyscyplinowany, od początku zaangażowany i oddany charakterowi klasy wojskowej. Wielokrotnie reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym, uczestniczył w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym oraz charytatywnym, odnosił sukcesy w drużynowych zawodach sportowo - obronnych zajmując miejsca na podium. 

- Dla nas, dla społeczności szkolnej, społeczności CEZiU „Kopernik”, to nie tylko młody żołnierz. To Mateusz, to nasz absolwent, to nasza duma i nasz żal. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju! - żegna go społeczność szkoły. 

Czytaj także: Oddadzą hołd Mateuszowi i polskiemu mundurowi

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA