REKLAMA

REKLAMA

Park handlowy nadal nie powstanie

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Wtorek, 18 cze 2024 23:15

Starosta odmówił spółce BILAOL wydania pozwolenia na budowę obiektu handlowo-usługowego przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. To kolejna odmowa dotycząca planowanego "parku handlowego". Urząd stoi na stanowisku, że inwestycja poprzez swoją wielkość jest niezgodna z planem zagospodarowania przestrzennego.

Miasto

REKLAMA

Starosta powiatu wyszkowskiego wydał kolejną odmowną decyzję inwestorom, którzy chcą zbudować dużą galerię handlową na działkach między ul. Pułtuską a Towarową w Wyszkowie, obok sklepu Netto. Odmowa podyktowana jest właściwie tymi samymi argumentami co poprzednie: niezgodność z przeznaczeniem w planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego. A chodzi o wielkość planowanego obiektu - liczy on ponad 2 tys. m kw. powierzchni handlowej, czego nie dopuszcza miejscowy plan zagospodarowania dla tego terenu. Dokonując odmowy, starosta analizował wcześniej wydane decyzje, gdyż - co warto przypomnieć - sprawa planowanej galerii toczy się od 2017 roku. Zmieniali się inwestorzy, wnioskodawcy, a także sama treść wniosków o pozwolenie na budowę. Przypomnijmy, że ostatnio inwestorzy dokonali podziału inwestycji na cztery mniejsze (o łącznej powierzchni ponad 8 tys. m kw.). Jednak - w ocenie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie - wszystkie te zabiegi zmierzają do jednego celu: budowy dużej galerii przekraczającej dopuszczalną powierzchnię handlową. Nie ma znaczenia, że w postaci czterech odrębnych budynków. To tylko wybieg mający na celu "obejście" planu zagospodarowania. 

- Łącznie z powoleniami wydanymi wcześniej, powstałby obiekt o powierzchni sprzedażowej powyżej 2 tys. m kw. Jeśli postawimy te cztery obiekty obok siebie, w niewielkiej odległości co 6-7 metrów, utworzą one 250 metrów pierzei, elewacji. To jakby jedna zorganizowana całość. Odbiór wizualny będzie taki, jak gdyby była to właśnie jedna całość. 250 metrów to tyle, co ul. Sowińskiego - podają przykład powiatowi urzędnicy. 

Wcześniej starosta odmawiał już pozwolenia na budowę galerii mieszczącej się w jednym budynku. Gdy inwestor zmienił projekt i wystąpił o pozwolenia na budowę czterech obiektów, na dwa uzyskał zezwolenie: to budynek na działce najbliżej ul. Towarowej i drugiej w kolejności działce od ul. Pułtuskiej. Brakuje zatem zezwoleń na zabudowę dwóch pozostałych działek - ale tu dla jednej starosta wydał właśnie decyzję odmowną, a dla drugiej inwestor wcześniej sam wycofał wniosek o pozwolenie na budowę.

Jak wspominaliśmy, historia tej inwestycji zaczyna się w 2017 roku. Od tamtej pory do Starostwa Powiatowego w Wyszkowie wpłynęło 15 różnych wniosków, 5 z nich inwestorzy wycofali. Starosta wydał 4 decyzje odmowne, 2 pozytywne. Dwukrotnie w sprawie wypowiadał się wojewoda i utrzymał w mocy postanowienia starosty. W sprawie zapadł też wyrok w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, do którego odwołał się inwestor, ale bezskutecznie. Póki co, dotychczasowe decyzje starosty pozostają w mocy, choć nie wiadomo czy inwestor nie odwoła się od tej ostatniej o odmowie wydania pozwolenia na budowę. 

Czytaj także: Kto wnioskował o te inwestycje?

Czytaj także: Zamiast "Poloneza" Park Handlowy Family Wyszków

Czytaj także: Za duża galeria. Starosta nie pozwolił na budowę parku handlowego przy Pułtuskiej

Czytaj także: Zamiast jednej trzy galerie?

Czytaj także: Kolejne podejście do "Family Park"

 

Fot. Paweł Kraszewski/ Sylenda Media / Strony Internetowe I Marketing I Dron Studio

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (3).

REKLAMA

Xawery

Natomiast napieprzaja bloki po oporze.i na to zgody są i przy szpitalu i przy torach i to jest ok.

Achmet

A po co kolejna galeria w Wyszkowie?.Niech powstanie osiedle z meczetem po środku dla biednych nożowników.Na to pozwolenie zaraz będzie nawet na 10000 metrów.Witamy w uśmiechniętym landzie polska.

Janek

Ale droga za cztery bańki jest

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA