REKLAMA

REKLAMA

Oddadzą hołd Mateuszowi i polskiemu mundurowi

Autor: Monika Grzelecka

Miasto | Czwartek, 06 cze 2024 21:41

- Pokażmy swoją solidarność i sprzeciw wobec obecnego traktowania naszych polskich bohaterów - zachęcają Wyszkowscy Patrioci, którzy 7 czerwca organizują na pl. Miejskim w Wyszkowie spotkanie poświęcone pamięci 21-letniego Mateusza z gminy Rząśnik - żołnierza, który zginął, strzegąc polskiej granicy. Wiec poprzedzi msza święta.

Miasto

6 czerwca całą Polskę obiegła informacja o aresztowaniu dwóch Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy bronili polskich granic. Kilka godzin później dotarła wstrząsająca wiadomość o śmierci 21-letniego Mateusza, pochodzącego z powiatu wyszkowskiego żołnierza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Strzegąc polskiej granicy z Białorusią, został śmiertelnie raniony prawdopodobnie nożem przez migranta, próbującego wtargnąć na teren Polski.

Czytaj także: Zmarł żołnierz raniony na granicy. Żegna go rodzinna gmina Rząśnik

Wyszkowscy Patrioci nie pozostają obojętni na ten fakt. W piątek 7 czerwca o godz. 19.00 organizują spotkanie na pl. Miejskim w Wyszkowie. 

- Spotkajmy się na pl. Miejskim. Oddamy minutą ciszy hołd zamordowanemu żołnierzowi Wojska Polskiego, 21-letniemu Mateuszowi z gminy Rząśnik, absolwentowi CEZiU "Kopernik". Zamanifestujemy nasz sprzeciw wobec traktowaniu funkcjonariuszy broniących granic oraz odśpiewamy symbolicznie "Hymn Polski do granic". Nie bądź bierny i okaż szacunek polskiemu mundurowi - zachęcają Wyszkowscy Patrioci. 

"Pewne środowiska w Polsce nieprzerwanie mieszają z błotem Straż Graniczną, Wojsko Polskie czy też funkcjonariuszy Policji - wszystkich tych, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa przy wschodniej granicy. Określają Ich służbę i poświęcenie "bestialstwem". To oni wraz z obecnym rządem mają krew polskich bohaterów na rękach! Mamy tego dość! Stoimy murem za polskimi żołnierzami i funkcjonariuszami. Pragniemy, aby zezwolić żołnierzom używać broni w sytuacji zagrożenia życia swojego lub obrony naszego państwa. Żołnierze strzegących naszych granic zasługują na ordery, a nie areszty i sprawy sądowe!" - mówią Wyszkowscy Patrioci.

Wydarzenie poprzedzi msza święta w intencji śp. szeregowego Mateusza Sitka. Eucharystia odbędzie się w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie o godz. 18:00.

=========

18.00 - Msza święta w Sanktuarium św. Idziego

19.00 - wiec na pl. Miejskim

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (28).

REKLAMA

Collegium Tumanum

Sprawdzone "fakty" - zapewne z TVN. Skąd w Wyszkowie tylu absolewntów Collegium Tumanum kierowniczko tego interesu?

Q

Pis naprawdę skutecznie zrobił wodę z mózgu wielu ludziom. Wstyd mi nasze miasto że mieszka w nim tyle poj....nych ludzi. Ślepych, głuchych na prawdziwe i sprawdzone fakty fanatyków.

Tuski i Kamysze WON

Tusk to zdrajca. W niedzielę zaczynamy zwijać tuskowy syf.

Przykre

Honor klas mundurowych uratował Pułtusk.

sowa

Przestańcie ten jad wylewać i te polityczne ględzenie uprawiać. On nie potrzebuje tego. Nie bijcie piany politycznej. Spoczywaj w Pokoju piękny dobry i młody człowieku. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny. Żadne słowa tu nie wyrażą i nie pomogą rodzicom śp. Mateusza.

Wyborca

Macie tą spokojną Europę, forsowaną przez PO i trzecią Drogę, która stała się władzą Tuska. Tych migrantów kochanych przez Niemców i Benelux, którzy atakują młodych Polaków takich jak Mateusz. Trzeba pogonić tych rządzących bo niszczą Polskę a przez UE zrobią nam armagedon energetyczny. Idźcie na wybory w niedzielę

Emilia

Spoczywaj w pokoju. Całe życie miałeś przed sobą, tak brutalnie przerwane... Wyrazy współczucia dla bliskich...serce rozpada się na tysiące kawałkoŵ

POgarda

Idź babo do kolegi KOwalskiego, niech zorganizuje hołd dla polskich żołnierzy w postaci seansów z filmem "Granica" żudówki Holland. Zrobicie swój wiec POgardy. A my i tak w niedzielę wam podziekujemy.

hwała koalicji 15 pażdziernika

CI wszyscy JADOWICI MÓDLCIE SIĘ O ZDROWIE BO ROZUM POŻARŁ JUŻ JAD. POZDRAWIAM .

ELA

Jak dobrze, że pisiory już nie mają władzy i nie mogą manipulować wiadomościami w TVP. To, co zrobili z mózgami części społeczeństwa jest straszne.

Hańba PSL-PO jedno zło!

Pamiętajmy o tym, że żołnierz który zginął, był zaatakowany nożem!!!! To, że nie użył broni w obronie osobistej, bo bał się konsekwencji ze strony służb Bodnara i Kosiniaka. Posłuchajcie dzisiaj, co Kosiniak mówi: " domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec Żandarmerii Wojskowej".....!!!!! Nie od siebie, że dopuścił do aresztowań i skuwania kajdanami Polskich Żołnierzy!!!! Jaki Tusk, taki Kosiniak....... Potwory, nie ludzie......

****** PO

Jedna menda mąnci wodę w tym stawie. Można poznać po znakach bez spacji.

ciocia

ty się zgłoś "babciu" razem ze swoim owsiakiem. najlepiej od razu na donbas za upadline.

Babcia

Nawet śmierć młodego człowieka nie powstrzyma debili od wyzywania się na wzajem .jak jesteście tacy mądrzy w gębie to może zgłoście się na ta granice ,może pokażcie swój patriotyzm???? Bo z tej waszej pyskówki nic nie wynika oprócz zdania jadem jesteście katolicy ,ziejecie jadem a później do kościoła to chypokryzja i brak słów. Niech odpoczywa w pokoju współczucie dla rodziców.

Do kacapa kowalskiego.

Dobra ,dobra .Skończ się produkować ,na worek gryczanej zarobiłeś.Talonu na traktor od Saszki nie będzie ,bo przerabia je na pancerne i wysyła Wowie.Dostajecie w dupę na Ukrainie to i pali się .A niedługo odwiedza was chłopcy od Kalinowskiego.Ha Ha. Zdradziły cię dwa słowa w pierwszym wpisie i za poprawna ortografia.Czy jesteś botem czy żywcem szkoda czasu wrzucać twoje wypociny w program.A czy mam brudnego ,tak każdy żywy po robocie ma brudnego Ha ha . Więc wyłącz wtyczkę szkoda prądu.A i nie PiS a Konferencjia.

Jan Kowalski

Czyli będziesz trzepał konia na placu? Tak napisałeś. Walisz pisiorem na odległość:)) Może go umyj?

do ela

Jesteś niby przeciw skłócaniu a czepiasz się tzw. "patriotów". Twoim zdaniem lepiej temat przemilczyć, bo chucpa, żałoba itd. Chyba każdy myślący człowiek współczuje tej rodzinie, nie tylko ty. Może lepiej swój gniew wyładować na agresywnych migrantach oraz naszych przywódcach, którzy dopuszczają do tego by polski żołnierz nie mógł się skutecznie bronić przed napadami (a nie na krytykujących ten stan rzeczy). To przyczyna, że ten chłopak nie żyje, zgadza się? A chyba razem nie chcemy powtórki.

Do kowalskiego ruskiego troka.

Ta ,stoisz na placu ?Śmierdzisz ruską onucą z kilometra .A wojnę to wypowiedzieliscie Polsce już dawno sprowadzając swoich gości na naszą granicę.Zeby nie polscy zakładnicy na Białorusi to dawno przestali by się z wami pierdolić na granicy.Ja będę na placu ,a ty będziesz dalej trzepał konia w białoruskiej ambasadzie.

ela

Dla rodziny żołnierza wyrazy współczucia i uznanie dla rodziców, że wychowali bohatera który oddał życie w obronie ojczyzny. Natomiast do tzw. patriotów pytanie, czy nie przyszło wam do głowy, żeby może uszanować pamięć zmarłego i pozwolić rodzinie spokojnie przeżywać żałobę bez wszczynania awantur? Skąd pewność, że poległy żołnierz i jego rodzina życzyliby sobie, aby na jego śmierci urządzać hucpy polityczne. Poza tym "patrioci" nie pomyśleliście, że właśnie o skłócenie narodu polskiego chodzi Rosji? Dlaczego zdrajcą nazywacie kogoś, kto ma nieco inne poglądy?

Robert

Szacunek i hołd dla tego żołnierza. Won nachodźcom z trzeciego świata!

Meczet w każdej gminie

W uśmiechniętej Polsce zdrajcy Tuska, legalnie to można strzelać do górników w Jastrzębiu. Polski żołnierz nie może się bronić przed dzikusami, którymi PO i Trzecia droga z lewicą zalewa Polskę.

Nie zapomnimy

Pachołek Tusk: "Ojczyzna i rodacy nie zapomną o tej ofierze" - oj nie zapomnimy ty parszywy łgarzu i zdrajco. Żebyś wiedział, nie zapomnimy... o tobie i tobie POdobnym.

do "Do kowalskiego"

Właśnie stoję na placu i powtarzam te słowa! A gdzie Ty jesteś, analfabeto? Pomyśl, strzelanie z karabinka AKMS, czy Grot na terytorium obcego państwa, bez wypowiedzenia wojny jest w porządku? Co byś powiedział gdyby Białorusini strzelali, a pociski spadały w Polsce? Myśl!!! To aż tak bardzo nie boli, bohaterze!

Do kowalskiego

Jak można nazwać który nazywa obrońców ojczyzny żoldakami i idiotami.Kim jesteś mały człowieczku.?Jak jesteś taki cwany to powtórz te słowa publicznie na placu .Po-paprancu jesteś cwany anonimowo.Murem za Polskim Mundurem.Niech spoczywa w pokoju nasz bohater.

Jurek

I to się nazywa "wojna hybrydowa". Ruskie trolle, tacy jak Sójka, Macierewicz i inna swołocz pisowska zawsze będą skłócać Polaków. Nie ważne, że ktoś cierpi, że rodzina i koledzy płaczą... Jest okazja żaby szamba trochę wylać!

Tusk to zdrajca

Była minister zdrowia Katarzyna Sójka przekazała sensacyjne doniesienia dotyczące ratowania życia żołnierza, który został ranny na granicy polsko-białoruskiej. Posłanka PiS zwróciła się w tej sprawie z pytaniami do premiera Donalda Tuska. Panie Premierze @donaldtusk - czy prawdą jest, że już kilka dni temu, gdy Wasze media informowały o stabilnym stanie zdrowia tego dzielnego żołnierza, stwierdzona została śmierć jego mózgu? Czy prawdą jest, że organy wewnętrzne już od kilku dni nie pracowały, ale na polecenie Pana Generałów, aż do wyborów miano podtrzymywywać ciało tego dzielnego żołnierza? Żądamy jednoznacznej odpowiedzi! Nie zastraszycie lekarzy i personelu szpitala… dodała

Jan Kowalski

Tak... Trzy miesiące temu dwóch idiotów, żołdaków wiedziało, że imigranci śmiertelnie ranią mieszkańca powiatu wyszkowskiego? Dla tego trzy miesiące temu otworzyli ogień i ostrzelali za granicą terytorium Białorusi? Brak słów...

Jan

Ostatni dzwonek na przebudzenie.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA