REKLAMA

REKLAMA

W "Skłodowskiej" radośnie świętowali kolejną piękną rocznicę

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Poniedziałek, 10 cze 2024 09:15

21-lecie nadania imienia Marii Skłodowskiej - Curie i otrzymania sztandaru a także Dzień Dziecka na sportowo obchodziła 6 czerwca społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Zgromadzonych powitał dyrektor Marian Popławski:

- 23 marca 2003 roku Rada Powiatu w Wyszkowie zadecydowała o nadaniu imienia Skłodowskiej-Curie naszej szkole. Uchwała weszła w życie 6 czerwca 2003 roku. Dzisiaj radośnie świętujemy kolejną, piękną rocznicę. W ramach dzisiejszego święta szkoły kilka grup uczniów wyjechało na wycieczki m.in. do Kielc i Krakowa i okolic - mówił. 

- Cieszę się, że dziś w wami mogę tu być - dodała starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl. - Chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczniom. Życzę dużo radości, dużo uśmiechu na twarzy i dużo satysfakcji z nauki, żebyście jak najwięcej czerpali wiedzy i umiejętności od nauczycieli. Życzę wam pięknych przyjaźn tutaj zawartych. Widzę tutaj dużo swoich uczniów i cieszę się niezmiernie, że mogę was tu spotkać. 

- 21 lat temu ja tutaj zaczynałam swoją przygodę z Radą Rodziców, więc tym bardziej jest to dla mnie szczególny moment, że mogę tutaj z wami być i przeżywać Święto Szkoły i Dzień Dziecka. Życzę wszystkim dobrych chwil, spokoju i szczęśliwych dni. Niech wam się układa, niech wam się darzy. Życzę także udanych i spokojnych wakacji - mówiła Iwona Wyszyńska, przewodnicząca Rady Powiatu.

Do młodzieży zwróciły się również uczennice "Skłodowskiej": 

- Na waszej twarzy dostrzegamy zaintrygowanie, szczęście i radość. Pogoda nam nie dopisała ale wiemy o tym, że "Skłodowska" zawsze da radę. Dzisiaj jest dzień naszej szkoły i nasz dzień, nauczycieli i uczniów, bo my tworzymy Skłodowską. Pamiętajcie, że mimo pogody mieć uśmiech na swoich twarzach i dobrze się bawić - powiedziały.

Korzystając z okazji, wręczono okolicznościowe medale dla zawodników Sekcji Rugby Legii Warszawa: Wojciecha Borysa i Katarzyny Borys - Pytlak w podziękowaniu za włożony wysiłek na rzecz rozwoju sportu w ZS nr 1 w Wyszkowie. Upominki przekazano także dla wychowanków placówek Opiekuńczo Wychowawczych Domu nr 1 i Domu nr 2 w Wyszkowie. Wychowankowie placówki zostali także zaproszeni do wspólnego świętowania i wzięcia udziału w konkurencjach przygotowanych przez społeczność "Skłodowskiej".

Druga część wydarzenia odbyła się już na szkolnym Orliku, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Świętowanie rozpoczęto od belgijki, która sprawiła młodzieży wiele radości. Odbył się rajd rowerowy, który poprowadził Sylwester Śniadała, a także turniej w piłkę plażową, konkurs strzelecki, rozgrywki szachowe, kurs pierwszej pomocy medycznej przy użyciu defibrylatora treningowego, trening rugby, symulator refleksu, strzały piłką nożną do dmuchanej bramki. Spore zainteresowanie wzbudziły alkogogle, które symulują zachowanie osoby pijanej i uświadamiają, jak dużym zagrożeniem jest osoba pod wpływem alkoholu. Przygotowano także konkursy poświęcone patronce szkoły. Wydarzenie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Janusz

Siedemdziesięcioletni starzec kierujący szkołą???????. Jaki on ma kontakt ze współczesną młodzieżą. Jakie władze powiatu takie i władze jednostek organizacyjnych. Żona tegoż dyrektora również siedemdziesięcioletnia pełni też funkcje jakieś ważne w tej szkole. Zmiłuj się losie nad tą głupotą powiatu wyszkowskiego i jego włodarzy. Przecież jest to "beka" na cały kraj.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA