REKLAMA

REKLAMA

Z Norwidem w tle

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Niedziela, 02 cze 2024 21:35

Klimat lat 20. zagościł w I LO im. Cypriana Norwida w Wyszkowie podczas dnia otwartego, połączonego z Dniem Dziecka pod hasłem "Z Norwidem w tle" oraz inauguracją obchodów 110-lecia szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli absolwenci, który mieli możliwość integracji z aktualnymi uczniami. Była to także świetna okazja do wymiany wspomnień i międzypokoleniowych rozmów.

Temat przewodni - lata 20. - obwiązywał podczas wydarzenia ze względu na to, że szkoła obchodzi 110-lecie istnienia. Piękne stylizacje uczniów, nauczycieli i absolwentów, czyli dekadencka elegancja, suknie bogato zdobione błyskotkami, mocne makijaże, pióra, perły, nieśmiertelna elegancja mody z lat 20. oraz scenografia jak za dawnych lat robiły wrażenie.

Zgromadzonych powitała dyrektor I LO w Wyszkowie Dorota Piotrowicz:

- Bardzo cieszymy się, że tyle osób przyłączyło się do naszego wspólnego świętowania i poczuliście klimat lat 20. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Dziecka mamy w naszej szkole wyjątkowych gości. Są z nami absolwenci I LO, którzy przygotowali dla was "Norwidziaki" kawiarenkę i pyszne słodkości. Dzisiejszy dzień to wspaniała okazja do włączenia się w obchody 110-lecia istnienia naszej szkoły. Absolwenci będą dziś świętować razem z nami, możecie z nimi porozmawiać, posłuchać wspomień, a może nawet pomogą przy rozwiązywaniu zadań konkursowych. Bardzo dziękujemy absolwentom za to, że zawsze chętnie pomagają uczniom i nauczycielom i włączjaą się w działnai szkoły. Będą z nami również dzisiaj ósmoklasiści, dla których dzisiajszy dzień jest dniem otwartym i mamy nadzieję, że kandydaci poczują klimat naszej szkoły i we wrześniu wrócą tu jako nasi uczniowie - mówiła.

Dzień otwarty w “Norwidzie” obfitował w atrakcje. Uczniowie i nauczyciele bardzo się starali, aby zaprezentować swoją szkołę z jak najlepszej strony. Dla "Norwidziaków" nauczyciele przygotowali wieloprzedmiotowe konkursy z Norwidem w tle - na wesoło. Czekała także fotobudka w stylu lat 20. Natomiast na ósmoklasistów czekały stoiska promocyjne klas oraz kawiarenka. Sporym zainteresownaiem cieszyła się gra korytarzowa. Aby ukończyć grę, uczniowie musieli zwiedzić budynek szkoły i znaleźć odpowiedzi na pytania. Na zwycięzców gry czekały nagrody m.in. vouchery na norwidowskie koszulki i "dodatkowe 5 minut na kartkówce". Dla najbardziej aktywnych w parku przed szkołą przygotowano zabawy i konkurencje sportowe m.in. bieg w workach, badmnton, ringo, unihokej, ćwiczenia na matach - joga i nauka podstaw cheerleadingu wraz z pokazem pod kierunkiem Małgorzaty Łysik. Uczniowie mieli także możliwość odpocząć w szkolnej "klasie pod chmurką" i dowiedzieć się więcej z tablic informacyjnych o patronie szkoły. W miłej atmosferze można było porozmawiać z kadrą pedagogiczną a także absolwentami Liceum, którzy chętnie i wyczerpująco odpowiadali na pytania ósmoklasistów i zachęcali do podjęcia nauki w I LO.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA