REKLAMA

REKLAMA

Noc Muzeów w Dębinkach

Autor: Monika Grzelecka

Kultura | Wtorek, 21 maj 2024 19:17

Noc Muzeów w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach rozpoczęła się w południe 18 maja wernisażem wystawy "Napisz to pięknie: Norwid " i warsztatami kaligraficznymi prowadzonymi przez Annę Malesińską z Fundacji Natura Rzeczy. Wieczorem Dębinki rozbrzmiały „Norwidem na jazzowo”.

W sobotnie popołudnie w Dębinkach Noc Muzeów zainaugurował wernisaż prac powstałych podczas warsztatów kaligraficznych pn. “Napisz to pięknie: Norwid”. Pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Grafologicznego oraz kampanii społecznej “Wypisz Wyczytaj” powstało ponad 50 wykaligrafowanych arkuszy z fragmentami utworu Norwida “Rzecz o wolności słowa”. Po części oficjalnej, goście mieli okazję wziąć udział w otwartych warsztatach kaligraficznych, gdzie mogli poznać różne kroje pisma i zmierzyć się ze stalówką i atramentem.

Łagodne oko błękitu nad Muzeum Cypriana Norwida spoglądało wdzięcznym okiem na koncert „Norwid na jazzowo” podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Dębinkach. Tę wyjątkowo czarującą atmosferę zapewniła Dominika Świątek wraz z zespołem w składzie: Janusz Strobel - gitara, Andrzej Perkman - pianino, Witold Cisło - bas oraz Łukasz Czekała -  skrzypce. Podczas wydarzenia wybrzmiała na nowo odczytana twórczość romantycznego poety, zwłaszcza muzyczna aranżacja rozpoczynającego wydarzenie utworu „W Weronie” i dwukrotnie wyśpiewanej na prośbę licznie zgromadzonej publiczności „Mojej piosnki”. Aktor, Aleksander Trąbczyński, charyzmatyczną recytacją wierszy artysty podkreślił niesamowitą energię wieczoru. Koncert pod gołym niebem niósł w Dębinki muzykę i niezwykły nastrój za szybko upływających chwil. Do zobaczenia na niedzielnych koncertach z cyklu Fortepian Szopena. Zapraszamy do Muzeum w Dębinkach od 2 czerwca.

Współorganizatorem wydarzeń było Stowarzyszenie Aktywne Zabrodzie. 

Źródło: Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach 

Fot. Karol Krusiec/ statimotion

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

Dziecko
"MADU" Pracownia Zabawy i Rozwoju

ul. Geodetów 31 07-200 Wyszków

[email protected]

510-965-263

www.madu.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA