REKLAMA

REKLAMA

Skarbnik odchodzi z magistratu

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Wtorek, 21 maj 2024 12:15

Po 20 latach Dariusz Korczakowski rezygnuje z pracy w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. Na stanowisko skarbnika gminy Wyszków powołana zostanie Anna Osowiecka.

Miasto

Dariusz Korczakowski rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w grudniu 2003 roku. Od początku pełnił funkcję skarbnika gminy przy burmistrzu Grzegorzu Nowosielskim. Po ostatnich wyborach samorządowych podjął decyzję o zakończeniu współpracy z gminą Wyszków. Przechodzi do pracy w innej gminie.

- Chcę spróbować czegoś nowego - mówi. - Na komentarz i podsumowanie przyjdzie czas podczas sesji absolutoryjnej  w czerwcu - dodaje. 

Na stanowisko skarbnika burmistrz Piotr Płochocki zdecydował się powołać dotychczasową zastępcę skarbnika Annę Osowiecką. Jej obecne stanowisko pozostanie na razie nieobsadzone. Anna Osowiecka rozważała przejście na emeryturę, ale przyjęła propozycję współpracy od nowego burmistrza. Z administracją w zakresie finansów publicznych związana jest od 34 lat. Zastępcą skarbnika była o 2000 roku. Dariusz Korczakowski będzie zatrudniony w Urzędzie Miejskim do końca czerwca. 

Z końcem czerwca pracę w magistracie zakończy także Sławomir Cieślak. Naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych przechodzi na emeryturę. 

Czytaj także: Aneta Kowalewska odwołana z funkcji wiceburmistrza

Czytaj także: "Odchodzę honorowo, na własnych warunkach"

REKLAMA


Komentarze (16).

REKLAMA

*** ***

Dzwoń do KRUSu i pytaj

Beata

A co się dzieje z Panem Żukowskim, czy nadal piastuje swoją ciepłą posadkę dyrektora administracyjnego w krusie?

Czytelnik

A któż jest bardziej polityczny w U.M. niż pan Mróz. Część urzędników OPS podległych pani Mróz angażowała się w wybory. Zbieranie podpisów poparcia, rozdawanie ulotek wyborczych to działo się w urzędzie czy ktoś tego chciał czy nie i nie były to materiały obecnej władzy samorządowej. Część pracowników podległych pani Mróz startowała do samorządu i to nie z list obecnej władzy. Nie jest to jednak najważniejsze. Ważne jet jakość wykonywanych zadań. Może jakaś kontrola, audyt itp. a może rozmowy z pracownikami a zwłaszcza z podopiecznymi otworzą niektórym oczy. Byłoby trochę zdziwienia a może nie tylko trochę i to nie z powodu najlepiej wykonanej pracy. Teraz opieramy się na domysłach i niedopowiedzeniach a potrzebna jest jasność sytuacji.

mieszkaniec

O opcji zero czyli zwalnianiu wszystkich to mówią głównie zwolennicy poprzednika, który chce zrobić chaos i niepewność w samorządzie miejskim. Dobra jest opcja, że odeszło już wiele osób dawnej władzy bez nacisków, teraz czas odspawać jeszcze tych, którzy nie widzą nic złego w swojej wieloletniej dotychczasowej działalności samorządowej. Masz stanowisko z nadania politycznego, przegrałeś wybory to wyp.....aj a nie udajesz fachowca. Nowy burmistrz też powinien pokazać cojones i takiemu powiedzieć skąd przyszedł. Niektórym dobrze się żyło przez kilkanaście lat, czas niech zobaczą jak żyją wyszkowianie.

Potrzebna dobra kadrowa

Przede wszystkim Mróz za taki numer jaki zrobili w powiecie czyli nie licząc się z wyborami ludzi, zrobili z Nowosielskim korupcję samorządową z Dyl i Wyszyńską i rządzi w powiecie. W każdej chwili dybałby na władzę miejską i podstawiał jej nogę, bo pewnie będzie startował za 5 lat na burmistrza. Niech pochwali się premierowi Tuskowi jaki deal zrobił w Wyszkowie. Podobnie z Wójcikiem z PO, który upolitycznił ZNP, startuje w prawie każdych wyborach z listy PO, nie będzie zachowywał się normalnie to nie dawać mu kasy z gminy za prezesowanie ZNP.

Kadrowa

Mrozowa, Garbarczyk, Wysocki, Kozak, prezes Pec i jeszcze dużo osób była baaardzo polityczna. Panie Płochcki do roboty bo wyborcy już tracą cierpliwość

mieszkaniec

Na nowego Burmistrza to trzeba naciskać, bo może mu się spodobać towarzystwo kolesi Nowosielskiego i może zapomnieć, że mówił o nowej jakości, której co niektórzy z tego nowosielskiego dworu nie reprezentowali bo raczyli się władzą a lenistwo weszło im w skórę. Po zwycięstwie czas do pracy, w tym do przewietrzenia po 20 latach zastoju.

do Wiesława.

Przychylam się za Damianem, jeszcze czas na Mroza, szkodnika z inwestycjami oraz tego, który dokonał korupcji politycznej wraz z Nowosielskim w powiecie, czas na Kostrzewę, która wprowadziła nieład planistyczny w Wyszkowie oraz pewnie naczelniczkę z pozyskiwania funduszy zewnętrznych, której radny Szczerba w ostatniej kadencji udowodnił mijanie się z funduszami. Spółki też mogą znaleźć nowych prezesów bo Prokop i Siekierski z WTBS niewiele zrobili, co widział burmistrz na Pekinie, prezes "Porębski" i łącznik z Skuszewa to PWiK pewnie bardziej obsługiwała deweloperkę niż mieszkańców czy prezes z WOSiR, który był podobno odkryciem Nowosa, a inwestycji ni ma i nie będzie, sportu ni ma i nie będzie. Nie róbmy też histerii bo o dobrego pracownika trudno. Nie widzę, żeby Mrozowa była tak polityczna, żeby ją zwalniać czy Garbarczyka.

Wiesław

Panie Burmistrzu, mam gorącą prośbę, aby jak najszybciej odwołał Pan tą śmieszną Mrozową i tego porębskiego cwaniaczka z wodociągów.

ALO alo

Magia Dąbrówki przyciąga?

Wyborca.

Panie Burmistrzu społeczeństwo Wyszkowa pokłada w Panu wielką nadzieję na zmiany, na przywrócenie do normalności wyszkowskiego samorządu. Wszelkiego rodzaju Kowalskie, Mrozy, Wiśniewskie zrobią wszystko aby się Panu to nie udało. Wpierw będą Pana otaczać pochlebstwami, kadzić swoją najlepiej wykonywaną funkcją. To już widać. Po co cokolwiek zmieniać skoro jest tak dobrze. Może rozsądni doradcy w Pana otoczeniu Pana wesprą. Całe klany rodzinne żyją i to świetnie z wyszkowskiego samorządu np: pp. Mróz. Tacy ludzie zrobią wszystko by Pana uśpić pochlebstwami i by Pan nie ujrzał prawdy. Życzę Panu i sobie też by te oczekiwane przez społeczeństwo zmiany nastąpiły.

Wyborca.

Korczakowski popiera partię własnej kieszeni a więc partię Nowosielskiego.

mieszkaniec

„Chcę spróbować czegoś nowego - mówi” i dalej w budżetówce i to w sąsiedniej gminie? Bardzo ostrożne próbowanie „czegoś nowego”. Czy takie straszne byłoby stwierdzenie „po ostatniej zmianie nie widzę możliwości dalszej pracy na obecnym stanowisku”?

Jan Pinski

SKARBNIK OBOWIAZKOWO DO PRZECHWYCENIA NA ZEZNANIA.JEST POSIADACZEM TAJNEJ WIEDZY.

Damian

Jacie, jakie piękne zmiany! Jeszcze Cieślak! To może za ciosem Gołębiewska, Kowalski, Mróz, Wiśniewski i Szymański?

Ciekawe

Może ktoś z was wie, którą partię POpiera KOrczaKOwski?

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Ubezpieczenia
Multiagencja Ubezpieczeniowa - JANINA NOGA

ul. Pułtuska 133/10 07-200 Wyszków

[email protected]

608 554 520, 29 743 34 01

www.ubezpieczeniawyszkow.pl

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA