REKLAMA

REKLAMA

„Zwolnieni z Teorii"

Autor: Admin Admin

Nauka | Wtorek, 20 lut 2024 08:29

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii" uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie: Kacper Kokoszka, Julia Romańska, Kamila Owsianka, Nikola Andrzejewska, Daria Dębek, Nina Rudnik, pod opieką Doroty Jaszkowskiej rozpoczęli realizację projektu Future Perfect. Jest to projekt podkreślający znaczenie języka angielskiego w przyszłości i na rynku pracy. Zespół „Future Perfect" przeprowadził szereg działań, które udowodniły istnienie barier językowych w gminie Wyszków.

Nauka

REKLAMA

Anonimowa ankieta wykazała, że problemy z porozumiewaniem się w języku angielskim dotykają również młodych mieszkańców Wyszkowa. Wywiady z doświadczonymi nauczycielami języka angielskiego ujawniły, że program nauczania jest przesadnie teoretyczny, a zbyt mało praktyczny. Lekcje prowadzone w ten sposób uniemożliwiają uczniom rozwijanie swoich umiejętności i przezwyciężanie strachu przed mówieniem. Co więcej, liczne wywiady z lokalnymi firmami ujawniły, że osoby biegle porozumiewające się językiem angielskim mają większe szanse na uzyskanie lepszych oraz lepiej płatnych miejsc pracy. Organizowane przez nich spotkania dotyczące studiowania za granicą oraz certyfikatów językowych pomogą młodzieży dowiedzieć się, jak zdobyć kwalifikacje wymagane na studia zagraniczne oraz jak wygląda proces rekrutacji, uczniowie zdobędą również porady dotyczące codziennego życia w innym kraju oraz jak stworzyć sobie swoją FUTURE PERFECT.

Przygotowane przez zespół zestawy dydaktyczne bazujące na maturalnych wymaganiach leksykalnych, zostaną przedstawione w jasny i interesujący sposób, pokonując barierę językową, wprowadzając innowacje, pozwolą na wykorzystanie języka angielskiego na lekcjach w praktyce, ćwicząc komunikacje.

Make your Future Perfect!

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA