REKLAMA

REKLAMA

Tanecznym krokiem w dorosłość. Studniówka 2024 Zespołu Szkół nr 1 (VIDEO)

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Niedziela, 11 lut 2024 01:21

10 lutego po brzegi wypełniona hala sportowa w Wyszkowie rozbrzmiewała polonezem, walcem i radosnym śmiechem młodych ludzi. Bal maturzystów Zespołu Szkól nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej zakończył studniówkowy sezon w Wyszkowie. Była to największa z tegorocznych studniówek.

REKLAMA

"Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni Żakowie,
Biesiadowali na zdrowie!"

Tymi słowami Zuzanna Sitek i Sebastian Mróz, którym przypadł w udziale zaszczyt poprowadzenia części oficjalnej, otworzyli tegoroczny bal studniówkowy Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie. 10 lutego w pięknie udekorowanej hali WOSiR spotkali się uczniowie aż ośmiu klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi.

- Ten wyjątkowy wieczór rozpoczęliśmy słowami Jana Kochanowskiego, renesansowego humanisty, który wyrażał pochwałę dla wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Dlatego dzisiaj odkładamy na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa - mówili prowadzący.

Aby tradycji stało się zadość, bal rozpoczął się dostojnym, staropolskim polonezem. Śmiało można powiedzieć, że maturzyści w rytmie poloneza symbolicznie wkroczyli w dorosłość. Za tak piękne przygotowanie tanecznego rozpoczęcia balu uczniowie podziękowali nauczycielom wychowania fizycznego - Marzenie Strzemiecznej i Sylwestrowi Śniadale.

Wśród gości honorowych studniówki ZS nr 1 byli Ewa Bartosiewicz, przewodnicząca Rady Powiatu, starosta Wojciech Kozon, wicestarosta Leszek Marszał, Danuta Rogalska - przewodnicząca Rady Rodziców, ks kanonik Zdzisław Golan, dyrektor Marian Popławski, wicedyrektor Elżbieta Mańko, wicedyrektor Izabela Balińska, Katarzyna Sawicka - kierownik szkolenia praktycznego, Marianna Popławska - pedagog szkolny.

- Dziś szczególnie zwracamy swoje myśli i serca ku naszym wspaniałym wychowawcom i nauczycielom, którzy towarzyszą nam od chwili, gdy przekroczyliśmy progi szkoły w klasie pierwszej. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że w ten niezwykły wieczór jesteście Państwo z nami - mówiła Zuzanna Sitek, witając Bożenę Pikorę, Annę Kordyszewską, Marzannę Siemienowską, Ewelinę Błachno, Agnieszkę Motykę, Katarzynę Grabską, Magdalenę Olton, Jacka Pyt. - Bardzo Państwu dziękujemy za wszelkie dobro skierowane do nas, pomoc i życzliwość  okazywane każdego dnia. Prosimy o przyjecie kwiatów, które są wyrazem naszej wdzięczności.

Uczniowie podziękowali również rodzicom, którzy szczególnie zaangażowali się w przygotowanie studniówki.

- Bez Was nie poradzilibyśmy sobie – mówili. - Z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu naszego życia. To waszym staraniom zawdzięczamy ten pierwszy, wyjątkowy bal.

Muzyczny upominek przygotowała Alicja Mróz z klasy IV LOP.  O zabranie głosu młodzież poprosiła dyrektora Mariana Popławskiego.

- W życiu człowieka są chwile podniosłe, niepowtarzalne, chwile, które nigdy nie ulatują z naszej pamięci, a ich wspomnienia, nawet po wielu latach, wywołują wiele refleksji, emocji, a nawet szybsze bicie serc. Dla Was, kochani uczniowie, będzie to zapewne czas nauki w liceum lub technikum, czas zmagań z pandemią, nauczaniem zdalnym, czas wielu ograniczeń i niesamowitych wyzwań. Będą to także wasze osiągnięcia, te indywidualne i zespołowe, niezwykłe pomysły, a także wspaniałe uroczystości, wasze sukcesy w szkole i poza szkołą, na terenie powiatu a nawet w kraju i w Europie. Dziś wyjątkowo i niecodziennie będziemy podziwiać uczniowskie relacje i przyjaźnie, wdzięczność i nutę przyjaźni z gronem pedagogicznym, pokażemy, jak można elegancko i dostojnie się bawić. Bal studniówkowy ma w sobie taką magiczną moc. Studniówka, to również bardzo ważny moment w życiu każdego maturzysty. To symboliczny krok w dorosłe życie, krok w realizację własnych celów i marzeń, krok w rzeźbienie własnego losu. Życie, to wielkie wyzwanie i od Was najbardziej zależy, jaki nadacie mu kształt. Życzę Wam, byście wybierali zawsze to, co dobre i mądre, żeby nigdy nie zabrakło Wam wytrwałości i wiary we własne możliwości. Pamiętajcie, że jesteście uczniami „Skłodowskiej”, a motto naszej szkolnej patronki brzmi: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie, trzeba wiedzieć, że  się jest do czegoś zdolnym i osiągnąć to za wszelka cenę” - powiedział dyrektor

Ciepłe słowa i życzenia do młodzieży skierowali Ewa Bartosiewicz, Wojciech Kozon, Danuta Rogalska, a błogosławieństwa udzielił ks. Zdzisław Golan. Samorząd Uczniowski reprezentowała Oliwia Fedorczyk. W imieniu wychowawców tegorocznych maturzystów głos zabrali Agnieszka Motyka i Jacek Pyt.

- To wyjątkowy moment, kiedy z dumą i wzruszeniem patrzymy na was, stojących tu przed nami jako młodzi ludzie gotowi na podbicie świata. To był czas pełen wyzwań, trudności, ale także niezapomnianych chwil. Razem przeżywaliśmy śmiech i łzy, a każdy dzień spędzony razem był nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również do kształtowania wartości, które z nami nosicie. Zawsze będę pamiętał waszą niezwykłą determinację, pasję, gotowość do wspierania się nawzajem, nawet w najtrudniejszych momentach. W imieniu wychowawców chciałbym podziękować wam za to, że mogliśmy być częścią waszego dojrzewania. Dziś kończymy jeden rozdział, ale otwieramy drzwi do nowego, fascynującego etapu życia - mówili wychowawcy. 

Wyjątkowym momentem studniówki był piękny walc wiedeński do utworu Jessie Ware „Say you love me”, przygotowany pod kierunkiem Marzeny Strzemiecznej. W tym urokliwym pokazie tanecznym wystąpili: Dagmara Piechota i Konrad Archacki, Catherine Mech i Piotr Kuczyński, Aleksandra Włoszczyńska i Mikołaj Gołębiewski, Karolina Łukasiuk i Nikodem De Sousa Costa, Maja Mróz i Szymon Kmiołek, Julia Nisio i Piotr Zaręba, Klaudia Kaźmierczyk i Oskar Matliński, Anna Zdunek i Mateusz Wojciechowski.

W imieniu rodziców do młodzieży zwróciła się Inga Łukasiuk - przewodnicząca Studniówkowego Komitetu Organizacyjnego.

- Studniówka to nie tylko czas zabawy, ale też czas przemyśleń i podsumowań, kończycie bowiem jeden z najważniejszych etapów w swoim życiu, czyli szkołę średnią. Nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość z otwartym sercem i odwagą. Pamiętajcie, że każdy z was ma w sobie potencjał, aby osiągnąć wielkie rzeczy - mówiła. Wspólnie z dyrektorem Marianem Popławskim oficjalnie dała sygnał do rozpoczęcia balu studniówkowego 2024.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (2).

REKLAMA

Tuba Wyszkowa

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Takie informacje otrzymaliśmy ze szkoły. Przepraszamy za pomyłkę

-

Nie Katarina tylko Catherine i nie Desousa Costa tylko Nikodem De Sousa Costa

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Motoryzacja
URCAR s.c. Import pojazdów z USA i KANADY

ul. Białostocka 91A 07-200 Wyszków

[email protected]

519-777-948, 519 777 943

www.urcar.otomoto.pl

Na Zdrowie
"idealDENT" STOMATOLOGIA

ul. 1 Maja 5 07-202 Wyszków

[email protected]

728-829-777

www.idealdent.pl

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA