REKLAMA

REKLAMA

"Mazowsze" urzekło wyszkowian

Autor: Elwira Czechowska

Kultura | Niedziela, 11 lut 2024 00:44

Wspaniały Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze wystąpił przed wyszkowską publicznością z okazji 25-lecia Powiatu Wyszkowskiego i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

REKLAMA

Podczas widowiskowego „Kalejdoskopu Barw Polski” wspólnie z artystami i orkiestrą pod batutą maestro Jacka Bonieckiego wyszkowska publiczność przemierzyła niemal cały kraj, poznając pieśni, tańce i folklor polskich wsi i miasteczek. Na szczególną uwagę zasługują kostiumy artystów, które w cieszyły oczy publiczności. Wyszków przywitał ich śniegiem, ale atmosfera na koncercie była gorąca. Soliści, balet i chór "Mazowsza" zatańczył w nowej hali CEZiU Kopernik, przy dźwiękach muzyki zagranej przez wspaniałą orkiestrę pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego. Artyści zaprezentowali zjawiskowy program, a wyszkowska publiczność dała się ponieść energii płynącej ze sceny. Koncert zwieńczyły owacje na stojąco i podziękowaniom dla całego zespołu, dyrektora oraz Elżbieta Lanc z zarządu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który był współorganizatorem koncertu. Koncert wpisał się w obchody 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz 25-lecia Powiatu Wyszkowskiego. 

Źródło: Zespół Mazowsze/ Powiat Wyszkowski

Fot. B. Lichocki, K. Sitkowski

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

WyszkóW

Przyjechali na Puszczę Białą i nie było białokurpiowskiej zmiany? To jakby stzrelił miejscowym wioskowym patriotom lokalnym w pysk. Świecący napis w kurpiowskie lelujki nie ma żadnego przełożenia na tę regionalną świadomość. Porażka Pani Anety.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA