REKLAMA

REKLAMA

"Alkohol nie jest potrzebny do pięknej zabawy"

Autor: Monika Grzelecka

Miasto | Sobota, 10 lut 2024 23:53

10 lutego już po raz XXVI odbył się Bal Bezalkoholowy, organizowany przez Wspólnotę Domowego Kościoła Rejonu Wyszków i Gminę Wyszków. Na balu bawiło się ponad trzystu gości.

REKLAMA

Bal spełnia wielką rolę, od wielu lat propagując ideę życia bez alkoholu, bez zniewoleń, dając przykład innym rodzinom i dzieciom, że można i warto żyć bez alkoholu. Tegoroczną uroczystość poprowadzili Katarzyna i Daniel Wiśniewscy, którzy powitali zgromadzonych uczestników balu:

- Każdy bal poza charakterem rozrywkowym ma dużą wartość w zakresie budowy i utrzymywania więzi towarzyskich. I to jest piękne, ten bal oprócz radości spotkania, wspólnej zabawy niesie ze sobą wyjątkowe przesłanie, które stawia na wartość i godność człowieka i jesteśmy absolutnie przekonani, że dzisiejsza noc po raz 26. potwierdzi tezę, że szczęście i dobra zabawa kryją się w wyrazie "trzeźwość". Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że Bal Bezalkoholowy każdego roku wpisuje się w kalendarz bardzo ważnych wyszkowskich wydarzeń. Powierdzeniem tych słów jest wasza obecność oraz obecność naszych gości honorowych. Każdego roku grono osób dba o to, aby ten bal nie tylko był, ale był dla was pod wieloma względami atrakcyjny i na bardzo dobrym poziomie. 

Uczestnikom balu pobłogosławił ks. kan. Roman Karaś:

- Teraz jest czas zabawy, także bawcie się, radujcie się. Jak powiedziała św. Teresa: "Jak się bawię, to się bawię, jak się modlę, to się modlę" - mówił.

Gościem honorowym balu był łomżyński biskup pomocniczy, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. apostolstwa trzeźwości ks. Tadeusz Bronakowski. Nawiązując do charakteru balu, zwrócił się do uczestników:

- Dziękuję za to piękne wydarzenie, które się tutaj dziś odbywa. W Diecezji Łomżyńskiej w tym roku były organizowane cztery takie bale bezalkoholowe: w Piątnicy, Ostrowi Mazowieckiej dziś w Wysokiem Mazowieckiem i tutaj, w Somiance - tego jeszcze nigdy nie było. Bardzo się wszyscy z tego cieszymy, że ta inicjatywa pięknie się rozrasta. To jest takie piękne rozpoczęcie jutrzejszego dnia, w ostanią niedzielę karnawału tradycyjnie rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zdajemy sobie sprawę, że nietrzeźwość to jeden z największych problemów w naszej ojczyźnie. Nałogi to swoisty trąd, który niszczy zdrowie fizyczne i duchowe Polaków. Właśnie ten bal bezalkoholowy ma na celu świetnie pokazać, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można się bawić bez alkoholu, że alkohol nie jest potrzebny do pięknej zabawy. Jak mówią naukowcy, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla zdrowia człowieka. Alkohol wyrządza ogromną krzywdę w życiu człowieka jeśli chodzi o zdrowie tak jak i wielką krzywdę wyrządza jeśli chodzi o rodzinę i całe społeczeństwo. Trzeźwość polską racją stanu. Bez trzeźwości przegramy swoje życie osobiste, rodzinne, ale także narodowe i aby tak się nie stało potrzeba naszej wytężonej pracy i przede wszystkim naszego przykładu i wy jesteśmy tego przykładem - mówił kapłan.

Głos zabrał również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski:

- Jest to wzruszająca dla mnie chwila. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkie dobre rzeczy, które się dzieją w naszej gminie, będą kontynuowane, rozwijane i może jeszcze wzbogacane. Ja absolutnie jestem przekonany, że mniej więcej o tej porze w przyszłym roku spotkamy się na dwudziestym siódmym balu bezalkoholowym i że gmina będzie również zaszczycona jako współorganizator tego wspaniałego przedsięwzięcia. To jest jedno z naszych sztandarowych przedsięwzięć w zakresie profilaktyki, które organizujemy jako samorząd we wszystkich grupach społecznych, od przedszkola do seniora. Staramy się promować te właściwe zachowania. Przez 20 lat byłem jako uczestnik na różnych balach, na różnych salach, każdy był wspaniały, niezapomniany, każdy miał swoją historię. Jestem przekonany, że dzisiaj również czeka na was taki magiczny wieczór. Życzę wspaniałej zabawy. Osoby, które pierwszy raz są na balu bezalkoholowym - zobaczycie, że będziecie pod wielkim wrażeniem - mówił.

Bal rozpoczęto tradycyjnie wspólną modlitwą. Zabawę zainaugurował dostojny polonez. Wszyscy goście w znakomitych nastojach, bez alkoholu, wspaniale się bawili, panowała radosna atmosfera. Aby bal miał unikalny klimat i właściwą sobie klasę i oprawę, gości porywał do tańca Dj wodzirej Piotr Wyszyński z zespołem. Sala weselna Arkadia przygotowała zaś pyszne dania gorące oraz przystawki. Wspaniała zabawa trwała do rana. 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA