REKLAMA

REKLAMA

"Powiedz mi, jak mnie kochasz..."

Autor: Elwira Czechowska

Kultura | Sobota, 10 lut 2024 12:56

11 lutego zapraszamy na poetycko-muzyczne spotkanie pt. "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi, jak mnie kochasz..." do Muzeum w Dębinkach. Wieczór poprowadzi i poezje przedstawi Dariusz Jakubowski, zaśpiewa sopranistka Katarzyna Thomas, a przy fortepianie zasiądzie Piotr Szafraniec. Wstęp wolny.

Kultura

REKLAMA

DARIUSZ JAKUBOWSKI

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1984).

Szerokiej publiczności znany z licznych ról w serialach i filmie. Trzydzieści lat związany z Centrum Sztuki Studio w Warszawie, gdzie jako student IV roku zagrał w przedstawieniu „Affabulazione” Passoliniego, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Oficjalnym debiutem artysty jest „Przedstawienie pożegnalne” Mullera w reżyserii Bogusława Lindy. Spektakl ten nagrodzono na Festiwalu „Ateny stolicą kulturalną Europy”(1985). Odbył szereg tournée artystycznych. Występował na prestiżowych scenach i festiwalach teatralnych w Europie, a także w Izraelu, Australii, Japonii, na Tajwanie i w Singapurze.

Brał udział w produkcjach filmowych takich reżyserów, jak Krzysztof Kieślowski, Lech Majewski, Andrzej Konic, Janusz Majewski, Andrzej Trzos-Rastawiecki, Feliks Falk, Wojciech Wójcik, Jerzy Zalewski,Witold Orzechowski, Michał Rosa,Bogusław Wołoszański, Piotr Wereśniak,Maciej Ślesicki.

KATARZYNA THOMAS - sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Jej zainteresowania i technika wokalna pozwalają na wykonywanie szerokiego repertuaru od późnego renesansu, aż po współczesność. Występowała zatem zarówno na festiwalach poświęconych muzyce współczesnej,jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Festiwalach: Warszawskie Spotkania Muzyczne i Portrety Kompozytorów, jak i na Festiwalu Chopiniana w Łazienkach Królewskich w Warszawie, czy wielokrotnie na Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie. Dokonywała nagrań i koncertowała z Zespołem Muzyki Dawnej LEGE ARTIS, którego była współzałożycielką. Koncertowała w Niemczech, Austrii,Francji,Włoszech i Szwajcarii.

PIOTR SZAFRANIEC

Jako dziewięciolatek zadebiutował w Filharmonii Narodowej w Warszawie,wykonując z Orkiestrą Capella Cracoviensis koncert fortepianowy Z. Kowalewskiego. Studia pianistyczne odbył w latach 2008 – 2013 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Jerzego Sterczyńskiego. Koncertuje w Polsce i za granicą : Włochy,Francja, Portugalia, Czechy, Austria. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Krakowie, Warszawie ,Żaganiu, Gorzowie Wielkopolskim, Stalowej Woli. Jest finalistą XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, a także laureatem konkursu poświęconego pamięci Marka Grechuty.

REKLAMA


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA