REKLAMA

REKLAMA

Jest skatepark, będzie pumptruck

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Piątek, 09 lut 2024 23:54

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie ma powstać pumptruck. - Czy nie mogłoby to być umiejscowione w innym miejscu? Bo na Polonezie wszystkie atrakcje są umiejscowione - zauważyła radna Danuta Kukwa.

Miasto

REKLAMA

Pumptruck na terenie SP nr 5 był jedną z obietnic wyborczych z ostatniej kampanii obecnego burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Miał być częścią Wyszkowskiego Parku Rozrywki i Sportu, obok odkrytych basenów, bieżni, tężni i ścianki wspinaczkowej. Żaden z tych obiektów nie powstał, ale na koniec kadencji gmina ma projekt zrealizować budowę toru typu pumptruck - dla rowerów, hulajnóg, deskorolek. Poinformowała o tym radnych Żaneta Kozak, naczelnik wydziału rozwoju. Potrzebna była bowiem ich aprobata. Zadanie nie zostało ujęte w tegorocznym budżecie gminy, a potrzebny będzie wkład własny i to wyższy niż zakładali urzędnicy.

- Szacunkowa wartość zadania to 460 tys. zł. Wnioskowaliśmy z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej o 350 tys. zł, czyli maksymalne możliwe, ale przyznano nam 226 tys. zł, więc znaczące zmniejszenie w stosunku do naszego wniosku. Pierwotnie zakładany wkład własny mial wynosić 110 tys. zł teraz musiałby być większy. Potrzeba dołożyć około 230 tys. zł - tłumaczyła radnym.

- Najbliższy pumptruck jest w Rząśniku - bardzo ciekawa inwestycja - chwalił radny Bogdan Osik.

- A czy jest uboższa wersja tego? - zapytała przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Jest to fajna sprawa, dalibyśmy młodzieży na zagospodarowanie wolnego czasu, ale czy jest inna opcja? Czy moglibyśmy wybrać inną wersję?

Żaneta Kozak zapewniła, że konsultowała się z dwiema firmami, które budują tego typu obiekty.

- Jak przedstawiliśmy wielkość miasta, to byłby taki tor, który - w ocenie tych specjalistycznych firm - pozwoli na takie korzystanie, by nie tworzyły się kolejki, korki. To nie będzie duży tor. To jest długość 140-145 metrów. My nie prosiliśmy o rozbudowaną wersję, ale ma mieć ma możliwość rozbudowy. Można by np. dobudować tor dla zupełnie małych dzieci. Chcemy to zrealizować w formule "zaprojektuj i wybuduj".

- A czy nie mogłoby to być umiejscowione w innym miejscu? Bo na Polonezie wszystkie atrakcje są umiejscowione. Za tamtą stroną ja nie jestem - stwierdziła radna Danuta Kukwa.

Okazało się jednak, że kwestia lokalizacji nie podlega już dyskusji i jest przesądzona, gdyż została wskazana we wniosku o dofinansowanie.

- Pomysł słuszny, lokalizacja nie może być gdzie indziej, bo została wskazana we wniosku. Ale przypomnę, że mieliśmy już dofinansowania i rezygnowaliśmy z nich, bo było za małe. Czy teraz jest jakaś opcja? - pytał radny Adam Sszczerba. 

- Nie ma takich naborów u marszałka, gdzie może być tylko na pumptruck - poinformowała Żaneta Kozak.

Radni zgodzili się na zwiększony wkład własny gminy w to zadanie, a zatem będzie ono realizowane.   

- Będzie to pierwszy tego typu tor w naszym mieście. Tor o długości ok. 140 m, składający się z profilowanych pasm jezdnych, na których występują muldy oraz profilowane zakręty (bandy) ułożone w sekwencje umożliwiające rozpędzenie się i utrzymanie prędkości bez konieczności pedałowania - infromuje gmina Wyszków.

Pumptruck  ma stanowić dopełnienie dla istniejącego już skateparku. W ostatnim czasie obiekt został doposażony w nowe urządzenia: Funbox z grinboxem 3/3 + Piramida 2, Quarter pipe z mini Quarter Pipem + Wall ride i Manual Pad.

Na zdj. Tor pumptruck w Rząśniku.i skatepark w Wyszkowie 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (1).

REKLAMA

Piotr

Ludzie. Pump truck to podnośnik do przewożenia palet na samochodzie ciężarowym i magazynach

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA