REKLAMA

REKLAMA

9-latek potrącony na drodze dla rowerów

Autor: Elwira Czechowska

Na Sygnale | Piątek, 09 lut 2024 14:00

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lutego, na skrzyżowaniu ulic Serockiej i Zapole w Wyszkowie. Chłopiec trafił do szpitala, ale na szczęście skończyło się tylko na niewielkich obrażeniach i strachu.

Na Sygnale

REKLAMA

Do zdarzenia doszło około godz. 15:20 na skrzyżowaniu ulic Serockiej i Zapole w Wyszkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 45-letnia mieszkanka gminy Wyszków, kierując osobowym volkswagenem, nie ustąpiła pierwszeństwa, przejeżdżającemu przez oznakowany przejazd dla rowerów 9-latkowi. Chłopiec poruszał się rowerem, bez opieki osób dorosłych. Trafił do szpitala, ale groźnego mu się nie stało.

Policja przypomina!

Dziecko w wieku do lat 10 musi jeździć pod opieką osób starszych, następnie należy zdać egzamin na kartę rowerową i jeździć tak, jak inni rowerzyści.

Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, ale musi być umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.

Dzieci i młodzież między 10, a 18 rokiem życia muszą posiadać kartę rowerową, aby móc samodzielnie legalnie jeździć po drogach publicznych.

Źródło: KPP w Wyszkowie

REKLAMA


Komentarze (4).

REKLAMA

Dyniek

Pewnie ten dzieciak miał wpajane od małego przez rodziców, że zawsze i wszędzie ma pierwszeństwo, że jest zawsze bezpieczny i nieśmiertelny, że samochód zawsze się zatrzyma i efekty widać. Niech się cieszą, że zamiast tego passata nie jechała ciężarówka, bo by dopiero było. Mam nadzieję, że dla tego chłopaczka będzie to nauczką na całe życie.

Arek

Z tego co wiem chłopiec wjechał na pasy z pełną prędkością bez chwili zastanowienia, więc nie wiadomo czy była szansa wyhamować, poszkodowane są tu dwie osoby chłopiec i kierująca.

WWY

Moja obserwacja - wśród osób, które nie zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, przeważają panie. Wynika to zapewne nie ze złośliwości, ale raczej z tego, że jak już jadą, to tak się skupiają na drodze, że wokół nic się nie liczy. Chociaż, oczywiście, są też panie, które dobrze jeżdżą i reagują na to, co dzieje się poza pasem ich ruchu.

Denaturat boys

Pedalarze to jest już zmora polskich miast.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi specjalistyczne
Pracownia Geodezyjna GRAF

3 Maja 5a/2 07-200 Wyszków

[email protected]

501 593 357

www.pggraf.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA