REKLAMA

REKLAMA

"Chcemy zrobić dużo więcej i dużo lepiej dla społeczeństwa". WiS Masz Wybór inauguruje kampanię wyborczą

Autor: Elwira Czechowska

Miasto | Środa, 07 lut 2024 23:07

Chcą być nową jakością na wyszkowskiej scenie samorządowej. Powstali z połączenia doświadczenia i świeżej energii oraz pomysłów, jak Wyszków uczynić miastem bardziej przyjaznym i otwartym na dialog z mieszkańcami. "Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór" to pierwszy zarejestrowany komitet wyborczy w Wyszkowie, który oficjalnie zainaugurował kampanię.

Miasto

REKLAMA

7 lutego podczas konferencji prasowej Komitet Wyborczy Wyborców "Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór" zaprezentował swoje logo oraz ideę, z jaką idzie do wyborów samorządowych 7 kwietnia. Komitet tego dnia reprezentowali: 

Piotr Płochocki - kandydat na burmistrza i do Rady Miejskiej (okręg nr 3)

Adam Szczerba - kandydat do Rady Miejskiej (okręg nr 2)

Monika Bieżuńska - kandydatka do Rady Miejskiej (okręg nr 1)

Bogdan Osik - kandydat do Rady Miejskiej (okręg nr 3)

Małgorzata Bajowska - kandydatka do Rady Miejskiej (okręg nr 2)

Andrzej Biernacki - kandydat do Rady Miejskiej (okręg nr 1)

Oliwier Ciskowski - kandydat do Rady Miejskiej (okręg nr 3)

Michał Czajka - kandydat do Rady Powiatu (okręg nr 1)

Grzegorz Kulesza - kandydat do Rady Powiatu (okręg nr 1)

Alicja Staszkiewicz - nie startuje w wyborach, ale jest kandydatką na zastępcę burmistrza.

- Jest to konferencja otwierająca kampanię wyborczą naszego komitetu - WIS Masz Wybór - który powstał z połączenia dwóch oddolnych inicjatyw społecznych - zapowiedział Adam Szczerba. 

Mówił o tym też film przygotowany na inaugurację kampanii:

- Nie tak dawno temu, gdzieś w powiecie wyszkowskim, zrodził się pomysł, aby połączyć dwie oddolne inicjatywy mieszkańców, skupiające w swych szeregach aktywne osoby, chcące działać na rzecz lokalnej społeczności - tak z połączenia "Masz Wybór" i Stowarzyszenia Wyszkowska Inicjatywa Społeczna powstał komitet wyborczy, który chce powalczyć w nadchodzących wyborach o urząd burmistrza Wyszkowa oraz mandaty radnych w Radzie Miejskiej i Radzie Powiatu Wyszkowskiego. Podkład muzyczny z "Gwiezdnych wojen" nie został wybrany do inaugurującego filmu przypadkowo... 

- Nawiązaliśmy do pasji naszego kandydata na burmistrza, czyli filmów - zauważył Adam Szczerba. Ale wydaje się, że to także nawiązanie do fabuły "Gwiezdnych wojen", bowiem przed nowo zarejestrowanym komitetem kosmiczna wręcz misja w starciu o Wyszków, zarządzany od ponad 20 lat przez tę samą ekipą polityczną.  

Czytaj także: "Jesteśmy drużyną, która obudzi to miasto"

Na pierwszej linii do walki przystąpił kandydat niezależny, społecznik, Piotr Płochocki, który kandyduje na burmistrza Wyszkowa.

- Chciałbym podziękować za okazane zaufanie wszystkim środowiskom a także wyrazić ogromny entuzjazm, który towarzyszy mi, ponieważ udało się połączyć dwa twory bardzo podobne, a jednocześnie trochę różne - mówił. - "Masz Wybór" to twór już doświadczony w kilku kampaniach wyborczych, a Wyszkowska Inicjatywa Społeczna to twór zupełnie nowy, pełen entuzjazmu. Wszystko wskazuje na to, że udało nam się stworzyć zgraną kompanię, która będzie w stanie w najbliższych wyborach skutecznie stawić czoła temu niełatwemu zadaniu.

W tej kadencji w Radzie Miejskiej "Masz Wybór" reprezentują radni Monika Bieżuńska, Adam Szczerba i Bogdan Osik.

- Pięć lat temu startowałam w wyborach zmotywowana rozmowani z ludźmi z wiosek. To dzięki nim jestem tu i kończy się właśnie moja pierwsza kadencja jako radnej miejskiej - mówiła Monika Bieżuńska. - Do Rady weszłam z Bogdanem i Adamem, dwoma wspaniałymi kolegami, z którymi razem walczyliśmy o to, co słuszne. Wspólnie i z nimi i z nowymi ludźmi, pełnymi chęci do pracy, stworzyliśmy nowy projekt - WIS. Naszym doświadczeniem i nowym spojrzeniem zamierzamy obudzić to miasto i cały powiat.

- Pięć lat bardzo szybko minęło - dodał Bogdan Osik. - Tworzyliśmy z Moniką i Adamem całkiem zgrane trio, pracując dla mieszkańców Wyszkowa i 27 sołectw. Dziękuję członkom WIS za fachowe wsparcie przez calą kadencję. Wierzę, że wspólny projekt będzie naszym wspólnym sukcesem.

W imieniu WIS głos zabrała Małgorzata Bajowska.

- Dziękuję za możliwość współpracy w tej kadencji - powiedziała. - W WIS jest wiele osób, które posiadają wiele talentów, umiejętności, które chcą dzielić się swoją wiedzą i pasją z mieszkańcami. Chcemy zrzeszać mieszkańców, pokazywać nowy punkt widzenia, uaktywniać na różnych polach. Rośniemy w silę. Jest nas coraz więcej. To wielka przyjemność, że możemy robić coś wspólnie.

- Tym się różnimy od obecnej ekipy rządzącej, że mamy odmienne spojrzenie i chcemy zrobić dużo więcej i dużo lepiej dla społeczeństwa wsi, miasta i powiatu - dodał Andrzej Biernacki.

Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest Monika Ciskowska, a finansowym - Alicja Staszkiewicz.

- Widzicie tu państwo dzisiaj dziesięć osób, ale w całym naszym komitecie jest ich kilkadziesiąt. Nie bylibyśmy w stanie zmieścić ich na tej scenie - podkreślała Alicja Staszkiewicz. 

Zarówno kandydaci, jak i program komitetu zostaną przedstawione podczas marcowej konwencji programowej. A już teraz z kandydatami można się będzie spotykać podczas licznych aktywności kampanijnych. 

- Zaczynamy na słodko - zapowiedziała Alicja Staszkiewicz, zapraszając w czwartek 8 lutego "na pączka i pogawędkę z kandydatem na burmistrza Piotrem Płochockim i członkami komitetu". Spotkanie odbędzie się o godz. 14.30 na skwerze przy pomniku Gloria Victis (skrzyżowanie ul. Pułtuskiej i Sowińskiego). Bieżącą działalność komitetu można też śledzić na FB - na profilach Piotra Płochockiego - kandydata na burmistrza Wyszkowa, Wyszkowskiej Inicjatywy Społecznej, Klubu Radnych Masz Wybór oraz KWW WIS Masz Wybór. 

 

 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (14).

REKLAMA

do "Wygodna opozycja?"

Dobrze napisane: "...WASZ dobrostan..." Jednak kolejny lider nie startuje na burmistrza... Znów ADAM! Co z Wami Adamami? Chyba jednak ten "dobrostan" przeważył?

Wygodna opozycja?

Trolle kanalizują temat, a w odwecie "demokrata", "czas na zmiany" i nikt więcej. Gdzie Masz Wybór, nie ma komu poprowadzić dydkusji na właściwe tory, Panowie Osik, Szczerba, Płochocki? Wiemy, że WY nie piszecie anomimowo komentarzy, że tylko na facebooku, ale co stoi na przeszkodzie, żeby pisać merytorycznie pod własnym nazwiskiem kandydatów. Liczycie, że ludzie wszystko tu zrobią za WAS i dla WAS? Nie dajcie się kanalizować tematami zastępczymi typu ręka w kieszeni. Chodzi tu przede wszystkim o WASZ dobrostan. Do roboty.

Fredek

A gdzie na zdjęciu "doktór" siatkarz, ze specjalizacją jedynie trenerską, a tytułujący się bezprawnie kardiologem? Kiedyś startował od "Paprotki", a dziś z kim?

Sekrety informatyka

Ja się zapytam chłopca z Tłuszcza skąd go pognali, o jego CV i doświadczenie samorządowego ślizgacza. Zacznę od funkcji informatyka w urzędzie, z pozycji której miał on dostęp do wielu nowosielskich i nie tylko tajemnic. Mówi się, że służalczość Nowosielskiego i rezygnacja z fotela burmistrza na rzecz tłuszczaka wynika z pewnych sekretów, które trzyma w ręku zapędzony do tego fotela żółtodziób, w Wyszkowie ciało obce, Marszał.

Marynarz

Tak trzymać!

Jan Kowalski

Czy kandydat na burmistrza byłby uprzejmy udostępnić nam wyborcom swoje CV? Chętnie dowiemy się, jakie ma doświadczenie zawodowe, ile dni w swoim życiu przepracował, czy kiedykolwiek był zatrudniony przez podmiot prywatny.

demokrata

A po świętach wielkanocnych, dla niezdecydowanych będzie kawałek tortu. Dwór wystawia wiemy kogo, żeby pokazać jaki poprzednik był wielki i należy mu się pomnik. Obok neonu na placu miejskim.

demokrata

Ekipa Nowosielskiego nie próżnuje, próbuje włożyć kij w szprychy. Udało się im spacyfikować Mroza to zaraz rzucą się na największą konkurencję czyli Adama Szczerbę i jego komitet. Adam Szczerba nie musi być burmistrzem, żeby sprawnie kierować cała ekipą, wyzwań będzie bardzo dużo. Jest liderem a to towar wybitnie poszukiwany. Bez dobrego lidera i sprawnych i mądrych współpracowników nie ma sukcesu. Dlatego pomagamy, wspieramy finansowo ( zobaczcie jak zawalili banerami miasto, choć trzeba przyznać wynik był zerowy) bo im więcej radnych (szabel) w Radzie Miejskiej i do Powiatu to będzie łatwiej rządzić i wprowadzać nowe rozwiązania. Po monokulturze w wykonaniu Nowosielskiego, głównie po 2010 roku, jest dużo do zrobienia. Pamiętacie, 7 kwietnia, czyli już niedługo, są wybory samorządowe.

Bufetowa

Dziś w Baśniowej zupą dnia POmidorowa. Jutro śniadanie dnia jajecznica.

Szczęśliwy

Silna ekipa, która ma szansę rozwalić wyszkowski układ. Mieszkam w Wyszkowie już ponad 20 lat i jestem przerażony tym, jak działa ta gmina. Trzeba na nich głosować, bo w przeciwnym razie będziemy mieli burmistrza z Tłuszcza i jego ojca, prezesa spółdzielni mieszkaniowej. Dynastii się chyba komuś zachciało...

oklaski

Także finansowo powiadasz? Trójka radnych przez ładnych parę lat pobierała dobre diety, zapewne utworzyła z nich fundusz wsparciawyborów pozostałych kandydatów - zająców, dzięki który w ogóle te diety są. W jednym tylko roku z trzech diet to kupa kasy. A radni nawet ogniska w szerszym gronie, nie mówiąc o wigilii, nie ufundowali. Za to po kilka razy w roku na zagraniczne wojaże co niektórzy jeździli. Słaba to jest postawa, ale wyboru nie ma.

Zawiedziony

Jestem zawiedziony, że na burmistrza nie startuje Adam Szczerba. Na sesjach występuje jako obrońca mieszkańców, więc pewnie się wystraszył że jako burmistrz musiałby podejmować niepopularne decyzje, które "zepsułyby" wizerunek naszego lokalnego Batmana. Dlaczego nie zaryzykował ?, przecież miał takie propozycje. Niestety widać, że woli mieć pewną posadkę w obecnej firmie, a mieszkańcom jawić się jako dobry wujek. Po drugiej stronie barykady byłoby znacznie trudniej. Piotr Płochocki to jakiś "królik z kapelusza".... w Gwiezdnych Wojnach. Słabo, słabo, słabo ....

Czas na zmiany

"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. " Brawo, że mamy wybór a nie tylko "wypalone tłuste koty" Nowosielskiego i jego dworu. Wspierajmy ten komitet, także finansowo i medialnie, żeby w tak krótkim okresie kampanijnym dotrzeć do wszystkich. Bo jeżeli nie Masz Wybór to kto. Czas na zmiany w Wyszkowie i naszym powiecie.

Odkrywca pomidorów

"Chłopaki z baraków"??? Ale żeście ekipę zmontowali... Wieczny kandydat do jakiejś rady, handlarz kontrabandą i jego prześladowca, bezrobotny ślizgacz, młody malkontent i troje cwaniaków. Git!

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Opieka i wychowanie
Edukacyjna Bawialnia Montessori

ul. Sowińskiego 58 - Galeria RONDO, II piętro 07-200 Wyszków

[email protected]

537-798-318, 608-012-077

www.roisa.pl

Zdrowie
PODOLOG Małgorzata Krynicka-Gad

ul. Centralna 44 (nad apteką) Wyszków

[email protected]

794-077-667

www.podologwyszkow.pl

Usługi branżowe
"LEK-MET" Andrzej Wrzesiński - Skup Złomu Stalowego i Metali Kolorowych

Leśna 40 (obok Cynkometu) 07-202 Wyszków

[email protected]

29-742-30-14, 797-633-676

www.lekmet.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA