REKLAMA

REKLAMA

Wyszkowscy miłośnicy klasyki w Teatrze Wielkim

Autor: Monika Grzelecka

Kultura | Środa, 07 lut 2024 19:31

Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie zainaugurowała w styczniu rok 2024  widowiskiem „Medea″ L. Cherubiniego pod batutą Patricka Fournilliera i w reżyserii Simona Stone'a.  Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć miłośników klasyki z Wyszkowa, tym bardziej, że czekali na tę operę od 2020 roku, kiedy to została odwołana z powodu pandemii.

REKLAMA

Warto wspomnieć, iż premiera tego spektaklu, będącego koprodukcją Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz Festiwalu w Salzburgu, miała miejsce w lipcu 2019 roku w Salzburgu właśnie i zyskała duże uznanie krytyków. Wyszkowscy melomani również docenili australijskiego reżysera za ciekawe, choć też i bardzo kontrowersyjne, osadzenie mitycznej historii Medei i Jasona we współczesnych realiach. Dużym zaskoczeniem były czarno-białe projekcje filmowe oraz nagrania fragmentów rozmów telefonicznych, pomagające zrozumieć skomplikowane relacje uczuciowe bohaterów. Ten filmowy rozmach na deskach opery w niczym nie umniejszył ani solistom i chórowi, ani orkiestrze, choć nie wszystkim odpowiadała przeróbka wielkiej antycznej tragedii na współczesny thriller ze scenami erotycznymi.

Za to „Aida″ Verdiego, również pod batutą Patricka Fournilliera w reżyserii Roberto L. Manoli (reżyser wznowienia Jerzy Krysiak), na którą wyszkowscy melomani wybrali się w pierwszą niedzielę lutego, zachwyciła wszystkich bez wyjątku. Verdi to jeden z największych twórców operowych, a jego „Aida″ jest prawdziwym światowym hitem. Monumentalne sceny chóralne, arie przesycone niezwykłymi emocjami, subtelna i tajemnicza muzyka świątynnej ciszy. Do tego wspaniałe kostiumy i scenografia, niezwykły przepych dworu faraona. Bajeczne widowisko w klasycznym wydaniu i niezapomniane doznania.  Niezapomnianym w pamięci naszych melomanów pozostaje też bez wątpienia grudniowy wieczór baletowy "Bolero +" z ekspresyjną choreografią Krzysztofa Pastora i w perfekcyjnym wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego, świętującego swoje 15-lecie. Tak naprawdę każdy wyjazd do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie gwarantuje odbiorcom najwyższy poziom artystyczny. 

Źródło: Biblioteka Miejska w Wyszkowie

  

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

Moda i uroda
FLASH MODA - butik w Galerii Wyszków (poziom 2)

ul. Sowińskiego 62 07-200 Wyszków

519 434 519

galeriawyszkow.pl/flash

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA