REKLAMA

REKLAMA

Wójtowie kandydują

Autor: Elwira Czechowska

Powiat | Piątek, 09 lut 2024 15:00

Wszyscy obecni wójtowie gmin powiatu wyszkowskiego potwierdzili oficjalnie swój ponowny start w nadchodzących wyborach samorządowych.

Powiat

REKLAMA

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a w przypadku głosowania na wójtów i burmistrza - druga tura odbędzie się 21 kwietnia. 

Czytaj także: Ruszyła kampania wyborcza

W Brańszczyku obecny wójt Wiesław Przybylski potwierdza, że zamierza ubiegać się o drugą kadencję. Tym razem startować będzie pod szyldem własnego komitetu - zarejestrowanego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Przybylskiego. W jego gminie zapowiada się ostra rywalizacja, gdyż do tej pory start w wyborach na wójta ogłosiło już pięć osób - oprócz obecnego wójta także Piotr Deptuła, Grzegorz Kaflik, Jerzy Żukowski, Cezary Pietrzak.

Czytaj także: "Jestem gotowy do działania i mam pomysły". Cezary Pietrzak kandydatem na wójta gminy Brańszczyk

Czytaj także: Kandydat PiS kontra... kandydat PiS

Czytaj także: Jest kolejny kandydat na wójta Brańszczyka

Decyzję o kandydowaniu podjął także urzędujący wójt gminy Długosiodło, który sprawuje tę funkcję już od ponad 20 lat. Stanisław Jastrzębski oficjalnie potwierdził nam dzisiaj, że wystartuje z własnego komitetu - KWW Nasza Gmina Długosiodło. Na razie nie wiadomo oficjalnie o innych kandydatach na wójta w gminie Długosiodło. 

Podobnie jest w gminie Zabrodzie. Na razie tylko kończący pierwszą kadencję Krzysztof Jezierski zdecydował i ogłosił, że ponownie wystartuje w wyborach na wójta. W 2018 roku startował z własnego komitetu „Wspólnie dla Zabrodzia”.

Kandydować będzie też po raz kolejny wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński, który wójtem jest od 6 grudnia 2006 roku, czyli prawie 18 lat. Na razie - przynajmniej oficjalnie - nie ogłosił startu nikt z konkurencji.

Paweł Kołodziejski - wójt gminy Rząśnik - także zdecydował się ponownie zawalczyć o urząd. Sprawuje go od trzech kadencji. Jak dotąd w gminie Rząśnik pojawiło się jeszcze dwoje kandydatów na wójta: Renata Rębała z PiS i Adrian Grzegorczyk, przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców. 

Czytaj także: Adrian Grzegorczyk kandydatem na wójta gminy Rząśnik

Czytaj także: Renata Rębała na wójta gminy Rząśnik

 

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (27).

REKLAMA

Festiwal "nie ma i nie będzie"

Rolnicy szykują się na Warszawę, wpływy do budżetu z podatków maleją, znowu pieniędzy nie ma / w tym dla samorządów / trwają "audyty" wielkich inwestycji, ich zatrzymanie grozi wzrostem bezrobocia, trwają protest różnych grup zawodowych np leśników w Bieszczadach, no i ludzie dostają nowe rachunki, paliwo podrożało. A zwycięzcy w wyborach piją kawę w komisjach śledczych i zagryzają ciasteczkami.

Anna

Co trzeba mieć w głowie, żeby z taką zajadłością atakować dobre dla Polski strategiczne inwestycje? Do tego jeszcze stopnia, żeby dobrowolnie przybrać sobie pseudonim AntyCPK. Niestety, taka jest mentalność sympatyków Platformy Obywatelskiej. Liczy się ich osobisty komfort, a resztę oddaliby Niemcom, najlepiej w imię chorego klimatyzmu.

"Czegoś nie rozumiecie?"

.CPK? Blokowane. Atom? Opóźniany. Zakupy uzbrojenia? Niepewne. Pakt migracyjny? Podpisany. Kolejne: meczet w każdej gminie.

John

Pan Jastrzębski wogóle się nie starzeje a już wiek sędziwy

Uśmiechnięty Rolnik

Rolnicy na granicy walczą o swój byt i zdrowy polski tależ dla naszych dzieci, a rolnicy powiatu wyszkowskiego uśmiechnięci głosują na swoich katów. Żałośni ludzie.

Komitet 1-go Pana

I wszyscy: Razem, Raazem, Raaazem, Raaaaazem (miało być dla ziemi wyszkowskiej) ale wyszło dla Paaawłłłaaa Deeellluuuggiiiiiii (okrzyk, jak na gali boksu), jako jedynego który został beneficjentem ekipy KKW Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. KOmitet ten to atrapa-przybudówka PO, narzędzie, gdzie wielu w roli ZAJĄCÓW zapier**** na osobisty dobrobyt niewielu. Konkretnie jednego, co to sprytnie zagospodarował sobie naiwność zaczadziałego krótkowzrocznością elektoratu, dla własnej korzyści i słodkiego dyrektorskiego życia jak PAN. A ty ZAJĄCU maszeruj głośno krzycz, niech żyje nam Wołodia Ilicz. I Raaaaaaazeeem, A ty ZAJĄCU maszeruj głośno krzycz, niech żyje nam Wołodia ILICZ

Uwaga na nich!

Podnóżkami Rządu Zdrady Narodowej w powiecie wyszkowskim są: PSL - Jastrzębskiego, PO i jej zakamuflowana wersja KWW Wyszkowscy Demokraci - Mroza, Polska 2050 Hołowni i jej zakamuflowana wersja KWW Wspólnota Samorządowa - Nowosielskiego, KWW Razem dla Ziemi Wyszkowskiej - Delugi.

Zdajcom mówimy NiE!

W poprzednim tygodniu dowiedzieliśmy się, że nie będzie już kolejnego naboru wniosków do „Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych”, a wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz stwierdził, że nie ma środków na realizację programu „100 obwodnic”, dotyczącego mniejszych miast, ba nie jest jasne czy będą kontynuowane z takim rozmachem jak do tej pory, inwestycje finansowane z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”. Festiwal "Pieniędzy nie ma i nie będzie", jako wizytówka rządu Zdrady Narodowej wystartował.

CBU

Posłuchaj pajacu AntyCPK - w strukturze dochodów Orlenu sprzedaż detaliczna , czyli m.in. sprzedaż paliw na stacjach to 2 % . Przestań więc bredzić ,że Orlen zarabia jakieś niebotyczne pieniądze na sprzedaży benzyny i cie okrada biedaku.Co do Lotosu to Unia Europejska zmusiła Orlen do sprzedaży 30 % udziałów w rafinerii i części stacji benzynowych . To miało powstrzymać fuzję Lotosu z Orlenem - taki był pomysł ludzi związanych z pomorską PO i posłami europejskimi z Pomorza , oczywiście też z PO.Gdyby nie te absurdalne warunki to cały Lotos wszedłby do Orlenu .Rafineria Lotosu w Gdańsku to była dojna krowa dla podmiotów gospodarczych skupionych wokół miejscowej Platformy. Zmiany właścicielskie w rafinerii skończyły czasy bezkarnego zarabiania pieniędzy przez miejscowych hochsztaplerów. Stąd ten dzisiejszy platformiany kociokwik.

CBU

Posłuchaj pajacu AntyCPK - w strukturze dochodów Orlenu sprzedaż detaliczna , czyli m.in. sprzedaż paliw na stacjach to 2 % . Przestań więc bredzić ,że Orlen zarabia jakieś niebotyczne pieniądze na sprzedaży benzyny i cie okrada biedaku.Co do Lotosu to Unia Europejska zmusiła Orlen do sprzedaży 30 % udziałów w rafinerii i części stacji benzynowych . To miało powstrzymać fuzję Lotosu z Orlenem - taki był pomysł ludzi związanych z pomorską PO i posłami europejskimi z Pomorza , oczywiście też z PO.Gdyby nie te absurdalne warunki to cały Lotos wszedłby do Orlenu .Rafineria Lotosu w Gdańsku to była dojna krowa dla podmiotów gospodarczych skupionych wokół miejscowej Platformy. Zmiany właścicielskie w rafinerii skończyły czasy bezkarnego zarabiania pieniędzy przez miejscowych hochsztaplerów. Stąd ten dzisiejszy platformiany kociokwik.

Zdrajcy, to prawda.

Cena energi rośnie. Cena paliw rośnie. Rolnictwo jest dołowane przez Unię przez coraz to nowe wymysły aby coraz mniejszej ilości rolnikom dopłacać, a dotują Ukraińskie rolnictwo aby spełniło Unijne wymogi. Przecież to sprzedawca musi dostosować towar aby spełniał wymogi kupujących - nie odwrotnie. Niestety nie tym razem, bo właścicielami Ukraińskich gospodarstw są nasi zachodni sąsiedzi (głównie Holendrzy i Niemcy) i to oni chcą swój wyprodukowany produkt sprzedać na Unię. Więc próbują zlikwidować Unijna konkurencje. Tym sposobem ceny art. spożywczych też będą rosły. Unia gospodarcza stała się dyktatorską. To ona decydują ile możesz wyprodukować ile zasiać, jakie prawo i podatki. To o czym my sami możemy jeszcze decydować ?

POdłość

POdły psie, przytoczone masz sledztwo portalu DEMAGOG, z tym dyskutujesz. Szczaw i mirabelki już zapowiadacie i sławne pieniędzy juz nie ma i nie będzie. Tusk to ZDRAJCA, a jego wyszkowskie zaplecze to zdrajców pachołki. Każdy dzień demaskuje smutną prawdę o koalicji 13 grudnia. AntyCPK? ZDRAJCY mają hub lotniczy w Berlinie.

AntyCPK

Ten zysk z czasów PiS jest tylko na papierze, po pierwsze a po drugie tak ogromna nadwyżka jest skąd? Przecież zyski Orlenu nie pochodzą ze sprzedaży pralek do USA czy komputerów do Brazylii. Większość to przychody ze sprzedaży paliw, w Polsce! Czyli jesli ktoś zyskał az tyle na papierze, sprzedając mniej więcej tyle samo ilościowo paliwa co za czasów rządów PO-PSL to skąd się wzięła ta nadwyżka? Z okradania klientów ! Z kasowania na paliwo więcej niż dawniej. Klienci byli robienia w wała na każdym kroku a zysk z Orlenu był wykorzystywany potem do finansowania mediów propagandowych typu TVP czy Republika i przejmowania prasy lokalnej. Mysle że każdy wolałby żeby Orlen zarobił o wiele mniej i żeby nie finansował PiSowskuej propagandy pod warunkiem że taki klient może zatankować swoje auto taniej na stacji paliw. I do tego to się właśnie sprowadza więc przestań z powielaniem propagandy dawnej TVP i więcej takich głupot jak te o Orlenie które podałeś poniżej bo to czysta manipulacja.

DEMAGOG mówi SPRAWDZAM!

Czytaj psie! - Jaki zysk osiągnął Orlen w trakcie rządów Zjednoczonej Prawicy? Daniel Obajtek - "Za czasów Platformy Obywatelskiej w przeciągu 8 lat Orlen miał zysku 2 miliardy 900 milionów, w przeciągu 4 lat Orlen ma zysku 23 miliardy." DEMAGOG - Po podsumowaniu zysków i strat netto, łączny zysk z danego okresu (2008 - 2015) kształtuje się na poziomie 2,908 mld netto, co nie odstaje znacząco od przywołanej przez Daniela Obajtka liczby. DEMAGOG - Po podsumowaniu zysków i strat netto łączny zysk z danego okresu (2016 -2019) kształtuje się na poziomie 22,815 mld. DEMAGOG PODSUMOWANIE - Daniel Obajtek podał prawidłowe dane z lat 2008-2015, odnosząc się do rządów Platformy Obywatelskiej. W przypadku lat 2016-2019 zawyżył wynik, jednak ta pomyłka ta mieści się w przyjmowanym przez nas marginesie błędu, dlatego wypowiedź uznajemy za prawdziwą. JA - kwotę 22,815 zaokrąglił do 23 mld.

AntyCPK

A jesi chodzi o Obajtka to kamiesz i manipulujesz. Widać że nie znasz się kompletnie na prawie i ekonomii. Ibajtek niczego nie zbudował, rozkradł tylko a TVP zrobiło z tego niby sukces. Orlen i Lotos przed objęciem nad nimi kontroli przez władze PiSowska były warte więcej niż sam Orlen na ten moment. Ta łajdackie kłamstwa to co wypisujesz a Lotos, najnowocześniejsza rafineria na świecie została wyprzedana za bezcen Arabii Saudyjkiej tylko po to żeby zatopić na tej bandyckiej operacji mogły PiSowskie łajzy pokroju Adama Hofmana. To też już wychodzi na jaw a sam Obajtek tylko kwestia czasu jak trafi za kraty na 30 lat za tą haniebna sprzedaż naszego majątku narodowego za drobne... Ludzie tacy jak Ty myślą że w naszym społeczeństwie są tylko idoioci którzy nie rozumieją jak kreatywnie PiS sobie rozkradł majątek narodowy. Te czasy już się skończyły, nikt już narodu nie będzie otumaniał propagandą TVP jak za panowania Jacka Kurskiego ....

AntyCPK

Możesz sobie używac miiona różnych ksywek ale I tak widac po tej rynsztokowej treści że stoi za ten ten sam człowiek. Nikt tak nie rozkradł Polski jak PiS przez ostatnie 8 lat. Możesz krzyczeć, pluć, wyzywać, machać rękami, rzucać się jak robi to obecnie Kaczynski, Szydło vel Oborowa i cała reszta rtej zloziejskej bandy. Prawda wychodzi na jaw I już wiadomo ile pieniędzy nakradł Obajtek w Orlenie, ile Czarnecki w Parlamencie Europejski, ile Morawiecki na kradzionej ziemii a ile pisowskie pociotki na handlu zbożem z Ukrainy. To wszystko wychodzi na jaw i ludzie widzą kto tu taknaprawde kradł. Latał do kościoła I bił pokłony na pokaz a kradł, kradł i kłamał ot maksyma piskowkich rządów ostatnich 8 lat...

100 kotletów

Niech Hołopki powiedzą głośno, że zabiorą Polakom 800 plus takich ochłapów. A może jest to w ich zdradzieckich planach?

POdłość

Psie POdły, na ochłapy typu 500 Plus rzucił się jak wygłodniały wilk także twój lider PO Adam Mróz i wszyscy zresztą. Niech POkaże, czy choć część tych POgardzanych ochłapów przekazał na cele charytatywne. Skoro tak tym gardzicie to wszystko POwinniście przekazywać. Głodomory.

CPK Tusk to ZDRAJCA

Za czasów złodziei z PO/PSL wyglądało to tak. W 2015 prezesem był jeszcze Jacek Krawiec i zarobił w rok 3 mln 190 tys. zł. Jego odprawa to 1 mln 680 tys. zł. W czasie złodziei w 2014 r. ORLEN zanotował 5 mld 800 tys. straty (kradzież?). W 2015 r. zysk netto to jedynie 3 mld. 200 mln. zł. W 2022 r. prezes Daniel Obajtek zarobił uwaga! 2 mln. 520 tys. zł. Jego odprawa to zaledwie 290 tys. zł. W tym czasie zysk netto ORLENU wyniósł 33 mld. 600 mln zł. Jak na dłoni widać, że te liczby mówią za siebie. Tusk i jego koalicja pachołków to banda proniemieckich ZDRAJCÓW !!!

AntyCPK

Do tego kto posługuje się nickiem CPK, kłamie Pan/Pani! Albo nie ma pan/pani pojęcia o czym pisze albo celowo Wprowadza ludzi w błąd ! Poprzednia władza PZPR-bis czyli PiS, to oni sprzedali Lotos za bezcen Arabii Saudyjskiej i Węgrom którzy są sługusami Putina. Sprzedaż Lotosu i części Orlenu to największa afera gospodarczą ostatnich 100lat historii Polski. Zrzucanie tego złodziejskiego wała na barki obecnej władzy to bezczelna manipulacja! Ludzie mają prawo wiedzieć. To PiS kradł na prawo i lewo przez ostatnie 8 lat a ludziom rzucał ochłapy pokroju 500plus czy 13ek o 14ek. Czas żeby ludzie poznali prawdę!

CPK

Koalicja zdrajców 13 grudnia zapowiadziała sprzedaż polskiego Orlenu Niemcom. W Wyszkowie przedstawicielami zdrajców rządowej koalicji Hołowni, PO, PSL i przytawek są: Marszał, Kowalewska, Turek i Nowosielski, Rojek; PO Mróz, Wysocka, Siekierski, Kowalski, Wójcik, Wojtkowski, Ołdak; PSL Jastrzębski, Pągowski, Kuchta. Z przystawek Deluga i Frąckiewicz. Wara od ORLENu. Precz!

StanBudkowski

Śmieszy mnie gdy ludzie w Wyszkowie czy nawet w ościennych gminach dalej deklarują głosowanie na kandydatów z PiS (bądź tych ktorzy właśnie z PiS unikają jak pan Przybylski). Zacznijcie przeglądać inne media niż tylko TV Trwam, TV republika czy gazetki wydawane przez Orłem. PiSowska mafia okradała to państwo rowno przez ostatnie 8 lat. Nawet rolników (którzy niby sa ich elektoratem) okradali sprowadzając podlej jakości zboże z Ukrainy, sprzedając je jak polskie robiąc wam konkurencję i zaniżając cenę zboża które produkowały nasze gospodarstwa. Co.jeszcze musicie zobaczyć zanim zrozumiecie ze ten kraj był rozkradany do cna przez tych co tańczą z Rydzykiem pod ręką na Jasnej Górze czy siedzą w kościele w pierwszych ławach a kradną bardziej niż sowieci w.Polsce za PRLu. Oj ludzie, ludzie....

Słabo

Panie Bryk, jakimi atutami przekonał pan posła Kowalczyka do swojej osoby, że ten powierzył panu pieczę nad wyszkowskim PiS w tak ważnym momencie? 15 Października się pan nie popisał. Teraz, zamiast jako lider kandydować na wójta pańskiej rodzinnej gminy Somianka, pan umywa ręce i startuje z nr 1 do powiatu. Lokalnych kandydatów PiS do rady we własnej gminie też nie potrafił pan zorganizować. Mało wiarygodnie to wszystko wygląda.

na glinianych nogach

Szef wyszkowskiego PiS Mariusz Bryk nie kandyduje na wójta Somianki gdzie mieszka, a liczy na radę powiatu. W Somiance też nie ma ludzi do rady gminy, ale wszystkimi listami rządzi, Pogratulować Kowalczykowi wyboru pełnomocnika. ach

Trzecia droga na sznur

Rolnicy i mieszakńcy wsi już odczuwają zwrot w stronę PSL i Hołowni na własnej skórze. Pójdą z torbami, a dzieci żywić będą chałkami z ukraińskiego toksycznego zboża, które w jeszcze większym stopniu zalewa dziś Polskę.

JanPietszak5

Obecny wójt gminy Brańszczyk myśli że jest taki cwany. PiSowski statek tonie to wójt szybko wskakuje do własnej paździerzowej szalupy i jakby ktoś pytał to on o PiS nic nie wie... Nie z nami takie numery piowskie cwaniaki. Miejsce kandydatów z PiSu jest w większości przypadków w więzieniu a nie na sowicie opłacanych fotelach z naszych podatków. Pierwsze co powinien zrobić nowy wójt to dokładnie to samo co robi obecna władza we wszystkich ministerstwach czyli szczegółowy audyt bo zapewne znajdzie się tam wiele ciekawych pytań odnośnie finansów na które powinien odpowiedzieć obecny wójt pan Przybylski. Na sam początek sugeruje zacząć od szkół podstawowych w gminie i niech pan wójt wytłumaczy się z mobbingu jaki stosowała obsadzona tam przez wójta i niezatapialna pani dyrektor szkoły podstawowej w Brańszczyku. Świadków jest na pęczki...

Foto

Bardzo ładne zdjęcia tylko chyba z wyborów 2014 a mamy 2024. Czy Wójtowie z Dlugosiodla i Branszczyka to już nie sa w wieku emerytalnym. Z Rzasnika też mało aktualne zdjęcie.

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Na Głoda
Manhattan Wyszków

Pułtuska 54a 07-200 Wyszków

[email protected]

29 679 03 23, 511 671 671

www.manhattan.net.pl

Usługi
Ośrodek Szkolenia Kierowców PUCHTA

ul. gen. J. Sowińskiego 79A (II piętro) Wyszków

[email protected]

602 513 473, 505 142 852

www.puchta.wyszkow.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA