REKLAMA

REKLAMA

"Warszawska Syrenka" po raz 47.

Autor: Monika Grzelecka

Nauka | Niedziela, 04 lut 2024 20:00

Rusza 47. edycja konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych. Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Nauka

REKLAMA

Eliminacje do tegorocznej edycji odbywają się stacjonarnie w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie (ul. Gen. J. Sowińskiego 80) - sala 35 im. prof. L. Maciąga, piętro III.

Recytacje odbędą się w następujących dniach:

- 19 marca (wtorek) - etap gminny (kategorie wiekowe: I-III, IV-VI i VII-VIII)

- 26 marca (wtorek) - etap powiatowy (kategorie wiekowe: I-III, IV-VII i VII-VIII)

Ważne informacje: Dokumenty na etap gminny powinny zostać przesłane max. do 12 marca włącznie, na etap powiatowy max. do 21 marca włącznie. Jeśli to możliwe, prosimy o niezwlekanie z wysyłaniem dokumentów na ostatnią chwilę, ułatwi to przygotowania do eliminacji. Prosimy o dokładne wypełnienie karty zgłoszeniowej. Przypominamy, że klasy IV-VI i VII-VIII, muszą przygotować i zapisać w zgłoszeniu dwa utwory. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie mogą zmieniać repertuaru. O recytację drugiego utworu jury prosi w przypadku wątpliwości. W karcie oprócz numeru telefonu do opiekuna prowadzącego, prosimy o dopisanie w nawiasie numeru telefonu rodzica - ułatwi to kontakt w przekazywaniu informacji.

Wypełnione, kompletne dokumenty można przesyłać przez stronę https://wetransfer.com/  na maila [email protected] lub dostarczać osobiście do Działu dla Dzieci i Młodzieży M-GBP w Wyszkowie. Prosimy o uważne przeczytanie regulaminu (m.in. maksymalna długość prezentowanego utworu, dobór repertuaru, wyraz artystyczny, galowy ubiór). Istotny jest punkt, że klasy I-III mogą recytować tylko wiersze, a klasy IV-VI i VII-VIII mają do wyboru dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy.

Przypominamy radzie jury z obu etapów o dołączeniu w dokumentach protokołu i oświadczenia, że nie są oni spokrewnieni z uczestnikiem konkursu. Wzór protokołu jest również w załącznikach. W etapie gminnym biorą udział uczestnicy, którzy na przesłuchaniach szkolnych zajęli I, II i III miejsce. Podobnie w przypadku etapu powiatoweg,  z każdej gminy zapraszamy po trzech uczestników z każdej kategorii wiekowej. Więcej informacji udzielamy pod numerem telefonu: 29 642 92 56.

Biblioteka Miejska

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA