REKLAMA

REKLAMA

Zatańczyli dla WOŚP

Autor: Monika Grzelecka

Rozrywka | Środa, 31 sty 2024 20:00

Niedzielny 32. finał WOŚP nie obył się bez występów artystycznych dzieci i młodzież z wyszkowskich przedszkoli, szkół oraz szkół tańca, którzy zaprezentowali się w koncercie "Tańczymy dla WOŚP".

REKLAMA

Tego dnia nowa hala sportowa przy CEZiU "Kopernik" w Wyszkowie przeżyła prawdziwe oblężenie. Podczas koncertu zaprezentowały się przedszkolaki oraz grupy taneczne. Prezentacje były jednym z głównych punktów wyszkowskiego finału WOŚP. Koncert zainaugurowali Leszek Marszał - szef wyszkowskiego sztabu i Karol Pych, który współpracuje z orkiestrą od wielu lat:

- Wyszkowski sztab to jeden z 1685 sztabów. Nasza ekipa liczy w tym roku 172 wolontariuszy, w 2023 roku aktywnych było 163 osoby. U nas w większości są to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wyszków gra nieprzerwalnie od 1994 roku. Warto dodać, że na całym świecie do ekipy Jurka Owsiaka zgłosiło się ponad 120 tysięcy osób chcących poświecić swój wolny czas na rzecz zbiórki. Według naszych szacunków, w gminie Wyszków w latach 2006 - 2023 zebranych zostało 1 mln 844 tys. zł. To bardzo ważna informacja, ponieważ z danych, jakie udało nam się uzyskać od Fundacji i Szpitala Powiatowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie w latach 1996 - 2023 Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz szpitala w Wyszkowie i innych jednostek służby zdrowia z naszego terenu sprzęt o wartości blisko 1 mln 375 tys. zł. W ostatnim roku był to m.in. aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków o wartości 53 tys. 500 zł dla wyszkowskiego szpitala - powiedzieli.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili na część koncertową, którą poprowadziła choreograf WTT Jolanta Wiśniewska: 

- Scena musi być gorąca, nasze serca gorące i oklaski gorące. Musi tak być, bo nasi artyści dziś mają wielką tremę. Bardzo się cieszymy, że tak licznie przybyliście. To już 32. finał "Tańczymy dla WOŚP" - mówiła.

Tłum rodziców, rodzeństwo oraz rówieśnicy podziwiali występ dzieci i młodzieży. Młodzi artyści dali wspaniły pokaz, który był mieszanką talentu, wdzięku i radości. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się wyszkowskie przedszkolaki. Najmłodsi z Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wyszkowie wykonali pokaz choreograficzny wraz z piosenką pt. "Bratnia dusza". Wystąpiły także dzieci z Przedszkola nr 2 w Wyszkowie z układem tanecznym do utworu zespołu "Abba" i Pawła Domagały. Ciekawą choreografię zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 9 w Wyszkowie z piosenką "Noel", przypomnając, jak wspaniały jest bożonarodzeniowy klimat. Przebój Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są" wykonały przedszkolaki z Przedszkola "Bambino", natomiast "taniec święta" zapezentowały dzieci z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie. Zebrani na widowni gromko oklaskiwali taneczne i wokalne popisy dzieci. Swoje pasje i talenty wyrazili także podopieczni Szkoły Tańca Latino Fever: Formacja hip - hop Level u kids, Formacja hip - hop Level up2 i Formacja hip - hop Level up1 junior.

Prawdziwy szał zapanował na scenie podczas występu tancerzy Wyszkowskiego Teatru Tańca, MB Studio Tańca i Szkoły Tańca Deptak.  "Perełki", "Bąbelki" urzekały dziecięcym przejęciem i uśmiechem. Tancerze z grup "Hop Slip", "Gwiazdy bez nazwy" oraz "Iron"  pięknie i odważnie zaprezentowali swoje umiejętności, zasługując na gromkie brawa. "Buma", "Replay", "Jazzy","WTT Kids" to kolejne grupy, których występy zebrały owacje. Entuzjastycznie przyjęty został również pokaz duetu WTT "Błażej i Adam". Na zakończenie wystąpiła grupa "Sanzaru", która wykonała pełen emocji fragment spektaklu pt. "Nie widzę, nie słyszę".

Fot.Tuba Wyszkowa/ Napiorro - Mikołaj Napiórkowski

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

Handel
Bio Shop

ul. Chopina 9/5U 07-200 Wyszków

[email protected]

796 990 202

www.bioshop.com.pl

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

REKLAMA

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA