REKLAMA

REKLAMA

"Loczki" zagrały na 10-lecie

Autor: Monika Grzelecka

Sport | Środa, 08 lis 2023 21:35

Okrągłą rocznicę swojego istnienia żeńska piłkarska drużyna Loczki świętowała w sportowym duchu. Piłkarki drugoligowych Loczków Wyszków niestety przegrały mecz 1/32 finału Orlen Pucharu Polski z pierwszoligowym SWD Wodzisław Śląski 1:2. Mecz, który obfitował w emocjonujące wydarzenia, rozegrano 8 listopada. 

REKLAMA

Loczki Wyszków po raz pierwszy rywalizowały z drużyną z Wodzisławia. Zespół z województwa śląskiego gra w I lidze piłki nożnej kobiet. W obecnym sezonie zajmuje dwunaste miejsce, mając na koncie 0 punktów. Loczki z dorobkiem 21 oczek są na trzeciej pozycji w tabeli II ligi. Oba kluby obchodzą w tym roku dziesięciolecie istnienia. 

Wyszkowskie piłkarki zaczęły mecz dobrze - pierwsza bramka należała do Loczków i została zdobyta w 32. minucie meczu. Mimo zaciętej gry wyszkowianki z prowadzenia cieszyły się jednak krótko. SWD Wodzisław Śląski dość szybko zdobył gola wyrównującego i to napędziło Ślązaczki do jeszcze mocniejszych ataków. W drugiej połowie meczu prowadziły już 2:1. Loczki oddały kilka groźnych strzałów, ale na przeszkodzie stawała bramkarka SWD Wodzisław Śląski. Sędzią głównym meczu była Katarzyna Misewicz. Asystowały jej Marta Brudnicka i Paulina Erbel.

Środowy mecz był także okazją do świętowania 10 - lecia klubu:

- 10 lat temu powstał nasz klub. Przez te wszystkie lata korzystaliśmy z pomocy i życzliwości wielu osób i instytucji. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie zaangażowanie osób, które tu dziś mamy przyjemość gościć, rozwój klubu i jego sukcesy nie byłyby możliwe. Spośród wszystkich ludzi i firm, które były nam w ciągu ostatnich lat życzliwi, zaprosiliśmy dziś tych najważniejszych, którzy najbardziej zapisali się na kartach historii Loczków Wyszków. Przez 10 lat odbywaliśmy liczne piłkarskie podróże po Polsce. Nie da się policzyć przejachanych kilometrów i czasu spędzonego w trasie na mecze - mówiła przedstawicielka Loczków.

Z okazji jubileuszu klubu wręczono pamiątkowe statuetki oraz mapy przedstawiające kluby, z którymi rywalizowały Loczki. Przekazane zostały one osobom i instytucjom zasłużonym dla klubu. Uhonorowano: Karola Wołynko - pierwszy trener klubu, Roberta Mieszało - pierwszy prezes klubu, bumistrza Grzegorza Nowosielskiego, wicestarostę Leszka Marszała, dyrektora WOSiR Adama Szymańskiego, Pawła Delugę - dyrektora SP nr 3 w Wyszkowie, w której powstał klub (stamtąd pochodzą pierwsze zawodniczki, do dziś w kadrze zespołów seniorek, juniorek i młodziczek występują absolwentki i uczennice tej szkoły) oraz patrona medialnego Nowego Wyszkowiaka. Uhonorowano także sponosrów klubu: Krzysztofa Czechowskiego reprezentującego firmę EuroDorex i Kingę Kaczyńską

Skład Loczków: Adriana Wiśniewska, Karolina Jasińska, Joanna Jeż, Natalia Kasińska, Natalia Markowska, Paulina Pokraśniewicz, Oliwia Świętoń, Natalia Czyż, Wiktoria Mostowska, Aleksandra Kozłowska, Anna Bortkiewicz. Zawodniczki rezerwowe: Daria Kisielewska, Zuzanna Kuchta, Roksana Bylak, Zuzanna Tywońko, Julia Pajer, Katarzyna Kaźmierczak, Natalia Gierałtowska, Weronika Molska, Aleksandra Bordziakowska.  

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Dziecko
Żłobek Jadwinia

ul. Jana Kochanowskiego 70C 07-201 Lucynów Duży

[email protected]

506 873 194

www.jadwinia.edu.pl

Zajęcia dla dorosłych
Akademia Umiejętności PAN HILARY

ul. Daszyńskiego 27 07-200 Wyszków

[email protected]; [email protected]

531 931 200

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA