REKLAMA

REKLAMA

Szczepkowska wystawi Mickiewicza w Wyszkowie

Autor: Elwira Czechowska

Kultura | Czwartek, 26 paź 2023 15:04

Akademia Umiejętności Pan Hilary z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Wyszkowie zapraszają na wyjątkowy spektakl teatralny w wykonaniu wspaniałej polskiej aktorki Joanny Szczepkowskiej ("Teatr Na Dole").

Kultura

REKLAMA

"Dzikie ballady Adama M." w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej z akompaniamentem instrumentów starosłowiańskich będziemy mieli okazję obejrzeć w Bibliotece Miejskiej w środę, 15 listopada o godz. 19.00 w sali nr 35 im. prof. Ludwika Maciąga (III p.). "Dzikie ballady Adama M” - to wieczór intensywnych przeżyć w klimacie wczesnego romantyzmu. Instrumentalista Michał Dudziński wykorzystuje do akompaniamentu stare instrumenty. A o kreacji Joanny Szczepkowskiej w tym spektaklu Jerzy Niecikowski napisał: 

- Kreacje, które stworzyła Szczepkowska każą myśleć, jak zagadkową, jak tajemniczą sprawą jest wielkie aktorstwo. W pewnym sensie wielki aktor jest istotą bezcielesną. Nie chodzi o to, że nie ma ciała. Ma, oczywiście, ale robi z nim coś takiego, że to ciało przestaje istnieć, jako materialny przedmiot.

- Nie bójcie się Mickiewicza! Bójcie się tylko zjaw, miast podwodnych i duchów - to jest tak opowiedziane przez Adama, że można się zasłuchać! Jest też muzykowanie z ducha duchów - zaprasza z kolei sama Joanna Szczepkowska.

Bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować, pisząc smsa pod nr 531 931 200 lub mailowo: [email protected] o treści: "Dzikie ballady, liczba wejściówek, imię i nazwisko. O rezerwacji wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń. Jedna osoba może zamówić maks. dwie wejściówki. Spektakl przeznaczony jest dla widzów 12+.

REKLAMA

Tagi.


Komentarze (0).

REKLAMA

Brak komentarzy

Zostaw komentarz.

REKLAMA

Polecane firmy.

Moda i uroda
LÚA Butik odzieżowy dla kobiet

ul. 11 Listopada 29 07-200 Wyszków

[email protected]

530-954-500

Dziecko

REKLAMA

Najnowsze komentarze.

Nadchodzące wydarzenia.

REKLAMA

Okazje.

REKLAMA